Vieglākais veids, kā pagatavot metanola/metilamīna šķīdumu

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Mani tikai interesē, kā pagatavot sausu metanola/metilamīna šķīdumu, lai to izmantotu bora reducēšanai? Es lasīju, ka kāds metanolamīnam pievienoja sārmu ar metilamīna HCl, bet tas nešķiet pareizi.
 

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
BTCboss leģenda par to publicēta, sākumā biju skeptiski noskaņots, bet man tas nostrādāja.

tomēr ir dažas variācijas, jūs nevarat ievietot 500g metilamīna hcl 2-3L metanola un gaidīt, ka tas darbosies 1L ketona tikai tāpēc, ka matemātika to dara, jo daudz gāzes izplūst.
Risinājums.

Ja metanols ir atdzesēts un pietiekamā daudzumā (6-12 l uz 1 l ketona), lai pēc pārveidošanas tas varētu absorbēt pēc iespējas vairāk brīvās bāzes, apmēram 1 kg metilamīna hcl pārveidos un saglabās vismaz ~ 200 g metilamīna brīvās bāzes, kas nepieciešama 1 l P2P.

Tas joprojām ir vājš frebāzes iznākums, jo pārējais izkļūst no šķīduma, bet tas tomēr izdevās.
man un ir ērts.

Reakcijas laikā rodas NaCl, kas neietekmē reakciju, kā arī ūdens, tāpēc pirms imīna reducēšanas ar NaBH4 nepieciešams izmantot minimālu žāvējoša līdzekļa daudzumu, lai uzsūktu ūdeni.
 

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Un, protams, kā jau minējāt, jūs to pārvēršat brīvajā bāzē, pievienojot NaOH / kaustisko sodu / sārmu, tāpat kā to pārvēršat gāzē normāli.

Cits kaviat ir
ka metilamīna hcl ir vāji šķīstošs aukstā metanolā. Es to izšķīdu istabas temperatūrā, spēcīgi maisot, pēc tam temperatūru pazemināju, saglabājot spēcīgu maisīšanu, un tad pievienoju NaOH.
 
Top