Nepieciešams eksperta atzinums ASAP!

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Sveiki, draugi,

Es esmu diezgan jauns šajā forumā, bet jau kādu laiku esmu ieskatījies un ieskatījies, nezinu, kāda ir pareiza etiķete, tāpēc es vienkārši ieniršu uzreiz tajā, par ko vēlos runāt.

Es gatavojos vadīt ted-talk ar tēzes jautājumu: ko marihuāna dara prātam un ķermenim? Acīmredzot tas ir ļoti plašs un atvērts jautājums, uz kuru, iespējams, ir daudz atbilžu ar vēl vairāk papildjautājumiem, bet mans nodoms bija šo jautājumu apzināti padarīt plašu, jo valdības regulatori pēdējā gadsimta laikā ir ierobežojuši šīs narkotikas izpēti. Atbildes ir pārāk daudz, taču joprojām ir iespējams atrast precīzas atbildes. Es centos savu plašo jautājumu sadalīt precīzāk formulētos jautājumos:

-------------------------------------------------------------------------
Kā marihuāna ietekmē motoriskās funkcijas? Konkrēti, sportojot vai pat vadot automašīnu (ko es juridisku apsvērumu dēļ neiesaku un neatbalstu)?

Kā marihuāna ietekmē grūtnieces un augļa attīstību?

Kāpēc man rodas kņada?

Vai patiešām ir atšķirība starp sativa un indica, vai tas ir tikai placebo efekts?

Cik lielā mērā tiek kavēts racionālais domāšanas process, ja tas vispār tiek kavēts?
-------------------------------------------------------------------------

Es mēģināju meklēt šīs lietas šajā forumā, Narkotiku lietotāju bībelē un Wiki, bet, iespējams, es nemeklēju pietiekami intensīvi (es nemeklēju).

Ja kāds var atbildēt uz šiem jautājumiem vai norādīt, kur es varu atrast šīs atbildes, tas būtu apbrīnojami.

Un ikvienam, kurš saka: "ak, labi, jūs varat vienkārši sameklēt šīs lietas Clearnet un saņemt atbildes tur" - nu, es varētu, bet kāpēc to darīt, ja man ir cilvēki, kuri patiešām ir ieinteresēti turpināt pētījumus par marihuānu, neskatoties uz noteikumiem burtiski jebkur.

TLDR: man ir jautājumi lodziņā, uz kuriem man ir vajadzīgas atbildes. Atbildiet uz tiem (lūdzu), ja varat, vai norādiet man pareizo virzienu.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Labdien,
Marihuāna (THC) palēnina reakcijas laiku un spēju koordinēt kustības tas ir saistīts ar THC mijiedarbību ar kanabinoīdu receptoriem smadzenēs un nervu sistēmā, neļaujot neiromediatoru signālu ceļiem, kā rezultātā tiek ierobežotas motoriskās funkcijas, lai gan tas ļoti atkarīgs no devas.
Par grūtniecības jautājumu neesmu īsti pārliecināts, bet internetā lasīju, ka THC var šķērsot placentu, izraisot, piemēram, mazu dzimšanas svaru un attīstības problēmas.
Košļājamība sākas, jo THC mijiedarbojas ar smadzeņu daļām, kas atbild par izsalkumu, tāpēc jūs jūtaties izsalkuši un ēdiens izskatās apetītīgāks.
Attiecībā uz celmiem man nav nekādu priekšstatu par dažādiem celmiem, bet būtu loģiski, ja starp tiem būtu atšķirības, lai gan es nezinu, kādas tās varētu būt.
Marihuāna noteikti pasliktina izziņas un lēmumu pieņemšanas spējas, lai gan tas ir atkarīgs no devas un cilvēka tolerances.
Ceru, ka es palīdzēju, un veiksmes jūsu sarunā!
 

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Labi, tātad, runājot par kognitīvo domāšanas procesu, lēmumu pieņemšanas un tamlīdzīgu procesu traucējumiem, vai ir kāds iemesls vai saistība ar to, kāpēc daži cilvēki patiešām labāk vada (jā, vada kā automašīnas) vai labāk sporto (NBA spēlētāji vai vieglatlēti), kad ir apreibuši ar THC, vai arī tas arī ir vienkārši placebo?

Man ir teorija par to, ka daži celmi atvieglo tādus uzdevumus kā braukšana un sportošana, jo muskuļu atmiņa pilnībā kontrolē ķermeni, jo prāts it kā aizplūst, jo visu darbu veic zemapziņa.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Sveiki @realh0bo
Esmu smēķējis marihuānu, cik vien iespējams, apmēram pēdējos 20 gadus, tāpat kā daudzi citi, bet varbūt es šeit varu sniegt kādu būtisku ieguldījumu.
Varētu domāt, ka mums jau būtu vairāk informācijas par šo brīnišķīgo augu. Neraugoties uz visu mūsdienu zinātnisko informāciju, man šķiet, ka daudz informācijas ir no "new-age kafijas veikala hipiju" tipa "ļaujiet man pastāstīt par manu LSD uzliesmojumu" perspektīvas. Spekulatīva un subjektīva, pārāk sarežģīta un, atklāti sakot, diezgan nezinoša un bezjēdzīga. Vai arī mīti, kas ir atbalsojušies atkal un atkal, kopš mūsu vecvecvecvecāki tika pakļauti rifeliskajam trakumam. Varētu domāt, ka mums būtu vairāk analītiskas informācijas par "Rika Simpsona eļļu" un tās pretvēža īpašībām, bet tieši šīs lietas, šķiet, tiek aizmestas zem paklāja, tikmēr daži ļaudis domā, ka glābj planētu un cīnās pret cilvēku, vienlaikus izdarot veselīgu izvēli, lietojot kaņepju smaržīgo šampūnu.

Lai vai kā, es centīšos pēc iespējas labāk atbildēt uz jūsu jautājumiem un pievienot to, kas, manuprāt, ir būtiski. Šaubos, vai jūs kaut kur atradīsiet labas "piezemētas" atbildes, bet, sarunājoties ar pareizajiem zālēdājiem un šķirojot savus zālēdājus, jūs, iespējams, iegūsiet dažus desmitus stāstu par "šokolādes saldējuma picas sakarā ar LSD uzplaiksnījumiem" un neko daudz vairāk.

Ar marihuānu ir tā, ka, protams, tā ir subjektīva pieredze, bet ir daudz mainīgo lielumu, kas to ietekmē. Zāles potence un šķirne. Individuālā tolerance. Lietošanas veids. Vide un vēl daudz kas cits... Tas viss, protams, ietekmē lietotāja pieredzi.

No brīža, kad es sāku smēķēt, salīdzinājumā ar tagadējo, mana pieredze, smēķējot marihuānu, ir krasi mainījusies. Agrāk es kļuvu ļoti introverts līdz tādai pakāpei, ka man radās ārkārtīgi liela sociālā trauksme un es nevarēju piedalīties pasākumos vai iesaistīties pasākumos kā parasti. Visbiežāk es biju nervozs un nedaudz paranoisks sabiedriskās vietās. Parasti es vienkārši gribēju iedzert un palikt vienatnē, lai klausītos mūziku vai spēlētu videospēles. Es apēdu tonnu neveselīgas pārtikas un ieguļos dziļā, ilgā un atsvaidzinošā miegā. Šāda veida pieredzi vairs nevaru gūt, lai cik daudz es iedzertu, es uzskatu, ka tas ir saistīts ar gadiem ilgu iedarbību un toleranci. Fenomens, ko esmu dzirdējis raksturojot kā "vidusskolas augsto līmeni." Pieredzējuši lietotāji, šķiet, vienkārši vairs nevar to sasniegt. Dažiem sintētiskajiem kanabinoīdiem ir zināms potenciāls, bet tas, kas man šķiet patīkams, mazāk pieredzējušiem cilvēkiem būtu pārāk spēcīgs.

Man šķiet, ka marihuānas lietošanas sākumposmā tiek spēcīgi ietekmētas motoriskās spējas. Vairāku uzdevumu veikšana ir gandrīz neiespējama. Grūti koncentrēties uz atsevišķa uzdevuma izpildi - kaut kas, piemēram, reklāma, var viegli novirzīties malā un pilnībā izjaukt jebkādu progresu, it kā jūs paskatītos prom, un tas jums vienkārši izlaistu no prāta. Turpretī, ja ir tolerance un iedarbība, es uzskatu, ka tas tikai uzlabo izziņas un motoriskās prasmes. Liela nozīme šeit ir uzņemšanas metodei. Man šķiet, ka neatkarīgi no narkotikas veida, ieelpošana vairāk "paceļ galvu", savukārt vielas ēšana spēcīgāk iedarbojas uz visu ķermeni. Marihuānas ēšana un fiziskās aktivitātes ir brīnišķīga kombinācija. Introvertība, mazāka sāpju/iekaisuma sajūta, koncentrēšanās un enerģija. Lieliski noder traumu rehabilitācijai. Īpaši garīgie vingrinājumi, piemēram, joga vai taiči, un ar tiem saistītās abstraktās teorijas. Pēc vingrinājumiem jūs dabiski vēlaties paēst un atpūsties jebkurā gadījumā. Iespējams, mazāk pieredzējušiem lietotājiem labāk izvairīties no komandu sporta veidiem un braukšanas ar automašīnu. Man šķiet, ka pieredzējušākiem un iecietīgākiem tas neko daudz nemaina. Arguments, kas rodas, ir OUI un marihuānas reibums. Tas nav tik vienkārši, kā ar alkometru, un asins analīzes tests neko daudz neatspoguļo par to, cik ļoti kāds ir iereibis. Man asinīs varētu būt 100x lielāks THC daudzums, bet es neesmu smēķējis nedēļu, salīdzinot ar puisi, kurš nesmēķē un tikko divas reizes izsmēķējis no bongas un ietriecies ar mašīnu kokā. Neraugoties uz asins saturu, viņš ir apreibis, bet es esmu pilnīgi skaidrā prātā.

Manuprāt, Frit piedāvātais raksts par grūtniecību ir diezgan labs. Es šajā diskusijā neko daudz nevaru piedāvāt. Izņemot arhaisku mītu atbalsis, patiešām nav daudz pierādījumu pret marihuānas lietošanu grūtniecības laikā. Īpaši salīdzinājumā ar farmaceitisko līdzekļu blakusparādībām - nesaprotu, kā viņi vēl var nosodīt marihuānu. Šis augs patiešām nesoda par ļaunprātīgu lietošanu, kā tas ir ar "cietajām narkotikām".

Kas attiecas uz munchies. Es uzskatu, ka to galvenokārt ietekmē CBD un CBN saturs, un tieši šeit noder celmi. Viens celms ir ar augstāku šo kanabinoīdu saturu nekā otrs vai otrādi. Sativa ir augstāks, slaidāks augs, kas nodrošina enerģiskāku stimulējošu kāpumu - vairāk tendēts uz nervozitāti, trauksmi un paranoju, par ko es runāju. Indica ir zemāks, kuplāks augs, kas sniedz vairāk "akmeņainu" reibumu. Indica jeb "In-da-couch" ir pazīstama ar vairāk stereotipisku nomierinošu, slinku, ēst un gulēt spējīgu reibumu. Personīgi es neredzu lielu atšķirību. Es domāju, ka liela daļa "zinātnes" ap šo tēmu ir samezglota un lieka, un galvenokārt tiek izmantota mārketinga nolūkos. Es to nekādā gadījumā nesauktu par bināru atšķirību. Tās visas ir nezāles, tās visas dara vienu un to pašu, tikai vairāk vai mazāk izpauž šīs īpašības. Man šķiet kaitinoši, kad cilvēki bezgalīgi runā par to, ka ir ideāls nezāļu celms visām iespējamām darbībām vai iemesliem, ko jūs varētu iedomāties.

Racionālas domāšanas kavēšana? Es nekad tā neesmu domājis. Kā jau teicu, jaunāki lietotāji ir vairāk pamanāmi "stumbed down" jeb lēni. "Stoned". Manuprāt, jums ir taisnība, kad runa ir par muskuļu atmiņu un lietu veikšanu zemapziņā, lai gan es nedomāju, ka tas ir celma dēļ, es uzskatu, ka šeit vainīga ir tolerance/ekspozīcija. Jaunāks lietotājs ir vairāk nomākts vai kavēts, jo īpaši tad, kad tas ir jāpielieto nepazīstamā vai neērtā situācijā. Tolerantāks lietotājs būs nedaudz pastiprinājies no apreibuma, kamēr nodarbojas ar mazāk prasīgām darbībām. Domāšana var būt lēnāka, bet tas var būt tāpēc, ka lietotājs apcer daudzus abstraktus skatījumus, iespējams, muļķīgus, bet ne obligāti iracionālus. Noteikti ne tādā nozīmē, ka tas būtu bīstami. Es uzskatu, ka marihuāna ir viena no labdabīgākajām, svarīgākajām un cilvēcei noderīgākajām vielām. Daudzas no šīm atbildēm atšķirsies no cilvēka uz cilvēku, un, kā jau teicu, tas viss galvenokārt ir subjektīvi, galvenais faktors, manuprāt, ir vielas tolerances iedarbība un potence. Liela daļa kaitējuma nāk no nezināšanas un stigmas, kas apvij šo tēmu. Pašreizējā kultūra un sabiedrība neļauj tai sasniegt savu augstāko potenciālu. Jūs varat lasīt starp rindiņām un pateikt, ko es domāju par vidējo marihuānas smēķētāju/entuziastu.

Tieši ar šādu mentalitāti mums ir jācīnās. Gadu gaitā uzkrātas muļķības, kas ir jāatbrīvojas no mācībām. No otras puses, vienreiz es biju pusdienu pārtraukumā ar savu priekšnieku. Viņš nolika 3 kapteiņus morganu un koku kolas. Viņš arī smēķē daudz zāles. Es izsmēķēju pusdžouta, un viņš man jautāja, vai "es būšu kārtībā, lai atgrieztos darbā." Es paskatījos uz viņu no malas, it kā... it kā... Es biju apzaļumotājs, mēs nodarbojāmies ar rudens lapu tīrīšanu, atcerieties. Es varētu uzrakstīt nezāļu manifestu vai kaut ko tamlīdzīgu, bet es novirzos. Domāju, ka pagaidām es jums devu pietiekami daudz, iespējams, vairāk, nekā jums nepieciešams. Cerams, ka tas palīdzēs.

Man patīk dažreiz noķert ted-talks, kad tas ir interesanti, ceru, ka kādreiz noķeršu jūsu un sapratīšu, ka tas esat jūs. Veiksmi! :)
 
Top