Sarkanā fosfora ekstrakcija no kūtsmēsliem

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Ja tas būtu iespējams, tas būtu daudz jēgpilnāk, nekā nodarboties ar sērkociņu kastītes muļķībām.


Mani interesē, vai šeit minētā otrā metode darbosies ar mēslojumu, tāpēc es izspiežu fosfora mēslojumu mēģenē un uzsildīju to otrādi uz augšu lejup vērstā ūdens spainītī. Vai kāds man var sniegt informāciju par to, vai tas darbotos, vai par to, kā iegūt fosforu no kūtsmēsliem?
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8

pH Down - skābes sastāvā tiek izmantota pārtikas fosforskābe - tīra augu barības viela

https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/g2w8fu.

H3PO4 + KI -> HI reakcija (hidrskābe)


vai kāpēc neizmēģināt HI...... pagatavošanai izmantot hipofosforu (50 %) un jodu.


3. Kālija jodīds reaģē ar ortofosforskābi, atgūst HI(aq) un HI. Fosfora ķīmija ir sarežģīta. Novērojumi liecina, ka galvenās reakcijas ir šādas:

1) KI + H3PO4(aq) + delta temp--> HI(aq)+ KH2PO4
2) KH2PO4 + KI + delta temp--> HI + K2HPO4
3) papildu HI(aq) un HI tiek iegūts kālija fosfāta sāļu dehidratācijas un to polimerizācijas procesā, reaģējot ar kālija jodīdu augstā temperatūrā - 400+?C

Šīs metodes priekšrocība ir tā, ka tā ir droša un kontrolējama, un tajā izmanto sastāvdaļas, kas netiek novērotas. Process ir līdzīgs vienkāršai destilācijai, un tam nepieciešami tikai tāda veida stikla trauki, kādi parasti pieder slepenajiem ķīmiķiem. Šī metode ir ideāla 10 litriem HI(aq) dienā, un tai ir nepieciešama tikai 22 l RB kolba un sildīšanas apvalks. No 12L-10L RB kolbas/karsēšanas mantijas var iegūt 5 litrus dienā; no 5L RB kolbas/karsēšanas mantijas - 2,5 litrus dienā utt. Karsēšanas mantija ir galvenais elements HI(aq) ražošanā, eļļas un smilšu vannas nenodrošina pietiekami augstu temperatūru. Tweaker var izmantot 1L erlenmeiera kolbu ar 24/40 kakliņu uz maisītāja/karstās plates kombinācijas un pāris stundās saražot 300-400 cm3. (Atgūstamība procentos ir atkarīga no mēroga. Lielākos mērogos uz KI tiks atgūts vairāk HI(aq) mol/mol. 92 % reģenerācijas mol/mol 22 l un lielākā mērogā, salīdzinot ar tikai 75 % 1 l mērogā. Kāpēc tā ir taisnība, es varu tikai spekulēt, bet tā tomēr ir taisnība).

Tagad pirmo reizi stropā šī vienkāršā metode tiks izskaidrota soli pa solim.

VISPĀRĪGS PĀRSKATS:
Neņemiet vērā visu, kas iepriekš parādījies Ūlī attiecībā uz KI un H3PO4 reakciju. Sākotnēji, pētot šo procedūru, es plaši izmantoju TFSE, un bez izņēmuma visa iepriekšējā informācija ir neskaidra, maldinoša un vairākos gadījumos - izdomāta muļķība. HI bieži uzdotie jautājumi Rhodium lapā par KI un H3PO4 ir kļūdaini. Bet jūs varat paļauties uz manu aprakstu, kurā precīzi aprakstīts, kā droši pagatavot HI(aq). Šeit nav nekādu muļķību.

Šeit ir vispārīgs procedūras pārskats, sīkāk aprakstīta turpmākā informācija:

Vispārīgi runājot, jūs sajauksiet KI pulveri ar H3PO4 šķidrumu maisāmā RB kolbā uz atmosfēras pārtvaicei paredzētās sildīšanas kameras. RB kolba būs aprīkota ar kondensatoru lejupejošai destilācijai, uztvērēju HI(aq) atgūšanai un otru uztvērēju/lazdu, kas piepildīts ar dH2O, kurā burbuļot un atgūt HI.

KI reakcijas gaitā vispirms pārvēršas HI(aq), pēc tam HI(aq) un HI. Ūdeņražskābe pārtvaicējas pie 105 līdz 127?C. Pēc tam, kad sākotnējā skābes plūsma ir saražota un reaktora saturs atdzesēts, atšķaidīto nūdeņražskābi pārdestilē, lai iegūtu HI(aq). Atšķaidīto hidrskābi no redestilācijas, kas pārtvaicējas temperatūrā, kura ir zemāka par 127?C, atkārtoti izmantos turpmākajās reakcijās HI uztvērējā/uztvērējā. Atšķaidītā skābe nedrīkst nonākt atkritumos. Kopējā efektivitāte ievērojami palielinās, atšķaidīto skābi pārstrādājot nākamajā partijā.

Ja šī procedūra šķiet sarežģīta, tā nav sarežģīta, un jūsu labais draugs Argox drīzumā sniegs jums visus padomus, īsākos piegājienus un drošības apsvērumus, kas jums būs nepieciešami, lai veiksmīgi pagatavotu HI(aq) jau pirmajā reizē.

10 litru HI(aq) izgatavošana 22 litru reaktorā aizņem vienu pilnu 24 stundu dienu no sākuma līdz beigām. Tas ietver stikla trauku uzstādīšanu, demontāžu un tīrīšanu nākamās partijas sagatavošanai. Reakcijas laikā ir jāpaliek nomodā. Reakciju nedrīkst atstāt bez uzraudzības ilgāk par 10 minūtēm, reakcijas gaitā dinamika nepārtraukti mainās, var rasties problēmas ar atpakaļsūkšanos, un ir jāseko līdzi. Tas aizņem tikpat daudz laika [svītrots], bet, ja jums ir resursi un zināšanas, lai izveidotu šāda mēroga reakciju, jūs esat meistars, nevis students, un jums nav vajadzīgas manas papildu norādes.

Reakcija ir vienkārša. Tomēr ir divas atrunas.

Pirmais brīdinājums - kolbas dibenā pēc tam, kad reakcija ir beigusies un viss ir atdzisis, paliek baltas kristāliskas nogulsnes - kondensēti fosfāti. Šis atlikums nešķīst karstā ūdenī un nepolārajos šķīdinātājos. (Tas nav sarežģīts uzdevums, ja kolba ir 1 litra vai 2 litru tilpuma, bet, ja kolba ir 3N 22L RB, jārēķinās, ka tiks salauzts vismaz viens kakliņš. Lielākā mērogā problēmu var atrisināt, ieguldot līdzekļus [svītrots] ar lielu centrālo atloka atveri, kas ļaus jums iebāzt iekšā roku un nokasīt.

Otrs brīdinājums - lielākā daļa HI(aq) rodas temperatūrā, kas pārsniedz teflona kušanas temperatūru. Teflona lāpstiņas izkusīs un padarīs fosfātu atlikumu vēl necaurlaidīgāku. Teflona maisīšanas stieņi izkusīs, atklājot magnētu. Bet tiešām, kam tas ir svarīgi? Neraizējieties par teflonu. (Galu galā, kad pirmā hipotētiskā HI(aq) partija iziet pa hipotētiskajām durvīm, jūs varat atļauties nopirkt 20 dolāru vērtu teflona loksni un izgriezt duci jaunu lāpstiņu.) Ar stiklu pārklāti metāla stieņi un lāpstiņas ir atbilde perfekcionistiem auditorijā. Tikai paturiet prātā, ka HI(aq) tuvumā nedrīkst atrasties nekāds atklāts metāls. Uzmetiet vienu mazu pilienu uz sava sildītāja apvalka un vērojiet, kā tas ceļā uz Ķīnu izdedzina caurumu alumīnija korpusā. Pārsedziet sildīšanas apvalku ar foliju - daudz folijas! Tā es gribu teikt, ka svaigi pagatavots HI(aq) ir ļoti, ļoti kodīgs. Tāpēc pat neiedomājieties ieiet laboratorijā bez acu aizsardzības, laboratorijas halāta un labiem gumijas cimdiem. Ja divi pilieni HI(aq) var izdedzināt nopietnu ievainojumu čuguna laboratorijas statīva pamatnē, iedomājieties, ko skābes šļaksts var nodarīt jūsu ādai vai, vēl ļaunāk, acīm.

Argox
(Bišu strops)
02-22-02 07:10
Nr. 271994

Ūdeņskābe - soli pa solim (2. daļa) Rakstīt pierakstu
Grāmatzīme Atbildēt

OTRĀ DAĻA

SOLI PA SOLIM

1. Iegūstiet sastāvdaļas.

Ortofosforskābi (H3PO4), ko parasti sauc par fosforskābi, biezu, dzidru, sīrupainu šķidrumu, var iegādāties vai pasūtīt tuvējā hidroponikas veikalā. Tie to pārdod ar nosaukumu ìpH Down.î Vai arī to var pasūtīt ķīmijas preču veikalā. Neatbildiet ar ziņām, kurās vēders sāp par to, ka esat pārāk paranoisks vai pārāk gudrs, lai pirktu no ķīmijas veikala, un jums ir nepieciešams uzraksts, kas 100% ir bezrecepšu veikalā Wal-Mart. Argox nav tas puisis, kuram jāsūkstās par to, ka ķimikālijas nav pieejamas stūra Circle K. Viņš nesen mēģināja palīdzēt šajā ziņā un saņēma tikai žēlumu par savām pūlēm. Ķimikāliju atrašana ir tas, kas atdala vīriešus no zēniem, nopietnos no diletantiem. Atgriezties pie tēmas. Iegādājieties 75 % tehniskās kvalitātes fosforskābi - tā darbojas vislabāk. Fosforskābe ir bez uzraudzības un bezrecepšu. Tā ir it visā, pat Coca-Cola. Līdzās sērskābei fosforskābe ir visizplatītākā skābe uz planētas. To var atrast hidroponikas veikala plauktā. NEVĒRIET klausīties visus tos ierakstus par to, ka fosforskābi var iegādāties Home Depot vai grīdas segumu firmā. Tā ir muļķība. [Atkāpjoties no personīgā viedokļa - es domāju, ka bitēm būtu jāsaņem vērtējums, līdzīgi kā e-bay. Tikai tas būtu muļķības reitings. Jo vairāk muļķību jūs publicējat, jo negatīvāks vērtējums]. Fosforskābe, ko pārdod flīžu tīrīšanai, ir tikai 15-25 % skābes, pārējais ir ūdens, virsmaktīvās vielas, ziepes un viss pārējais, kas izjauks reakciju. Pārliecinieties, ka iegādājaties 75% H3PO4. Tā ir bezrecepšu prece, tāpēc nevajag žēloties. Viens galons veikala plauktā maksā 20 ASV dolārus - pārliecinieties un izlasiet etiķeti - dažos gadījumos ∆pH Down ir slāpekļskābe - uz etiķetes ir jānorāda, ka tā ir fosforskābe. 5 galonu spaini var pasūtīt hidroponikas veikalā par 65 ASV dolāriem.

Kālija jodīdu, smagu baltu kristālisku pulveri, var nopirkt ķīmijas preču veikalā. Tas nav novērojams un nav kontrolējams. To var iegādāties tiešsaistē. Tehniskā kvalitāte ir laba, bet lielākajā daļā piegādes veikalu ir tikai USP kvalitāte. Augstāka cena par USP šķiru globālā mērogā ir nenozīmīga, pērciet to, kas ir visvieglāk iegūstams. USP KI var iegādāties par 36 ASV dolāriem/kg. Šajās dienās terorisma baiļu dēļ ir vērojams KI uzplaukums, izmantojiet vispārējo paniku un iegādājieties to daudz, un jūs paliksiet pilnīgi nepamanīti. No 1,3 kg KI iegūst vienu litru HI(aq) ar 94 % efektivitāti (ļoti liels mērogs), tāpēc pasūtiet attiecīgi, pirms WOD izlasīs šo ziņu un pievienos KI sarakstam.

2. Testa sastāvdaļas.
Noteikt H3PO4 koncentrāciju, to vārot. Zemāk ir tabula, kurā norādīti viršanas punkti dažādām H3PO4 koncentrācijām. Jūs vēlaties, lai jūsu viela vārītos pie 135?. Tas norāda uz 75 % skābes. Ja jūsu paraugs vārās zemākā temperatūrā, nekrītiet izmisumā, vāriet visu skābi, līdz tā sasniedz 135? (un nākamreiz pārliecinieties, ka tā ir 75 %). Fosforskābi var vārīt atvērtā vārglāzē uz karstās plīts. Izgarojumi nav toksiski un kodīgi - tie smaržo kā Sprite (jo fosforskābi izmanto, lai piešķirtu bezalkoholiskajiem dzērieniem citronskābes garšu). H3PO4 istabas temperatūrā parasti nereaģē - nav jābaidās sajaukt istabas temperatūras H3PO4 un KI RB kolbā. Nekas nenotiks. Istabas temperatūrā H3PO4 un KI nereaģēs.

H3PO4
Koncentrācija Viršanas temperatūra
% no svara ?C

0 100
5 100.1
10 100.2
20 100.8
30 101.8
50 108
75 135
85 158
100 261
105 >300
115 >500


3. Sastāvdaļu sajaukšana
KI un H3PO4 mol/mol attiecība (100 % bāze), kas saskaņā ar PIEREDZE ir vislabākā, ir aptuveni 1:1,2. Šeit ir norādīts, kā to aprēķina:

1 mols KI = 166 grami
1 mols H3PO4 (100% bāzes)= 98 grami = 131 grams 75% H3PO4.
1 X 166 = 166
1.2 X 131 = 157
157/166 = 0.946

Tāpēc uz katriem desmit gramiem KI pievieno 9,5 gramus 75% H3PO4. Neviens neapvainosies, ja jūs vienkārši pievienosiet vienādas daļas (masa/vara--w/w) KI un H3PO4. Tagad jūs saprotat, kā es nonācu pie šīs vienkāršās formulas. Lai gan izklausās gandrīz vai vieglprātīgi, sakot, ka pievieno vienādas masas daļas KI un 75 % H3PO4, patiesību sakot, šī formula tika iegūta pēc daudziem mēģinājumiem un kļūdām. Pievienojot vairāk skābes, raža nepalielināsies, bet jūs varat pamēģināt, un nekas slikts nenotiks.

Tiklīdz es to publicēšu, trīs vai četri no parastajiem aizdomās turamajiem rakstīs, ka es esmu pilnīgs sūds un ka patiesībā ir jāpievieno ūdens, lai HI būtu pietiekami daudz ūdens, lai 57 % būtu pietiekami daudz. Redziet, ja jūs aprēķināt, ka 1 mol KI satur 137 gramus joda un ar vienu protonu, ko dod fosforskābe, tas veido 138 gramus HI, tad 138 gramiem HI būtu vajadzīgi 104 grami ūdens, lai iegūtu 57 % HI(aq). Seko man? Tad šie krēsla ķīmiķi jums pateiks, ka vienāds H3PO4 un KI saturs (75% w/w) pievieno tikai aptuveni 42 gramus ūdens, tāpēc viņi teiks, ka papildus fosforskābei katram KI mols jāpievieno 62 grami destilēta ūdens. Neklausiet viņus. Es viņus atmetu jau tagad. Reakcija tā vienkārši nedarbojas. (No kurienes es to zinu? Es jau no paša sākuma domāju pievienot vairāk ūdens un pamēģināju to izdarīt. Esmu arī eksperimentējis ar visām fosforskābes koncentrācijām no 50 % līdz 105 %). Ja pievienosiet vairāk ūdens, radīsies tikai daudz atšķaidītas skābes, kas pirms īstās skābes pagatavošanas ir jādestilē. Redziet, ko ķīmiķi no krēsla nezina, jo viņi to nav darījuši, ir tas, ka lielākā daļa HI(aq) rodas PĒC, kad viss ūdens no 75 % H3PO4 ir destilēts. Lielākā daļa HI(aq) veidojas, dehidrējot 105% H3PO4 augstā temperatūrā, kas ir process, kurš raksturīgs sarežģītai fosfātu ķīmijai. H3PO4 faktiski polimerizējas garās ķēdēs kondensētos fosfātos, izdalot ūdeni un ziedojot protonu. Tas ir ūdens un ūdeņradis, kas veido lielāko daļu HI(aq). Un šie garās ķēdes polimēri ir tie, kas pieķeras pie kolbas dibena kā smirdi pie cūkas. Un pat ja teorētiski es kļūdos, praksē es esmu precīzs.
Tagad, kad jūs zināt, cik daudz pievienot, vienkārši iemetiet abas sastāvdaļas atbilstoša izmēra kolbā. Istabas temperatūrā nekas nenotiks. Visas reakcijas laikā nenotiek nekāda putēšana vai dzirkstošana, tāpēc kolbu var piepildīt diezgan pilnu. Bet ne vairāk kā 60 % RB kolbai, mazāk erlenmeiera kolbai. Bet tu jau to zini, jo tev taču ir vismaz elementāras laboratorijas iemaņas, vai ne? Pēc tam, kad ūdens uzvārīsies un sāksies polimerizācija, pat ar maisīšanas palīdzību, iestāsies masveidīgs trieciena periods, tāpēc, ja esat vājprātīgs, piepildiet kolbu tikai līdz 30 %. 1L, 3L un 5L kolbā nav problēmu. Nervus kutinot 22L kolbā, uztrūkums ir nervus kutinošs. Pie [svītrots] skalas triecieni liks jums izlēkt no ādas. Maisīšana palīdz, bet pilnībā nenovērš burbuļošanu, tāpēc, ja jūs viegli izbīstas, pievienojiet mazāk sastāvdaļu. Tas patiešām ir bumbiņas pret alkatību. Ja jums ir pelotas, tad ielādējiet šo sūcēju, jo tās ir pilnas 24 stundas, neatkarīgi no tā, vai izdodas maz vai daudz. Ja durvis nolaižas, arī maksa būs tāda pati, tāpēc es saku, ka tas ir jādara.

4. Reaģēt sastāvdaļas
zem dūmu nosūcēja uzkarsējiet un samaisiet sastāvdaļas - tas ir tik vienkārši. Pie 65? notiks acīmredzama reakcija. Dzidrais šķīdums kļūs tumši brūns. Tā veidojas hidrskābe. Uzturiet karstumu augstā temperatūrā, neatlaidiet. Šķīdums sāks vārīties pie 105?C, un uztvērējā nonāks neliels daudzums pienaini balta destilāta.

Izlasiet šo daļu - tā ir Svarīgi. Šis sākotnējais baltais destilāts un gāzes burbulīši, kas rodas šajā reakcijas sākuma posmā, ir indīgi. (LABI. LABI. Diez vai arī hidrskābi gribas dzert brokastīs, bet šis baltais destilāts ir patiešām indīgs, pat salīdzinājumā ar HI(aq).)) Kad sāk parādīties pirmie dzeltenās vai brūnās skābes pilieni, šis baltais pienainais destilāts ir jānoņem. Tāpēc reakciju jāsāk ar nelielu RB kolbu kā uztvērēju, piemēram, 100 līdz 250 cm3. Savāc sākotnējo balto destilātu un aizkorķē to. NEVAIŅOJIET šo vielu, es pēc brīža paskaidrošu, kas tas ir. Ja šo reakciju veicat nelielā apjomā, baltā destilāta var būt tikai daži pilieni, tomēr atbrīvojieties no tā. Lielos apjomos ar to pietiek, lai jūs nogalinātu. Jums būs otrs uztvērējs, kas piepildīts ar dH2O, lai atgūtu HI. Tomēr sākumā to nomainiet ar nelielu kolbu, kas piepildīta ar atšķaidītu NaOH šķīdumu vai atšķaidītu ūdens amonjaku (dzidru amonjaku), ko var nopirkt pārtikas veikalā. Kāpēc? Tāpēc, ka pirmais destilāts un sākotnējā gāze satur H2S (tas pats sērūdeņradis, par kuru kā nāvējošu indi es minēju šīs garās grāmatas sākumā). Manuprāt, tā kā fosforskābi bieži vien iegūst, sērskābei reaģējot ar fosforītiem, fosforskābē paliek sēra pēdas. HI ir spēcīgs reducējošs aģents (tāpēc ---- puišiem tas ir vajadzīgs), tāpēc starp HI un sulfīdiem notiek redokss. (2HI + MeS + delta temperatūra -->H2S + I2 + Me?. Tā kā H2S ir mazāk šķīstošs un gaistošāks nekā HI, tas pāriet pirmais.) Tas ir kaut kas cits, par ko jūs nebrīdinās ķīmiķi, bet paļaujieties uz Argox, kas jūs pasargās, ja pievērsīsiet tam uzmanību. Kā jau teicu, cilvēks ar 1 litru neko nepamanīs, bet bite, kas ielādē 22 litrus, var beigties ļoti slikti, ja neievēros manu padomu. Jebkurā gadījumā pirms izmešanas baltajam destilātam zem tvaika nosūcēja pievienojiet jebkuru bāzi, vēlams NaOH vai amonjaku, un, ja vien sākotnējie burbuļi tiks uzņemti NaOH šķīdumā vai amonjaka šķīdumā un šis šķīdums tiks izliets izlietnē, jūs pat nenojautīsiet, ka Argox jūs tikko izglāba no nokļūšanas slimnīcā vai vismaz no nepieciešamības aptuveni stundu sūkāt skābekļa pudeli. (Krēslu puiši teiks, ka HI smaržo tāpat kā H2S un ka es tikai jaucu vienu ar otru - viņi kļūdās - jūs varat saņemt labu devu HI izgarojumu caur degunu, un, izņemot sāpes, ar jums nekas nenotiks. Ja saņemsiet labu H2S devu, pēc dažām minūtēm būsiet bezsamaņā. Sākotnēji jums tirpstēs zobi, viss griezīsies, un, sabrūkot uz ceļiem, jūs sapratīsiet, ka tas ir viss, jūs nomirsiet. Ja jums paveiksies, tāpat kā man, jūs pamodīsieties neatliekamās palīdzības nodaļā, vemjot nātrija tiosulfātu (ak, jā, tā ir saindēšanās ar cianīdu, pret kuru ir pretlīdzeklis - ja jūs ieelpojat H2S, jums neveicas - pretlīdzekļa nav). Lai nu kā, es novirzos no teksta: HI smird kā puvis, bet tas ir niecīgs, salīdzinot ar H2S nāvīgo smaku.

Pēc atbrīvošanās no sākotnējā pienaini baltā destilāta un sākotnējo burbuļu uzņemšanas atšķaidītā bāzē un abu izmešanas, savienojiet divus parastos uztvērējus. Šī ir atmosfēras destilācija, tāpēc atpūtieties. Vienkārši uzturiet augstu karstumu un augšējo vai magnētisko maisīšanu. Mazākā mērogā maisīšana nav nepieciešama. Biškopjiem ar lielu aprīkojumu, kas alkst pēc ideālas iznākuma, maisiet.

Reakcija nav beigusies, kad no reaktora ir izvārījusies visa brūnā skābe, tā ir tikai sākusies. Uzturiet augstu karstumu un ar izbrīnu vērojiet, kā kondensatorā veidojas arvien vairāk un vairāk skābes. Neuztraucieties par to, ka termometra stabiņa galviņas termometra rādījums pārsniedz 127?C, tas joprojām ir HI(aq), tikai temperatūra reaktora iekšpusē kļūst karsta. Pie 400?C pāriet gan HI(aq), gan HI. Lielākā mērogā ir daudz HI, tāpēc esiet tam gatavi. Aptuveni 10 % no kopējās skābes produkcijas būs HI veidā, kas jāsavāc ūdens uztvērējā/uztvērējā. HI ārkārtīgi labi šķīst ūdenī, un šķīdināšana ir eksotermiska, tāpēc maisīšana nav absolūti nepieciešama, bet dzesēšana ir nepieciešama. Vairāk nekā 10 % no kopējā skābes daudzuma nonāk HI veidā, bet lielāko daļu absorbē šķidrums uztvērējā, kas uztver destilātu. Tāpēc atšķaidītā skābe paliek uztvērējā pat pēc 57 % skābes pārneses. Ja sākotnējo atšķaidīto skābi noņemsiet un pēc tam 127?C vārošo frakciju (HI(aq)) savāksiet kā atsevišķu frakciju, tad, jūsu nelaimei, jums būs daudz HI, kas pāriet un kas jānoķer ūdenī. Un tad jūs atklāsiet, ka hidrskābe uztvērējā ir neticami koncentrēta - 70 %, nevis 57 %. No 70 % skābes izdalās tik daudz dūmu, ka rīkoties ar to ir izaicinājums. Tāpēc vienkārši ļaujiet VISAI skābei uzkrāties vienā uztvērēja kolbā, pārliecinieties, ka uztvērējs ir pietiekami liels, un jums nebūs daudz problēmu ar HI gāzi.


{Ja jums nav ne jausmas par to, kā uzstādīt atmosfēras destilācijas iekārtu ar destilācijas galviņu, kondensatoru, ūdens uztvērēju un tamlīdzīgi, un nezināt, kas ir RB un sildītāji, un kā kontrolēt atpakaļsūkšanos, un ja nekas no tā, ko jūs lasāt, nav saprotams, un jo īpaši, ja jums nav laba dūmu skapja - LŪDZU nemēģiniet to darīt. Ir mazāk dramatiski veidi, kā sevi nogalināt, nekā saražot daudz HI(aq) un izliet to.}.

Reakcija ir beigusies, kad HI(aq) vai HI vairs nerodas. Reakcija ir beigusies, kad uztvērējā vairs nav pilējusi skābe un/vai ūdens uztvērējā sāk rasties reālas problēmas ar atpakaļsūkšanos (HI atpakaļsūkšanās ir spēcīga - visspēcīgākā no visām gāzēm, ar kurām Argox jebkad ir strādājis, tāpēc pārliecinieties, ka jums ir tukšs uztvērējs, lai aizturētu atpakaļsūkšanos). Atlikušais reaktora saturs izskatīsies pēc balta taffy. Atšķaidītā skābe uztvērējā izskatīsies tumši brūna. Atšķaidītā skābe ūdens uztvērējā būs dzeltenīgi brūna. Kad skābes vairs nav, var izslēgt karstumu, noņemt ūdens uztvērēju un ļaut stikla traukiem lēnām atdzist. Paturiet prātā, ka stikla trauku temperatūra ir 400+?C, tāpēc pat nedomājiet ar tiem rīkoties vai noņemt tos no mantijas vai no karstumplāksnes - termiskais trieciens kolbu uzreiz saplaisās. Tā kā jūs zināt, ka Argox šo sūdus neizdomā (atšķirībā no citiem, pagaidām vārdā nenosauktiem), tas nozīmē, ka viņš uzzināja par termisko šoku un stikla trauku plaisāšanu un ar šiem gudrajiem vārdiem ietaupa jums daudz bēdu.

5. Pārdestilē HI(aq)
Ir divi veidi, kā noteikt, vai skābes saturs ir 57 %:

1) Nosver to mērcilindrā - 57% skābes blīvums ir 1,7. 2) Nosver to mērcilindrā. 500 cm3 sver precīzi 850 g. Viss, kas ir mazāks, nav 57%.

2) Uzvāriet to. 57% hidrskābe vārās 125-127?C temperatūrā.
(LABI. LABI. Atgriezieties uz krēsla. Es tikai jokoju, lai pārliecinātos, vai tu esi nomodā. Mazliet melnā humora - protams, ka tu to, kurva, nevari vārīt, jo tā sabojās visu, kas atrodas tavā laboratorijā, ieskaitot plaušas, tikai nosver to.)

Iespējams, nevienā no uztvērējos savāktajām sākotnējām skābēm nebūs 57 %. Nosveriet to, lai to noskaidrotu. Ja tās blīvums ir mazāks par 1,7, tad tā ir jāpārpilina. Nevajag svīst. Pastāv saīsināts paņēmiens, kas to padara pavisam vienkāršu.

Pārdestilācija ir vienkārša atmosfēras destilācija. Gāze nerodas. Tiklīdz skābe sāk vārīties un pāriet, jāseko līdzi termometram pie destilācijas iekārtas galvas. Tiklīdz tas sasniedz 125?, nomainiet uztvērējus. Viss, kas pāriet no šī brīža, ir 57 % HI(aq). Pēdējais piliens izdestilēsies no vārošās kolbas. Nekādi atlikumi nepaliek, viss izvārās. Patiesībā pēc tam, kad vienreiz būsiet veicis šo destilāciju, jūs ātri sapratīsiet acīmredzamo īsāko ceļu - savākt frakciju, kas pāriet pie mazāk nekā 127?, un tad izslēgt karstumu, un viss, kas palicis verdošajā kolbā, ir 57 % HI(aq), un to nav nepieciešams destilēt - tas jau ir tīrs. Vienkārši ļaujiet tai atdzist, pirms to iesaiņojat.

6. Hipotētiski apsvērumi
Tālāk ir tikai šī raksta spekulatīvā daļa. To var saukt par Argoxí izdomātu bullshit versiju. Tomēr pat manam bullshit vajadzētu būt pamācošam.
Kā sabiedrība varētu uztvert hipotētisku veikalā ražotu HI(aq)? (Tas, protams, ir atkarīgs no viņu inteliģences.) Redziet, skābe, kas iegūta, izmantojot metodi, kuru es tikko sīki aprakstīju, ir netīri brūna. Tas ir tāpēc, ka HI pēdas oksidējas līdz I2, kad tas nonāk kondensatorā (4HI + O2 = 2I2 + 2H2O), un tāpēc, ka tehniskajā KI ir piemaisījumi. Brūnā krāsa ir nenozīmīga, un tā netraucē veikala skābes iedarbībai. Komerciālā HI(aq) satur reducējošu vielu kā stabilizatoru, parasti hifosforskābi, un ir dzeltena. Hipotētiskā gadījumā, ja jūs izmantosiet šo aprakstu citiem, nevis tīri teorētiskiem apsvērumiem, kādā brīdī varētu rasties jautājums par nekrāsu. Bet, atkal runājot hipotētiski, es ieteiktu drīzāk izglītot, nevis stabilizēt. Nestabilizēts veikalā gatavots HI(aq) darbosies tikpat labi kā veikalā pirktā šķirne hipotētiskā lietotāja hipotētiskajā lietojumā. Atšķirība ir tikai kosmētiska. Veids, kā pārvērst netīru brūno skābi dzeltenā skābē, ir pievienot sarkano fosforu un karsēt to. Bet hei! Pagaidiet! Vai hipotētiskais lietotājs tik un tā nedara tieši to pašu? Pievienojot RP un karsējot to? Izskaidrojiet to, kam, hipotētiski. Demonstrējiet to mēģenē. Pārlieciniet viņus. Hipotētiski.
Kad hipotētiskais lietotājs pārvarēs sākotnējo pretestību, nebrīnieties, ka vēlu vakarā pie durvīm smagi klauvēs - nē, tā nav policija, tā varētu būt šī hipotētiskā persona, kas lūdz vēl hipotētisku skābi. Šī informācija hipotētiski varētu izplatīties arī citiem, un visu lūgumu rinda varētu kļūt nepārtraukta. Protams, es par to neko nezinu... tas viss ir tikai hipotētiski. Es to izdomāju, OK.
Kas attiecas uz iepakojumu, hipotētiski ielej skābi dzintara stikla pudelēs vai vēl labāk sarkanās .....oh shit, jo tas viss ir hipotētiski, es negribētu hipotētiski būt saistīts ar kādu konkrētu pudeli... ellē, ja esi pietiekami inteliģents, lai ražotu skābi, tu vari izdomāt, kurā pudelē to iepildīt. Atcerieties - viens litrs HI(aq) sver tieši 1700 gramus. Hipotētiskā gadījumā, ja hipotētiskajam lietotājam rodas ražošanas trakums un ir nepieciešams tilpums, iedomājieties melnus HDPE kannas.

HI(aq) ir jāaizsargā no gaismas un vienmēr jāuzglabā vēsā (temperatūras un citādi vēsā) vietā DEĻA no cilvēkiem. Es to nesaldētu, bet, tā kā nekad neesmu saldējis, nevaru pateikt, kas varētu notikt. Skābe laika gaitā lēnām noārdīsies, bet tas nav nekas nopietns. Bez stabilizatora HI lēnām atgriezīsies I2. Bet, kā jau teicu, nekādu problēmu: hipotētiskais lietotāja hipotētiskais lietojums atrisinās šo hipotētisko problēmu.

Ar savu dzimto intelektu jūs izdomāsiet visdažādākos citus saīsinājumus un noderīgas procedūras, ja gadījumā jūs patiešām pievērsīsiet uzmanību un hipotētiski nolemsiet pagatavot nelielu hipotētisku skābi.
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
azīdi uz glābšanas.... lol ...hipotētiski...
Sērkociņu kastītes nav tik slikti, ja pietiekami ilgi mērcē acetonā, darbs ir tikai tās visas sagriezt. Vai esat apsvēruši iespēju pasūtīt streika spilventiņu loksnes no Ķīnas? Tas vai vienkārši izpildiet mājasdarbu un iegādājieties nātrija hipofosfītu, tas ir daudz labāks un mazāk aizdomīgs nekā RP.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Es izmantoju, lai pasūtītu RP un I2 no alibaba .....
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Varu derēt, ka jūs to izdarījāt. Es tevi mīlu, draugs. Bišu drošs.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
vienkārši izpildiet mājasdarbu un saņemiet nātrija hipofosfītu, tas ir daudz labāks un mazāk aizdomīgs nekā RP.
 
Top