HCL gāzēšanas iestatīšana no standarta stikla traukiem

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tā nu es veicu A/B ekstrakciju. Pēc tam man vajadzēja atgriezties pie Lūisa skābes. Tā kā brīvbāzes forma ir kodīga, šķidra un īslaicīga. Protams, es varēju tajā iepildīt 37 % sālsskābi, bet tā bija nepolāra (vm&p ligroīns), un sālsskābē esošais ūdens nozīmēja, ka tā nenokulsnēsies, un man paliks tikai polārs šķīdums, kurā
skābes sāls, ar kuras savākšanu būtu jāiegulda vairāk darba. Lūk, ko es izdomāju;

Lūk, pamataparatūra. 1000 ml erlenmeijera kolba Hcl skābei. Claisen adapteris, lai atvieglotu spiediena izlīdzināšanas piltuvi virs tās, kurai ir 24/40 līdz 19/24 adapteris. Claisena adaptera otrā pusē ir vakuumdestilācijas iekārtas 100° pagrieziena uz leju/ vakuuma pieslēgvieta. Otrajā pusē ir 24/40 aizbāzni.
T7IGvKfjCH
8B7MKPcUEX

Kā redzat, piltuve saņēma kek klipus, pirms es to pabeidzu. Karstā plate tiek izmantota tikai skavai. Nekādā gadījumā es nevarēju ļaut šim stikla tornim brīvi stāvēt.
ZcJknLwy34

Šļūtene iziet no 100° pagrieziena vakuuma pieslēgvietas un iet uz manu vakuuma sūkņa auksto uztvērēju, kas ir piepildīta ar H2So4, lai izžāvētu gāzveida HCL. Tad no citas šļūtenes uz brīvās bāzes tvertni. Tas darbojās labi, un es daudz ko iemācījos.
1. Kad H2So4 nokļūst HCL (aq), tas rada spiedienu visā ierīcē, jo caurulīte un otrais burbuļsildītājs rada zināmu pretestību. Palielinoties spiedienam, piltuve ieguva spiedienu un bija tendēta uz bēgšanu (pilēja arvien ātrāk un ātrāk). Bija jāpieliek zināmas pūles, lai noturētu pilienu vai divus pilienus sekundē. Nācās to ieslēgt un pēc tam uzreiz izslēgt, bet ne izslēgt. vairāk nekā vienu reizi es pilināju vairākus mililitrus taisni. Tas mani gāzēja tikpat ļoti kā RM 😪🤧
2. Šī vinila caurule nav laba hcl gāzei, man vajadzēja izmantot lateksa šļūteni, kas man ir.
3. Stehiometrija, es nevarēju atrast tiešsaistē. Katrs raksts, ko es redzēju, jautājot par šo konkrēto maršrutu, tika sastapts ar " Tas ir bīstami" un " Tu izurbsi sev aci!". Es sāku ar 1/1 molu attiecību, kas bija gandrīz 3:1 Hcl:H2So4, jo hcl ir 37 % un H2So4 bija 95 %. Pēc tam, kad biju izlietojis H2So4, es vairākas reizes pievienoju vēl, līdz, pilienam pilinot, neradās nekāda reakcija. Šis daudzums bija divreiz lielāks nekā sākumā. Tātad līdzsvara vienādojums ir 2:3 H2So4:HCL. Neesmu pārliecināts, cik litru vai kubikpēdu gāzes es galu galā saražoju, bet teorētiskajā ūdens fāzē tas bija 150 ml 37 % jeb 55 ml tīra hcl.
4. Es to uzstādīju pie loga ar kastes ventilatoru, kas pūš ārā, bet tas tomēr brīžiem bija diezgan nepatīkami. HCL gāze ir smagāka par gaisu, tāpēc tā atrodas uz grīdas.
Tā nu tas ir. Kritika un kritika ir vēlama. Es centīšos atbildēt uz visiem jūsu jautājumiem. Paldies, ka meklējat!
P.S. Es joprojām nezinu, kāpēc manas bildes ir uz sāniem. Tās nebija, bet tad kādu dienu tās kļuva. Ja kāds zina, kā to labot, es arī gribētu zināt. 😉
 
Top