JWH-018 sintēze, izmantojot Grignarda reaģentu

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
50 ml kolbāsamaisa 2,87 g (19 mmol ) 1-bromopentāna 20 ml dietilētera, kas iepriekš destilēts virs nātrija, un 0,4 g (17 mmol) magnija pulvera. Kolbu karsē ūdens vannā, līdz ēteris sāk vārīties (izmanto garu Lībiga atgaitas dzesētāju), tad karsēšanu pārtrauc, jo reakcija ir eksotermiska. Reakcija ilgst 15-20 minūtes, pēc tam, kad Griganarda reaģenta maisījumu 30 minūtes ir refluksējuši .
0rjSHsipNe
Tad reakcijas maisījumu atdzesē līdz 0 °C, pārnes 250 ml kolbā un pievieno 1,8 g (16 mmol; 1 eq) viegli dzeltenīga indola 20 ml dihlormetāna. Šīs reakcijas laikā burbuļu veidā izdalās gāze, maisījums paliek caurspīdīgs, izmanto atgaitas dzesētāju .
1L2rDolPw7
Tajā pašā kolbā pievieno 1,63 g (15 mmol) bezūdens ZnCl2 (sasmalcināta pulvera veidā). Vienlaikus aktīvi izdalās gāze un burbuļi, maisījums kļūst blāvs, krāsa mainās uz sārtu vai zaļganu. Reakcijas maisījumu maisa 40 minūtes. Tad pievieno 30 ml dihlormetāna izšķīdinātu 3,7 g (19 mmol) 1-naftoilhlorīda šķīdumu. Reakcijas maisījums uzreiz maina krāsu uz sarkanu, produkts nekavējoties nogulsnējas biezas pastas veidā. Maisījumu vēl 1 stundu maisa pie r.t., tad atšķaida ar vienādu tilpumu 30 % NH4Cl aq. un maisījumu vēl dažas minūtes maisa.
YLCGI9znV7
Ūdeni un šķīdinātāju dekantē, nogulsnēm pievieno 10 ml metanola un triturē ar stikla stienīti, kamēr nogulsnējas sīki dzeltenīgi kristāli. Kristālus filtrē, mazgā ar 10 ml metanola un 7 ml dietilētera. JWH-018 sausa gaiši dzeltena putekļaina pulvera masa ir 2,93 g (64 %). No filtrētajiem šķīdumiem var iegūt vēl 200-400 mg produkta.
 
Last edited:

beginner

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 17, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
dietilēteri varētu aizstāt ar citu šķīdinātāju ?
likumu cēlonis eiropā
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
dažiem Gringard THF (sausais) arī darbojas. Vai tas darbosies ar bromopentānu vai nē, es nezinu. Gringarda reaģenta pagatavošanai ir nepieciešams ēteriskais šķīdinātājs. Visiem reaģentiem jābūt sausiem, stiklam jābūt sausam (mirušam virs liesmas) utt.
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Parasti dietileteri var viegli iegūt, veicot izejas šķidruma frakcionētu destilāciju. Daudziem ķīmijas youtuberiem par to ir video.
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Sveiki !
Tātad es mēģināju šo sintēzi. Viss tika veikts saskaņā ar procedūru, visi stikla trauki bija sausi, visas krāsu izmaiņas bija tādas pašas, kā aprakstīts procedūrā.
Ir tikai dažas izmaiņas/kļūdas, ko es izdarīju, es tās uzskaitīšu šeit :

- Grignāra reakcijas ierosināšanai es izmantoju vienu šķipsniņu joda.

- Tā kā kolbā bija palicis tikai nedaudz nereaģējuša Mg, es necentos dekantēt grignardreaģentu. Tā kā man nebija citu sausu stikla trauku, es negribēju riskēt tos sabojāt. Tas izraisīja nelielu gala produkta piesārņojumu ar Mg, bet tas neizskaidro iegūto rezultātu.

- Pēc indola pievienošanas DCM un pēc tam ZnCl2 maisījums ir jāsajauc 40 minūtes 0 °C temperatūrā. Tas praktiski tika ievērots, izņemot 2 min, kad temperatūra paaugstinājās līdz 14 °C, jo plate nebija pareizi izslēgta un sildīja ledus vannu. Tas tika ātri izlabots, un, šķiet, ka tas būtiski neietekmēja reakciju, jo pārējā procedūra noritēja saskaņā ar plānu (piemēram, sarkanās krāsas maiņa pēc 1-naftoilhlorīda pievienošanas).

- Pēc 1-naftoilhlorīda pievienošanas maisījumu maisīja 2 stundas, jo es gribēju pagaidīt nedaudz ilgāk, ņemot vērā, ka tur, kur es strādāju, bija 12 °C temperatūra. Pēdējās 30 minūtes reakcijas maisījumu uzkarsēju līdz 25°C. (Bija paredzēts maisīt 1 stundu istabas temperatūrā).

Tāpēc īstā problēma radās kristalizācijas posmā (esmu lasījis, ka nav viegli kristalizēties un bieži vien veidojas eļļa). Pievienojot MeOH un triturējot ar stikla stienīti, nekas nekristalizējās.

Tikai pēc organiskās fāzes iztvaicēšanas tika iegūtas rozā nogulsnes, kas atgādināja 3-(1-naftoil)indolu.
Tāpēc es paņēmu visus iztvaicētās organiskās fāzes atlikumus, rozā pulveri, būtībā visu un sajaucu to MeOH ar aktivēto ogli, filtrēju visu, kas neizšķīda, iztvaikoju nedaudz MeOH un ieliku saldētavā. Radās brūnas nogulsnes. Tas nebija produkts.

Iztvaicējot MeOH (MeOH, ko saskaņā ar procedūru es biju ielicis reakcijas maisījumā), tika iegūta tāda kā oranža eļļa. Diemžēl tai nebija nekāda psihoaktīva efekta, kā apgalvoja kāds, kurš to gribēja izmēģināt.

Pēc sarunas ar vienu no ekspertiem viņš man teica, ka viņam šī sintēze šķiet dīvaina, bet, lai apstiprinātu, ka šāds paņēmiens ir nepareizs, būtu nepieciešama papildu pieredze. Tāds bija mans ziņojums. Nekautrējieties pievienot savu, būtu interesanti uzzināt, vai šī sintēze darbojas!
 
Top