A-PVP letālā deva (pētījums)

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
A-pirrolidinopentiofenons ir sintētisks stimulants, kas tiek uzskatīts par katinona, kas ir katinona, Catha edulis krūma galvenā sastāvdaļa, analogu. Tas kļūst arvien populārāks starp cilvēkiem, kas lieto psihostimulantus. Atkarībā no to terminālā amīna, alfa - un arila aizvietotāja rakstura rada iedarbību saskaņā ar zināmo darbības mehānismu, atpakaļsaistot dažādus neiromediatorus. Šīs darbības farmakoloģisko novērtējumu veica ārvalstu pētnieki, lai izpētītu šo vielu metabolismu, analizētu uzvedību līdz ar lokomotorās aktivitātes noteikšanu u. c. Tomēr toksikoloģiskie pētījumi tika veikti minimālā apjomā un galvenokārt tika reducēti līdz retrospektīvai analītiskai izpētei par tiesu medicīnas aspektiem a-PVP pārdozēšanas gadījumā u. tml. Pēdējā laikā zinātniskajos žurnālos ir minēti daudzi raksti, kuros analizēti akūtu saindēšanos gadījumi un letālas sekas pacientiem ar vielu lietošanu anamnēzē, ko var uzskatīt par pamatotu pamatojumu pašreizējā pētījuma aktualitātei. Pētījuma mērķis ir noteikt un analizēt datus par akūtu toksicitāti žurkām pēc a-pirolidinopentiofenona intragastrālas un intraperitoneālas ievadīšanas.

Pētījums tika veikts ar 144 Wistar žurku tēviņiem, kas svēra 180-200 g, saskaņā ar LLP standartiem. Gaisa temperatūra visās kamerās bija 20 grādi pēc Celsija, turēšanas apstākļi bija vienādi. Gaismas/tumsas cikls ar 12 stundu periodiskumu. Izmantotā viela: A-PVP (pulveris, 98,1 % tīrības pakāpe) Tika noteiktas 3 grupas ar 6 apakšgrupām (A1, A2, A3, A4, A5, A5, A6; B1, B2, B3, B4, B5, B6 un C1, C2, C3, C4, C5, C6) pa 8 žurkām katrā apakšgrupā atkarībā no devas. A grupa - vielu injicēja intraperitoneāli. B grupa - vielu injicēja caur kuņģa zondi. C grupa (kontroles grupa) - neskarti dzīvnieki, kuriem ievadīja līdzvērtīgas 0,9 % NaCl šķīduma devas. A-PVP tika izšķīdināts 0,9 % buferšķīdumā atbilstošā koncentrācijā.

2


Lai reģistrētu LD50, A grupas žurkām vielu ievadīja intraperitoneāli šādās vienreizējās devās: 200, 350, 450, 700, 900 un 1200 mg/kg. B grupas žurkām vielu ievadīja intragastrāli devās: 300, 450, 600, 900, 900, 1200 un 1600 mg/kg. C grupa saņēma 0,9 % nātrija hlorīda šķīdumu līdzvērtīgās devās.

Rezultāti un diskusija.
Izmeklējamās vielas toksiskās iedarbības novērtējums eksperimentālajiem dzīvniekiem tika veikts pēc intoksikācijas klīniskās izpausmes un izdzīvošanas rādītājiem. Rezultāti tika noteikti, izmantojot (INITIALS) metodi ar LD50 rādītāju. attēls. Vielas intraperitoneāla ievadīšana. Vielas intragastrāla ievadīšana B grupas dzīvniekiem 300-450 mg/kg devās izraisīja šādu klīnisko izpausmi: 2 minūšu laikā strauji paātrinās elpošana, parādās aktīva rosīšanās, notiek urinācija, bet nav defekācijas, žurkas dzer ūdeni. Pēc 50-80 minūtēm žurkas mēreni pārvietojas pa vietas perimetru, elpošana ir paātrināta, ir defekācija (no 1 līdz 4 reizēm), urinācija ir aktīva, atkārtojas. Pēc 120-200 minūtēm žurkas pārvietojas lēni vai mēreni, elpošana ir strauja, nav urinēšanas un defekācijas. Pēc 250 minūtēm žurkas sāk mēreni kustēties pa perimetru, tās sāk aktīvi dzert ūdeni, parādās mērena kopšana. Šie simptomi izpaudās A grupas žurkām, kas vielu saņēma intraperitoneāli 200-350 mg/kg devās, ar dažādu smaguma pakāpi un ilgumu, tomēr iedarbības sākums bija ievērojami ātrāks, salīdzinot ar B grupu. Tātad pēc injekcijas klīniskā izpausme saglabājās 30-40 sekunžu laikā.

A grupas (5,6) dzīvnieki, saņēmuši 900-1200 mg/kg, pēc injekcijas 30-80 sekunžu laikā piedzīvoja stuporu. (2.-4. attēls) Klīniskās pazīmes bija šādas: elpošanas tahipnoja, ievērojami samazināts normālas pozas reflekss, pagriežoties uz muguras. Tika reģistrēta ptoze un mioze. Nebija defekācijas un urinēšanas. Pēc 10-15 minūtēm dzīvnieks nespēja nostāties uz ķepām, tas gulēja uz vēdera vai uz sāniem, elpošana bija bieža, neregulāra un sekla.

1


Pēc tam sākās toniski krampji, kas 70-100 sekunžu laikā pārvērtās asfiksijas izraisītajos krampjos (kloniski, elpas trūkums, cianoze). Vienas minūtes laikā iestājās nāve. B apakšgrupas (5. un 6. apakšgrupas) klīniskās pazīmes bija līdzīgas A apakšgrupas (5. un 6. apakšgrupas) pazīmēm, tomēr pazīmju smagums bija mazāks un ilgums ilgāks. Nāve iestājās 40-70 minūšu laikā. Nobeigušos dzīvnieku orgānus (smadzenes, sirdi, nieres, aknas, liesu) atdalīja morfoloģiskiem pētījumiem.

Secinājums:

1. LD50 žurkām, kas sver 180-200 g, ievadot intraperitoneāli ≈ 410,8 mg/kg. Cilvēkam šī deva atbilst (ar atbilstošu alometrisko koeficientu) ≈ 86,4 mg/kg.

2. LD50 žurkām, kas sver 180-200 g, ievadot intragastrāli ≈ 1093,0 mg/kg. Cilvēkam šī deva ir ekvivalenta (ar atbilstošu alometrisko koeficientu) ≈ 262,3 mg/kg.

3. Saskaņā ar veiktā pētījuma rezultātiem viela A-Pirrolidinopentiofenons, ievadot intravenozi, ir pieskaitāma II klasei (ļoti bīstama).
 
Last edited by a moderator:

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Esmu atzinis, ka esmu apjucis

Tātad, lai nomirtu no a-PVP, tādam cilvēkam kā es, kurš sver 80 kg, būtu nepieciešams IM injicēt vairāk nekā 6 gramus? Zāles, kuras lielā deva ir 25 mg?

Man acīmredzot kaut kas šeit trūkst, un es nevaru noliegt, ka pyros vaping ir noplicinājis manas smadzenes par vēl 20 iq punktiem.

Tāpēc es ceru, ka mans jautājums nav neatgriezeniski muļķīgs.
 
  • Like
Reactions: Xxl

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Sveiki! Ja pieņemam, ka dzīvnieka svars ir 80 kg, tad, ievadot parenterāli, pusmirstīgā deva (LD50) ir 5160 mg. Ja ekstrapolējat pirovalerona intraperitoneālu ievadīšanu žurkām un intravenozu ievadīšanu cilvēkam, pusgrimu letālā deva ir aptuveni par 40% mazāka un ir aptuveni 3000 mg.
Jums bija taisnība, uzdodot man šo jautājumu.
Es labprāt ar prieku pārrunāšu visus jautājumus par šo tēmu!
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Liels paldies!

Es smēķēju mdphp, kas, manuprāt, ir vislielākajā aprīkojumā, un pat 10mg man uzrāda līdz 140 bpm. Par 3g vienā devā es pat negribu domāt.

Es brīnos, man vienmēr ir bailes no sirdslēkmes ar piros. Bet es nekad neesmu smēķējis vairāk par 0,5g mdphp visas dienas laikā.

Ja 3g ir letāla deva realitātē, vai tas nozīmē, ka šīs bailes ir tikai narkotiku izraisīta paranojas blakusparādība?
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Jā, tās patiešām ir bailes. Taču neaizmirstiet, ka šīs bailes izraisa vairākas organisma regulējošās sistēmas, tostarp virsnieru garozas hormoni, kas izraisa spēcīgu koronāro asinsvadu sašaurināšanos, kas var izraisīt akūtu miokarda išēmiju un izraisīt pēkšņu sirds nāvi. Es jūs nebiedēju, tas ir fakts.

Tāpēc es patiešām lūdzu jūs būt uzmanīgiem attiecībā uz lielām devām un lietošanas biežumu.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Tās ir smagas žurkas! Es šaubos, vai es izdzīvotu 1 gramu, kas tiktu ievadīts ar jebkādiem līdzekļiem. Šī eksperimenta rezultāti mani pārsteidza
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Žurkas ir patiešām foršas

Ar tik lielām stimulatoru devām tās var pašas sintezēt jebko (=
 

B3RS3RK

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 8, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Bet patiesībā šis sūds, iespējams, nogalinātu cilvēku, žurka nomirtu, saņemot ne vairāk kā 0,1 g.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Šī ir tikai daļēji letālā deva (LD50).
Realitātē diapazons var atšķirties, tieši tā kā dati tiek ekstrapolēti uz cilvēkiem.
 
Top