Ražot 4-metilpropiofenonu/ CAS : 5337-93-9

TiTcapitan

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Visi aprēķini attiecas uz 1 kilogramu 4-metilpropiofenona.

Visi reaģenti ir ļoti atdzesēti.
Kolbā ledus vannā pievieno toluoluolu (657)gramus , alumīnija hlorīdu (1043) gramus, maisot 10 minūtes, tad propionilhlorīdu (700)gramus ieber ar dalāmās piltuves palīdzību 40 minūtes.
Pēc ieberšanas reakcijas masu izņem no ledus vannas un atstāj istabas temperatūrā 1 stundu, lai tā sajauktos.

Sagatavojam ledus maisījumu laboratorijas vārglāzē (3700)gramu un (142)gramus 36% sālsskābes.
Rezultātā mums ir 2 slāņi, kas sadalīti uz dalāmās piltuves, mums ir nepieciešams apakšējais.
Destilācijas ceļā mēs atdalām lieko toluolu 110 grādu temperatūrā. mēs nomainām uztvērējkolbu uz tīru trauku, pievienojam vakuumsūkni un atdalām tīru 4-metilpropiofenonu.

PS: Es nepretendēju uz šīs metodes simtprocentīgu ticamību un pareizību. Es pats neesmu speciālists ķīmijā, bet citu metožu trūkuma dēļ izmantoju šo recepti. Šī metode ir pārbaudīta praksē, un rezultāts ir mums vajadzīgais produkts.
Būšu priecīgs par alternatīvu sintēzi no profesionāļiem.

PPS:
Ķīmiskās bruto formulas reaģentiem:
Alumīnija hlorīds - AlCl
propionilhlorīds - C3H5OCl
toluols - C7H8O
4-metilpropiofenons - C10H12O

Ķīmiskā reakcija: C7H8 + C3H5OCl = C10H12O + HCl
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Vai varat publicēt šīs metodes attēlus?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
"Laboratorijas mērglāzē pagatavojam (3700)gramu ledus maisījumu un (142)gramus 36% sālsskābes.
Rezultātā mums ir 2 slāņi, kas sadalīti uz dalāmās piltuves, mums ir nepieciešams apakšējais."

Pagaidiet, kas šeit notika ar iepriekšējo reakcijas maisījumu? Vai tu to ielikuši mērglāzē, pievienojis nedaudz ledus un 142 g sālsskābes, kas izraisīja slāņu atdalīšanos? Lūdzu, paskaidrojiet sīkāk.

Ja iespējams, kādā temperatūrā un pie kāda spiediena jūs vakuumdestilējāt savu 4'-metilpropiofenonu?

Vislabāk, kāds ir šīs reakcijas avots? Būtu noderīgi izpētīt arī sākotnējo sintēzi.

Es vēl neesmu izmēģinājis šo sintēzi, bet, iespējams, to darīšu ziņkārības dēļ. Es vienmēr esmu gatavs meklēt jaunus veidus, kā izgatavot jebkuru interesantu ķīmisku vielu.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Šeit ir izvilkums no stropa dalībnieka, kurš veica šos sintēzes darbus (sākot ar 4-metilmetkatinonu no toluola un propionilhlorīda un 2 turpmākajiem posmiem, kas beidzās ar 4-metilmetkatinona sintēzi) un pierakstīja rezultātus!
 

Attachments

  • EjuDGNeQZk.pdf
    93.6 KB · Views: 537
Top