Metakvalona (Quaalude) sintēze

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Ievads

Šajā tēmā jūs atradīsiet metakvalona (Quaalude; 2-metil-3-(2-metilfenil)-4(3H)-kinazolinons) ķīmiskās īpašības un sintēzes ceļu no izatoanhidrīda un o-toluidīna ar augstu iznākumu. Šīs prekursoru vielas ir diezgan izplatītas, un tām netiek pievērsta liela uzmanība. Tās var viegli iegādāties ķīmijas veikalā par labu cenu. Šīs metodes ir elementāras, un tās var viegli paplašināt. Neaizmirstiet par drošību un lietojiet individuālos aizsardzības līdzekļus.

Aprīkojums un stikla trauki.

Reaģenti.

  • o-Toluidīns 1,1 g, 0,01 mol;
  • Izatoanhidrīds 1,6 g, 0,01 mola;
  • Dietilēteris (Et2O) vai acetons un destilēts ūdens ~ 50 ml;
  • dihlormetāns (CH2Cl2) 100 ml;
  • Petrolēteris 100 ml;
  • Acetilacetons 0,39 g, 0,0025 mola;
  • Etanols (EtOH) 95% 30 ml;
  • sālsskābes koncentrāts (HCl) ~10 ml;
  • Metanols MeOH 50 ml.
  • acetons 50 ml.
8ihd5Tl7Oq

Šķīst etanolā un ēterī. Nešķīst H2O;
Viršanas temperatūra: 406,9 °C pie 760 mm Hg;
Kušanas temperatūra brīvā bāze: 113-115 ̊C;
Kušanas temperatūra HCI sāls: 235-237 ̊C;
Molekulmasa: 250,301 g/mol;
Blīvums: 1,16 g/cm3 (20 °C);
CAS numurs: 72-44-6.

Procedūra

2,2'-dimetilbenzanilīds (1)
Izatoanhidrīda (1,6 g, 0,01 mols) un o-toluidīna (1,1 g, 0,01 mols) maisījumu karsē bumbierveida kolbā (10-50 ml) līdz 120 °C 2 stundas ar nelielu atgaisošu dzesētāju eļļas peldē. Reakcijas maisījumu pēc atdzesēšanas trītrē ar ēteri (vai brūno maisījumu izšķīdina siltā acetonā un pievieno ūdeni, lai izšķīdinātu kristālus). Iegūto cieto vielu savāc ar sūknēšanas filtrāciju uz Buknera piltuves (vai maza Šota filtra) un pārkristalizē no dihlormetāna un petrolētera maisījuma 50:50, lai iegūtu starpproduktu aminoamīdu (2,2'-dimetilbenzanilīdu) ( 1): iznākums: 1,7 g (75 %); m.p. 110 °C
.
RBWpuPbhit
2-metil-3-(2-metilfenil)-4(3H)-kinazolinons (2)
2,2'-dimetilbenzanilida (0,5 g, 0,0025 mols), acetillacetona (0,39 g, 0,0025 mols) maisījumu etanolā (30 ml), kas satur dažus pilienus koncentrētas sālsskābes, 1 h refluksē 100 ml bumbuļveida kolbā. Pēc atdzesēšanas titulsavienojums atdalās filtrējot kā hidrohlorīda sāls: iznākums: 0,59 g, (85 %), m.p. 235-237 °C
.
ROrgi6I39f

Attīrīšana

Tagad sākas attīrīšanas process. Ievieto kristālus vārglāzē un pievieno aptuveni divreiz lielāku acetona tilpumu, iemet dažus vārošus akmeņus. Tie palīdz vārīšanai sākties ātrāk un saglabāt kontroli. Kristāli neizšķīdīs, bet atlikušās nepatīkamās violetās vielas izšķīdīs. Kristālus izfiltrē un izžāvē. Ja pēc žāvēšanas kristāli iegūst violetu nokrāsu, tad pārkristalizē no metanola. Lai to izdarītu, ievietojiet kristālus nelielā vārglāzē, pievienojiet tikai tik daudz MeOH, lai tos samērcētu, un sāciet maisījumu karsēt. Daži kristāli izšķīdīs uzreiz, ja tie visi neizšķīst, uzkarsē MeOH līdz vārīšanās temperatūrai un pievieno MeOH pa druskai, uzturot vārīšanos, līdz tie visi ir izšķīduši. Turpiniet vārīt, līdz ir iztvaikojuši aptuveni 20 % MeOH. Ļauj šķīdumam atdzist un nogaida. Pēc aptuveni stundas sāks veidoties kristāli, kas pielips pie mēģenes malām, pagaidiet, līdz esat pārliecināts, ka visi kristāli ir izveidojušies, un filtrējiet. Izmantojiet acetonu, lai izskalotu kristālus no kolbas un noskalotu pēc iespējas vairāk nepatīkamās violetās vielas no kristāliem uz filtrpapīra. Saglabājiet gan šķīdumu, gan kristālus.

Pārkristalizēšana nedaudz palīdzēs, bet neattīrīs kristālus. Ir noticis tā, ka reakcijas laikā nepatīkamā violetā viela ir apvijusies ap metakvalona kristālisko struktūru un tās iekšienē, un rekristalizācija radīs jaunu virsmu, tāpēc ar acetona mazgāšanu varēs iegūt pārējo. Tagad atkārtojiet iepriekš aprakstīto acetona vārīšanu, filtrējiet un nosusiniet. Jums vajadzētu būt gaišam tērauda pelēkam līdz baltam pulverim, ja tā ir, pārtrauciet un nolieciet šo partiju malā, ja tā nav, veiciet vēl vienu acetona mazgāšanu.

Atceraties šķīdumu, ko saglabājāt no iepriekš minētās pārkristalizēšanas? Tas ir nepatīkams purpursarkans, MeOH, acetons un metakvalons. Ielieciet šķīdumā dažus vārošus akmeņus un pusi tilpuma uzvāriet. Ļaujiet tam nostāvēties un atdzist, un nogulsnēsies vairāk metakvalona. To var attīrīt ar acetonu, kā minēts iepriekš, un iegūto vielu pievienot pabeigtajai partijai. Šo procesu var atkārtot, līdz no šķīduma ir atgūts gandrīz viss metakvalons, bet ar katru atgūšanas reizi tīrība būs mazāka. Ja izvēlaties šādi rīkoties, apvienojiet visus atgūtos produktus un vēlreiz uzvāra acetonu, lai tos att
īrītu.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Aaaargh, jūs mani apsteidzāt.
Bet ir arī citi ceļi, kas sākas ar citiem materiāliem. Bieži vien izejmateriāls būs kaut kas tāds kā toluols un metilantranilāts vai ftālskābes anhidrīds. Vai pat vinila cimdi.

Es domāju, ka elegantākais bezrecepšu ceļš uz šo sintēzi ir toluols un metila antranilāts.
Toluoluols jāapstrādā ar nitrējošo sērskābes/nītronskābes maisījumu, lai iegūtu racēmisku nitrotoluoluoluolu, ko pēc tam viegli atdala, izmantojot sasalšanas punktus, iegūstot o-nitrotoluoluoluolu. Pēc tam o-nitrotoluoluoluēnu refluksē pār alvu, pievienojot HCl, lai iegūtu o-toluidīnu.
Metilantranilāts ir pieejams kā smaržu/garšu ķīmiska viela no dažādiem smaržu ražošanas nozares piegādātājiem. To var viegli demetilēt, apstrādājot ar NaOH, lai iegūtu antranilskābi, ko pēc tam var izmantot kopā ar o-toluidīnu.

Šīs vielas problēma ir lielās devas, kas nepieciešamas, lai sasniegtu efektu. Parastā deva ir aptuveni 400 mg, kas apgrūtina peļņas gūšanu. Arī apstrāde ir sūka, godīgi sakot, ir patiešām grūti panākt tīru, baltu galaproduktu.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Reakcija izskatās vienkārša, bet to ir nedaudz sarežģīti veikt, reakciju ir ļoti grūti iztīrīt, un jūs pazaudēsiet stikla instrumentu partiju.
o-toluidīns ir kancerogēns un ļoti iespējams, ka var izraisīt urīnpūšļa vēzi, tāpēc ir nepieciešami labi drošības pasākumi.
Es nedomāju, ka ir viegli sintezēt tīru o-toluidīnu, labākais veids ir iegādāties šo vielu (ja varat).
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Vai tiešām? Kāda, jūsuprāt, ir galvenā problēma saistībā ar sinhronizāciju?

Un jā, metakvalona sintēze ir netīra, radot šokolādei līdzīgas putras, daudz smakas un ilgu un sarežģītu apstrādi ar lieliem iznākuma zudumiem. Toluols ir labāks par acetonu, lai attīrītu neapstrādātu mq.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Es pārzinu šos veidus. Šeit esmu aprakstījis vienkāršāko veidu, kas paredzēts zemas prasmju pakāpes dzirdīgajiem. Izatoanhidrīdu un o-toluidīnu var iegādāties ķīmijas veikalā.
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
o-Toluidīnam ir aptuveni 200 grādu viršanas temperatūra, tas nav daudz gaistošs šķidrums, bet es piekrītu drošības pasākumiem.
 
Last edited by a moderator:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18


Patiesībā es varu nopirkt o-toluidīnu, tāpēc man nav pieredzes šīs vielas ražošanā, bet, kad runāju ar citiem ķīmiķiem, viņi man stāsta, ka šīs vielas sintēze ir ļoti apgrūtinoša, jo reakcijas trauku ir grūti tīrīt un viela ir toksiska.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18

Jums ir taisnība, ka nav viegli ieelpot šīs vielas tvaikus un izraisīt saindēšanos, ja drošības pasākumi ir labi, bet nodrošināt, ka ķīmiķa sintezētais galaprodukts (Quaalude) nesatur toksiskas vielas, ir grūti.
Ja ķīmiķis vielu lieto pats vai ļauj to lietot citiem, viņam ir jānodrošina, lai produkts būtu ļoti tīrs.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Vai tiešām? Jo nevienam ķīmiķim, ar kuru esmu runājis, nav bijušas nekādas problēmas ar šo sintēzi, un arī man nav bijušas. youtube ir arī ļoti izsmeļošs video, tāpēc man tiešām nav vajadzības veidot vēl vienu:
Es nekad neesmu uzskatījis, ka stikla trauku tīrīšana ir ļoti sarežģīta, vienkārši noskalojiet ar ūdeni, NaOH un, ja nepieciešams, nedaudz DCM vai toluola. Lai gan videoklipā galvenā uzmanība pievērsta p-toluidīna racēmiskai atdalīšanai, izmantojot oksalātu kā starpproduktu, tajā parādīta arī toluidīna sintēze, un, ja izejviela būtu tīrs o-nitrotoluols, produkts būtu arī o-toluidīns.
.
O-toluidīns ir smirdīgs un toksisks ilgstošā iedarbībā, bet jebkurš īsts pavārs vai ķīmiķis tik un tā to darītu dūmvadā.
Bet attiecībā uz metakvalonu es pilnībā piekrītu, ka tas ir netīrs. Un īstais darbs šajā sintēzē ir tīrīšana, kā minēts arī sākotnējā ierakstā. "Pretīgā violetā" vai, kā tas bieži vien ir, pretīgā brūnā krāsa nav pieņemama, un, lai no tās atbrīvotos, ir vajadzīgs daudz darba.
Hamiltona Morisa Farmakopejā ir epizode, kurā viņš pēta metakvalona izcelsmi Dienvidāfrikā (kas ir vienīgā valsts, kur šo narkotiku joprojām plaši lieto), un viņš tiekas ar slepenu pavāru, kurš pagatavo neapstrādātu metakvalonu piemājas pagalmā, izmantojot ļoti primitīvas metodes un nekādus individuālās aizsardzības līdzekļus. Viņš stāsta Hamiltonam par to, kā viņš dažkārt urinē asinis ... Interesanti, kāds ir urīnpūšļa vēža līmenis starp metakvalona lietotājiem.
 
Last edited:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Es atzīstu, ka šajā reakcijā es neesmu ļoti labs, šķiet, ka jūs esat ļoti pieredzējis šajā reakcijā, es neesmu sintezējis o-toluidīnu, es tikai runāju ar draugu par to, ka metakvalonu ir grūti attīrīt un ka o-toluidīns ir toksisks, es viņam teicu, ka kālija dihromāts arī ir pirmās klases kancerogēns un mēs visi to regulāri lietojam, mans draugs man teica, ka o-toluidīns ir bīstamāks, īpaši, ja to ņem kā piemaisījumu metakvalonā.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Tā kā mani neinteresēja sedatīvie līdzekļi, es neturpināju pētījumus un eksperimentus, es tikai pārstāstīju, ko runāju ar savu draugu, un atvainojos jums par stingrības trūkumu.

Mans draugs, kurš strādā farmācijas nozarē, man pastāstīja, ka o-toluidīns ir salīdzinoši bīstams un ka katru gadu ķīmisko rūpnīcu darbinieki slimo ar vēzi, strādājot ar šo vielu nepietiekamu drošības pasākumu dēļ, tāpēc ikvienam, kas sintezē šo vielu, ir jābūt uzmanīgākam attiecībā uz drošību.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Es izgatavoju metakvalonu, sākot no ftālskābes anhidrīda + urīnvielas, lai iegūtu antranilskābi, un pēc tam to apvienoju ar o-toluidīnu un ledus etiķskābi (tas ir ļoti aptuvens izklāsts, bet es to atceros no galvas), lai iegūtu MQ, un man bija diezgan labi panākumi pēc apstrādes.
Pirms sintēzes man bija labs draugs, kurš man deva dažus labus padomus, un tas man palīdzēja gūt panākumus. Viņa pamatstratēģija bija iegūt pēc iespējas tīrākus izejmateriālus, pārliecinoties, ka izmantotā antranilskābe ir tīra (tīra tā ir balta kristāliska cietviela), un pārliecināties, ka o-toluidīns ir nesen destilēts, ka tā ir dzidra, gaiši dzeltena eļļa (parasti, ja to piegādā komerciāls piegādātājs, tā ir tumši sarkana eļļa, jo ir kādu laiku nogulējusi & mūsu vajadzībām tas ir nepieņemami, tāpēc mums ir jāņem komerciālais o-toluidīns un jādestilē tieši pirms tā izmantošanas MQ sintēzē). Šķiet, ka šo pasākumu veikšana pirms gatavošanas palīdzēja iegūt samērā tīru produktu, lai gan galaproduktu es arī pāris reizes pārkristalizēju.
Metakvalona sintēze ir diezgan vienkārša, tomēr ir zināms, ka ir ļoti grūti izvadīt visus piemaisījumus, lai tas būtu pilnīgi drošs lietošanai cilvēkiem. Manuprāt, kāds jau iepriekš to pieminēja, bet es atkārtošu vēlreiz; šī viela ir slavena ar to, ka tā izraisa urīnpūšļa vēzi sintēzes rezultātā palikušo piemaisījumu dēļ, tāpēc, ja gatavojaties to lietot pats vai dot to kādam, jums noteikti vajadzētu veltīt laiku, lai pārliecinātos, ka sākat ar visaugstākās tīrības pakāpes savienojumiem, ko varat, un veikt stabilu produkta apstrādi.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Jā, īstais darbs šajā sintēzē patiesībā ir pirms un pēc pašas sintēzes. Gan antranilskābei, gan o-toluidīnam ir tendence tumšināties un kļūt pilniem piemaisījumu, ja tie netiek sintezēti vai uzglabāti ar vislielāko rūpību. Un, visbeidzot, arī pats MQ.
Vai, veicot konversiju no ftālskābes anhidrīda uz antranilskābi, jums izdevās iegūt samērā gaišu produktu vai arī tas kļuva tumšs un netīrs? Tā ir ļoti bieži sastopama problēma, un es domāju, ka tas lielā mērā ir hidroksīda/hipohlorīta reakcijas maisījuma rūpīgas sagatavošanas jautājums.
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
17
Points
8
Šis pavediens ir neprecīzs pirmais attēls lapas augšpusē ir alprazolāma molekula, man vajadzēja būt precīzāk formulētam, bet iepriekš manā rakstā bija teikts, ka reakcijas pirmajā posmā 2,2' dimetilbenzanilīds netiek iegūts, tā vietā tiek iegūts 2-amino-N-(o-tolil)benzamīds (aminogrupa netiek pārvērsta metilgrupā.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Atvainojiet, ielādēts nepareizs attēls. Labots.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Esmu vairākkārt sintezējis metakvalonu, izmantojot antranilskābi, o-toluidīnu, polifosforskābi un ledus etiķskābi. Tas ir diezgan vienkārši, bet neitralizēt maisījumu, izmantojot karbonātu..... riebīgi. Paskatieties uz to (pievienots).
78C6TFevVu

Es mēģināju to darīt divas reizes, domājot, ka tas ir izgāšanās. Tad kāds no SM man teica, ka man vajadzētu turpināt, un tas tiešām izdevās! lol.

Šeit ir labs SM pavediens par to: http: //www.sciencemadness.org/talk/viewthread.php?tid=156723.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Tāpat, vai kādam rodas kaitinoši krampji, kad viņš lieto metakvalonu? Es pārtraucu to lietot, jo nodarbojos ar programmēšanu, un tas to ļoti apgrūtināja.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Kur jūs, puiši, saņemat antranilskābi, jo es redzu, ka tā ir aizliegta Ķīnā
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Tas ir tik vienkārši izdarāms.

Visvienkāršākais veids ir iegūt metila antranilātu un reaģēt ar nātrija hidroksīdu(šeit). Vai jūs varat pārbaudīt un noskaidrot, vai ir iespējams iegūt metilantranilātu? Tas ir visizplatītākais vīnogu aromatizētājs, un to izmanto arī kā pīļu/zosu atbaidītāju. Bet problēma ar metilantranilātu ir tā, ka tas ir antranilskābes esteris. tāpēc to var būt grūti dabūt...

Tātad, ja nevar dabūt metilantranilātu, tad var izgatavot antranilskābi no ftalimīda. Šeit ir daži video:
Un ftalimīds vispār nav ierobežots (vismaz tur, kur es strādāju, tas nav ierobežots). Bet, ja ir, vienkārši uzmeklē google "how to make phthalimide" (kā pagatavot ftalimīdu). To ražo no ftalanhidrīda jeb ftalīnskābes, ko arī ir viegli dabūt.

Ja jums ir nepieciešams veikt garāko ceļu, tad paskatieties šo NileRed video. Ja sekosiet pirmajām 30 minūtēm, redzēsiet, kā var izmantot vinila cimdus, kas kā plastifikatoru satur DEHP vai DINP, un pārvērst tos par antranilskābi).
 
Top