METHYLAMINE HYDROCHLORIDE (HCL) - nav joks

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
Un tāpēc šis raksts vairāk paredzēts jaunajiem lietotājiem. šī raksta mērķis ir atbrīvoties no nelielām kļūdām metilamīna pagatavošanas laikā. ja jūs jau visu zināt un šis raksts jums nav nekas jauns, tad vienkārši trekni atzīmējiet "patīk" un komentāros varat pievienot savu pieredzi.

Ūdens metilamīna pagatavošanai, kā jūs droši vien jau zināt, jums būs nepieciešams tieši metilamīna hidrohlorīds, destilēts ūdens, sārms - jeb nātrija hidroksīds NaOH vai kālija hidroksīds KOH.

Sāksim, dārgais lasītāj. Es ņemšu aprēķinus 150 gramiem metilamīna hidrohlorīda hcl.


Aprēķini metilamīna šķīduma iegūšanai no 150 gramiem metilamīna hidrohlorīda:


1. Sārma šķīdums:
2. Sārma pievienošana metilamīna hidrohlorīdam:

Nepievienojiet visu sārmu uzreiz, jo tas var izraisīt pēkšņu pH paaugstināšanos un metilamīna zudumu.!!!!!!.
Ieteicams sārmu pievienot nelielās porcijās (pa 20-30 ml), pēc katras pievienošanas maisot.
Uzrauga šķīduma pH:
Šķīduma pH kontrolei izmantojiet pH-metru.
Vajadzīgā pH vērtība:
NaOH: 11-12
KOH: 12-13
Pievienojiet sārmu, līdz tiek sasniegta vēlamā pH vērtība. Es uzskatu, ka šis solis ir vissvarīgākais, gatavojot ūdeni saturošu metilamīnu.
100 g tīra sārma (NaOH vai KOH) jāizšķīdina destilētā ūdenī.

Ūdens tilpums:
Lai pilnībā izšķīdinātu 100 g sārma, būs nepieciešams apmēram 250-300 ml destilēta ūdens.
Precīzs ūdens tilpums var nedaudz atšķirties atkarībā no izmantotā sārma un vēlamās šķīduma koncentrācijas.


Maisīšana:
Samaisīšana: vajadzīgajā traukā (manā gadījumā - stikla burkā) ielej sārmu un ielej ūdeni.
Šķīdumu rūpīgi samaisa, līdz sārms ir pilnībā izšķīdis.
Var izmantot magnētisko maisītāju vai vienkārši kratīt kolbu ar rokām.
ATCERIETIES UN ESIET UZMANĪGI: SASKAROTIES AR ŪDENI, SĀRMS SAKARST. Jūs varat iepriekš sagatavot trauku ar aukstu ūdeni, pievienojot tam ledu. ja notiek spēcīga karsēšanās, atdzesējiet aukstā ūdenī - tā liecina mana pieredze. Pēc pilnīgas sārma izšķīdināšanas destilētā ūdenī atstājiet burku atdzist līdz istabas temperatūrai, kad tā atdziest, pāriet pie otrā posma.



2. Sārma pievienošana metilamīna hidrohlorīdam:

Nepievienojiet visu sārmu uzreiz, jo tas var izraisīt pēkšņu pH kāpumu un metilamīna zudumu.!!!!!!.
Ieteicams sārmu pievienot nelielās porcijās (pa 20-30 ml), pēc katras pievienošanas maisot.
Uzrauga šķīduma pH:
Šķīduma pH kontrolei izmantojiet pH-metru.
Vajadzīgā pH vērtība:
NaOH: 11-12
KOH: 12-13
Pievienojiet sārmu, līdz tiek sasniegta vēlamā pH vērtība. Es uzskatu, ka šis solis ir vissvarīgākais, gatavojot ūdeni saturošu metilamīnu.



3. nogulsnēšana un filtrēšana:

Pēc tam, kad ir pievienots viss sārma daudzums un pH ir sasniedzis mērķa vērtību, ļaujiet šķīdumam nosēsties.
Nātrija hlorīda (NaCl) nogulsnes nokritīs uz dibena.
Šķīdumu filtrē caur filtru (piemēram, vakuuma filtru).
Nātrija hlorīda nogulsnes noskalojiet ar nelielu daudzumu ūdens, lai atdalītu metilamīna atliekas - tas nav obligāti.

RAKSTĪJUMS.

150 g metilamīna hidrohlorīda (CH₃NH₂HCl).
100 g sārma (NaOH) 98 % tīrības pakāpes
250 ml destilēta ūdens

1. Aprēķina metilamīna hidrohlorīda molāro koncentrāciju:

CH₃NH₂HCl molārā masa = 74,53 g/mol.

CH₃NH₂HCl moli = 150 g / 74,53 g/mol = 2,01 mol

2. Aprēķiniet sārma molāro koncentrāciju:

NaOH molārā masa = 40 g/mol

NaOH tīrība = 98 %.

NaOH moli = (100 g * 0,98) / 40 g/mol = 2,45 mol

3. Nosakiet šķīduma tilpumu:

Šķīduma tilpums = 250 ml = 0,25 litri

4. Aprēķiniet metilamīna (CH₃NH₂) molāro koncentrāciju:

Neitralizācijas reakcijā metilamīna hidrohlorīda (CH₃NH₂HCl) ar sārmu (NaOH) veidojas metilamīns (CH₃NH₂) un ūdens (H₂O):

CH₃NH₂HCl + NaOH → CH₃NH₂ + NaCl + H₂O

No reakcijas vienādojuma redzams, ka no 1 molu CH₃NH₂HCl iegūst 1 molu CH₃NH₂.

Tāpēc CH₃NH₂ molārā koncentrācija šķīdumā ir:

[CH₃NH₂] = (2,01 mol CH₃NH₂HCl) / 0,25 L = 8,04 mol/L Aprēķini, iespējams, nav gluži pareizi, bet tos, kam ir lielāka pieredze un zināšanas, lūdzu, piedalieties aprēķinu labošanā.

Tas ir viss. Neaizmirstiet parakstīties un ielikt treknu like, ja tas bija noderīgi. Paldies.

P/S Vēlos īpaši pieminēt un izteikt pateicību: Par to pateicību un pateicības vārdus: @Marvin "Popcorn" Sutton un @WillD, kā arī, protams, forumam: BBgate.com
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
!!!papildinājums: kāpēc vēl šis raksts. runa ir par to, ka izšķīdušā sārma pievienošanas posmā MA hcl es pieļāvu kļūdu. proti, es to pievienoju ļoti ātri un, kā jūs jau sapratāt, ūdens metilamīna kvalitātes zudums un visbeidzot nekvalitatīvs 4mmc iznākums.
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Bruh, jūs lietojāt pārāk daudz sārmu
Tas var radīt brīvās bāzes pārgrupēšanos uz pirazīniem, jo 4-MMC sārmainos šķīdumos ar skābekli ir nestabils.
Mēģini izmantot vieglu sārma trūkumu, lai novērstu blakusreakcijas.
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Arī jūs, pievienojot NaOH tieši metilamīna sālim. Labāk pagatavot sārmainu ūdens šķīdumu un padarīt to aukstu. Tas pats jādara ar jūsu sāls ūdens šķīdumu. Tādā gadījumā pēc reakcijas jūs iegūsiet diezgan labu bezmetilamīna bāzi.
Pārliecinieties, ka izmantojat pietiekami daudz ūdens, jo nātrija hlorīds var aizstāt metilamīnu un gāze pazudīs daudz ātrāk.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18

Godīgi, es nesaprotu, kā metilamīna HCl ir tik vieglāk pieejams šajā brīdī, vienkārši sintezējiet metilamīnu no nitrometāna vai acetamīda.
bdw ja pievieno pārāk daudz bāzes, metilamīna zuduma iemesls nav ph kāpums, bet vienkārši reakcijas radītais siltums, tāpēc es ieteiktu, ja vēlaties izmantot šo metodi, metilamīna HCl pievienot arī ūdeni un ievietot to ledusskapī, līdz tas kļūst ledus auksts.

Turklāt, lai pateiktu, ka šī metode ir barbariska, ja metilamīnu piesārņo šādi, un pēc tam to nestrādā kā eaven rl, piemēram, come on man is it realy so hard?
vienkārši hidroksīda vietā izmantojiet karbonātu vai bikarbonātu, karsējot to iepiliniet metilamīna HCl un burbuļojiet metilamīnu ar ledus aukstu ūdeni vai ļoti aukstu metanolu. šī metode ir daudz labāka un dod tīru šķīdumu.

bet vienkārši piesārņot metilamīnu ar NaOH un NaCl ir vienkārši barbariski.
vismaz izmantojiet metilamīna HCl pārpalikumu, lai tas būtu "tikai" piesārņots ar NaCl.
vienmēr jācenšas panākt pēc iespējas lielāku tīrību, jo īpaši, ja reaģents tiks izmantots narkotikām vai kaut kam, ko paredzēts norīt.

Tātad nē, nē, man nepatīk jūsu amats.
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
sveicieni. lielisks papildinājums manam rakstam. paldies, ka dalījāties savās zināšanās - acīmredzot lieliska pieredze. jā, piekrītu, ka vispirms jācenšas iegūt produkta tīrību. bet es arī aizmirsu piebilst, ka ne visas vielas ir pieejamas iegādei. vai ne? vai ne? tāpēc šī sagatavošanas metode. man patika jūsu komentārs. būtu vēl labāk, ja jūs varētu atvērt savu pavedienu par detalizētu rokasgrāmatu. ja neiebilstat vai varat to pievienot šeit. esmu pārliecināts, ka visiem būs patīkama jūsu pieredze. paldies.
 

Albert13

Don't buy from me
Member
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Kurš karbonāts vai bikarbonāts
jūs domājat?
 

ImRegistered

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 27, 2024
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
Lielisks amats. Vai jūs varētu uzrakstīt vienu par metilamīna Hcl uz metanolu, lūdzu ? (Bez gāzēšanas)
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
Es īsti nesaprotu jūsu jautājumu. mēģiniet to pārfrāzēt.
 
View previous replies…

ImRegistered

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 27, 2024
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
Vai es varu iegūt aq metilamīnu metanolā, aizstājot h20 ar Meoh?
 

ImRegistered

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 27, 2024
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
@EHRMANTRAUT Esmu atradis atbildi. Paldies, neskatoties uz to
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Veiksmi metilamīna pārveidošanā metanolā draugs, ka sagatavošana noteikti nebūs viegla
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
jums ir taisnība. internetā ir rakstītas vairākas metodes, bet metilamīna hidrohlorīda pārvēršana metanolā ir sarežģīts daudzpakāpju process.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Jūs to šeit nepieminat, bet ir jānorāda, ka jūsu bāze ir stehiometriska tikai HCL. Kamēr vien jūs līdz katra aprēķina beigām pieturēsieties pie moliem, viss būs kārtībā, bet, ja jūs pārāk ātri pārvērtīsiet molus gramos, jūs to sabojāsiet.
1 mols Ch³nh²hcl=1 mols Ch³Nh² +1 mols HCL
1 mols NaOH neitralizē 1 molu HCL
Ch³Nh² aprēķinā netiek izmantots.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8

Tātad, cik ML 40 % metilamīna šķīduma atbilst šai formulai?
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
mate, ja jūs nevarat veikt vienkāršus matemātiskos aprēķinus un jums ir jāsaņem informācija, ķīmija nav domāta jums, jo īpaši nekas tāds, ko ppl ir paredzēts lietot.
 
View previous replies…

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
fuck off puisis,ja jūs nevēlaties atbildēt,vienkārši aizveriet muti,es nekad jums jautāt,Nav nepieciešams izlikties par ekspertu šeit
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
brother u cant eaven do stehiometry thats not being an expert thats the most basic u can get.....
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Kāda tad ir problēma, visi sāk neko nezināt, es tikai uzdodu savus jautājumus un mācos, nesaprotu, kas ar jums notika? Tātad par to var diskutēt tikai cilvēki, kuri jau visu zina? Jūs domājat, ka esat kas? grāmatu tārps?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Es uzskatu, ka 8 mol. CH³NH² = 27 %. Pamatojoties uz to, ko es redzu, 12 mol ir 40 % ūdenī un 9 mol metanolā.
 
Top