Molekulārie aprēķini muļķiem

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
(jebkura iemīļota runātāja balss), tāpēc, mani dārgie klausītāji, šodien es, kā manekens manekenam, stāstīšu par molāro aprēķinu. Kāpēc tas ir noderīgs, nepieciešams un ļoti ērts aprēķinos. Šodien mēs iemācīsimies, kā pašiem aprēķināt vielu daudzumu reakcijām, nevis sūdīt (, pārsvītrots), aizķeroties ar visiem vienādiem jautājumiem visās foruma tēmās. Ņemot vērā, ka pati nesen esmu iepazinusies ar tādu zinātni kā ķīmija, centīšos jums to izskaidrot vispieejamākajā valodā...

PAMATJĒDZIENI. To nav daudz. Precīzāk, viens (jēdziens). Tas ir MOLE.

Mols (vīriešu dzimtē), t. i., kā pīle (atvainojos meitenēm) - viens mols, divi moli utt. Tas nav kukainis. Tā ir mērvienība, kas pavērs jums ceļu uz lielo un gudro izskatu, ko jūs varat darīt, skaidrojot to manekeniem. Nu, tajā pašā laikā visu skaitīt, bet tie ir sīkumi... Mols ir tāds pats vielas molekulu skaits. UN - KAŽKADĒJS. Kam ir interese, var ieiet Vikipēdijā, un pat redzēt, cik tas ir gabaliņos (molekulu) - (spoileris - fucking un mazliet vairāk). Bet burvīgākais ir tas, ka tieši šis skaitlis NAV Svarīgs aprēķiniem, un jums tas nav jāatceras. Svarīgi ir tas, ka jebkuras vielas 1 molā ir tāds pats MOLEKULU skaits kā 1 molā jebkuras CITAS vielas. Tas ir, vēlreiz - 1 mols ūdens satur tikpat daudz molkuļu, cik 1 mols skābekļa, 1 mols mefedrona, 1 mols dzelzs, urāna, plutonija un kālija cianīda. Tas ir, ja mēs ņemsim 1 molu jebkuras vielas un sāksim skaitīt tās molekulas, tad mēs saskaitīsim tādu pašu daudzumu, plus mīnus pāris gabaliņu, nu, ja jūs to neesat pircis Armēnijas tirgū... bet tas nav ķīmijas jautājums.

apsveicam. Jūs jau esat izlasījuši sarežģītāko daļu. Viss pārējais izriet tieši no šīs molu definīcijas. Tagad mēs mācīsimies to pielietot praksē.

Pieņemsim vienkāršu reakciju. 2H2 + O2 = 2H2O Ūdeni iegūst no ūdeņraža un skābekļa. Ja tev šī reakcija šķiet vieglāka, vari rakstīt man, mēs to izanalizēsim. Šajā reakcijā redzam, ka divas ūdeņraža molekulas H2 savienojas ar vienu skābekļa molekulu O2 un iegūst divas ūdens molekulas H2O. Un, ja atceries, kas rakstīts divus punktus iepriekš, tad sapratīsi, ka DIVAS ūdeņraža molekulas H2 savienojas ar VIENU skābekļa molekulu O2 un iegūstas DVAS ūdens molekulas H2O. Un šai reakcijai ir vajadzīgs tieši tik daudz abu molekulu, un ne par pilienu vairāk. Tas nozīmē, ka, ja paņemsiet TRI molus ūdeņraža H2, tad viens būs lieks un nereaģēs. Un reakcija izskatīsies šādi: 3H2+O2 = 2H2O+H2 (tas ir tavs liekais mols).

Pieņemsim sarežģītāku reakciju, ko izmanto, piemēram, gāzes tvertnēs, lai iegūtu gāzveida HCl (un paskābinātu to ar mefa). 2NaCl+H2SO4=Na2SO4+2HCl. Tas nozīmē, ka mēs ņemam DVUS molus NaCl (parasta galda sāls) un vienu molu 100% sērskābes (par procentuālo daudzumu nedaudz vēlāk). Un mēs iegūstam DVUS molus HCl, kas ir pietiekami, lai no mefedrona paskābinātu DVUS molus. Un vēlreiz paskābināt, ja vien jūs šo ļoti smirdīgo un bīstamo gāzi pa ceļam nepazaudējat, piemēram, savā degunā, ko es stingri iesaku jums nedarīt.


Un te mēs pievēršamies visinteresantākajam (tiem, kas ir pabeiguši lasīt un nav skrējuši ubagot pēc gatavām receptēm uz forumu) - UN KĀ SASTĀDĪT ŠĪM TIEŠI JOKS MOLIŅI NO KĀDIENAS SUBSTANCES????? Es esmu atbildīgs (par bazāru) - ĻOTI vienkārši. Pat vienkāršāk nekā viss, ko jūs tikko izlasījāt.

TĀTAD: Ņemam mūsu brīnišķīgā Puškina Mendeļejeva galdu. Un uzmanīgi aplūkojam šūnu, kurā atrodas elements (jebkurš). Piemēram, trešais elements ir litijs (tas arī ir ērti novietots labajā pusē atsevišķā logā).
Ko mēs redzam. Katram elementam ir atomu numurs (mums tas nav vajadzīgs). Un mēs redzam parametru RELATĪVĀ ATOMĀTĀ MASA. Tas ir tas, kas mums vajadzīgs. Litijam ir 6,939. TĀ IR ŠĪS VIELAS 1 MOLA MASA. GRAMOS. TAS IR TAS PATS!!!

Tātad. vēl vienu reizi. PĒC TABULĀM. Viens litija mols sver 6,939 GRĀMUS. Viens mols dzelzs - (paskatieties uz plāksnīti) - 55,847 GRĀMUS. utt.

Tagad ar molekulām. Šeit ir vēl vieglāk. Lielākā daļa gāzu ir divu atomu molekulas. Ūdeņradis - H2. Šādu molekulu 1 mola svars ir vienāds ar viena atoma svaru, kas reizināts ar divi (tad divi atomi). Skābeklis (kas ir O2) - 15,999*2=35,998. Ērtības labad var noapaļot līdz veselam skaitlim vai līdz pusei vesela skaitļa, vai līdz pirmajam ciparam aiz komata - piemēram, 36. Mēs visi sirdī esam mazliet tirgotāji). Viens skābekļa mols (kurā katrā molekulā ir 2 atomi) ir 36 grami. Un punkts.

Un mēs atgriežamies pie mūsu pirmās formulas: 2H2 +O2 = 2H2O. Divi moli ūdeņraža (2 reizes 2 grami) + viens mols skābekļa (32 grami) = divi moli ūdens (2 reizes 18 grami). Tas atbilst. Jūs varat iet un dzert tēju. Visbeidzot, atcerieties, ka jebkuras molekulas molārais svars ir vienāds ar visu tās atomu svaru summu. ŅEMOT VĒRĀ TO SKAITU MOLEKULĀ.
 
Top