Sēnes, LSD un citi saldumi - runājam par labām lietām?

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
F0as9vgcRK

27 gadus vecā Džesika, kas dzīvo Albānijā, Ņujorkas štatā, meklēja veidus, kā uzlabot garastāvokli. Viņa pavadīja divarpus gadus terapijā, studēja daudzas pašpalīdzības grāmatas un lietoja antidepresantus. Viņa veica būtiskas pārmaiņas savā dzīvē, ieviešot regulāras fiziskās aktivitātes un pametot savu dzimto pilsētu, kas viņu slāpēja. Lai gan viņai kļuva vieglāk tikt galā ar trauksmi, viņa joprojām juta, ka viņas dzīvē kaut kā pietrūkst.

"Es jutu, ka starp manu loģisko, vienmēr kritisko prātu un manu dvēseli ir saikne.Nelielas maģisko sēņu, LSD un marihuānas devas ir skārušas veselības kultūru, un stigma par narkotikām atkāpjas ." Džesika dalījās savās pārdomās BB forumā.

Savā sabiedriskajā dzīvē Džesika bieži eksperimentēja ar psilocibīnu, kas plašāk pazīstams kā maģiskās sēnes, un viņai patika, kā šīs narkotikas ļāva viņai ciešāk sazināties ar savu iekšējo "es". Protams, Džesika sāka interesēties par "mikrodozēšanas"iespējām - modernu pašārstēšanās praksi, kad cilvēki katru dienu lieto nelielu halucinogēna devu, cerot, ka tā viņus uzlabos ārpasaulei. Džesika bija pārsteigta. "Es nodomāju, ko nu lai, pamēģināsim, " viņa saka.

"Pagājuši aptuveni četri mēneši, kopš es sāku mikrodozēšanu, un mana dzīve ir krasi mainījusies. Man joprojām ir depresijas epizodes, bet es jūtos daudz emocionālāka nekā jebkad agrāk. Antidepresanti mani padarīja nejūtīgu... Bet pienāk laiks, kad nejūtīgums kļūst nogurdinošs. Es nodomāju, kāda jēga dzīvot, ja es nejutīšu, ko nozīmē būt dzīvam? Šis ir maigs spogulis manas dvēseles dziļākajos nostūros. Bet es esmu tā, kas veic šo darbu. Es saņemu visus nopelnus. Tas ir patiešām pārsteidzoši, " turpina Džesika.

TOkeMxoJRl


Džesika zina, ka plašākā Amerikas sabiedrībā sēnes joprojām tiek stigmatizētas, taču viņa psilocibīna lietošanu vairs neuzskata par neko vairāk kā par būtisku savas ikdienas dzīves sastāvdaļu. "Es neuzskatu sevi par tādu, kas atrodas izklaidējošu vai nelegālu narkotiku ietekmē, " - viņa saka.

Alisona Feducja (Alyson Feduccia) ir
uzņēmuma Psychedelic Support, kas iestājas par augu izcelsmes psihoaktīvo zāļu integrāciju Amerikas veselības aprūpē, izpilddirektore. Feduccia ir ieguvusi doktora grādu neirofarmakoloģijā un uzskata, ka Amerikas pieaugošā interese par ielu narkotiku terapeitisko potenciālu ir saistīta ar pieaugošo pierādījumu skaitu, kas apliecina, ka psihedēliķi un amfetamīni var kļūt par svarīgu instrumentu ārstu arsenālā.
.

Amfetamīnu MDMA izmanto kā buferi intensīvās terapijas sesijās, lai palīdzētu pacientiem izpētīt viņu ciešanas bez pārmērīgas iedarbības. Nacionālās zinātņu akadēmijas publicētajā pētījumā konstatēts, ka psihedēliķu lietošana var izraisīt ilgtermiņa garastāvokļa uzlabošanos (pamatojoties uz 1200 cilvēku, kuri piedalījās mūzikas festivālos, aptauju ). Džona Hopkinsa pētījumā arī konstatēts, ka burvju sēnes ir efektīvs līdzeklis cīņā ar smagas depresijas simptomiem.

Visi šie dati norāda uz svarīgu ak Feducci secinājumu, ka antidepresantu lietošana ASV turpina pieaugt. Lai gan benzodiazepīni ir vieni no visbiežāk izrakstītajiem garastāvokli uzlabojošiem medikamentiem
,rodas jautājums, vai būtu jāņem vērā marihuāna vai psilocibīns.

V9jDRJl7Zb


"Jau daudzus gadu desmitus nav noticis būtisks izrāviens garīgās veselības ārstēšanā. Daudzi cilvēki ir pārliecināti lietot daudz antidepresantu, lai cīnītos ar stresu, traumām, depresiju un trauksmi.Taču šīm vielām ir blakusparādības, un laika gaitā tās ne vienmēr palīdz cilvēkiem, " - saka Feduccia.

Zinātniskie pētījumi par mikrodozēšanu, t. i., nelielu medikamentu devu lietošanu, ir nepietiekami pārstāvēti.
Viskonsinas Universitātes profesors Kristofers Nikolass (Christopher Nicholas), kurš specializējas psihedēlisko vielu pētniecībā, saka, ka mikrodozēšanas pētījumi nav pierādījuši būtisku dzīves kvalitātes uzlabošanos, izņemot dažus trokšņainus placebo rezultātus. Tomēr Nikolass norāda, ka ir vajadzīgipapildu pētījumi, lai izdarītu galīgos secinājumus.
.

Katherine Neal Harris no Rice University Baker Institute for Public Policy apgalvo, ka interese par mikrodozēšanu varētu būt saistīta ar to, ka aizvien pieaug to Silikona ielejas tehnoloģiju līderu loks, kuri apgalvo, ka LSD lietošana katru dienu palīdzējusi viņiem kļūt produktīvākiem un radošākiem darbā. Viņa norāda, ka tad, kad veiksmīgi cilvēki atbalsta kādu praksi, sabiedrība to ņem vērā neatkarīgi no pētījumu rezultātiem.

Pētniece uzskata, ka
interese par psihedēliskiem līdzekļiem mūsdienu sabiedrībā ir saistīta ar citām veselības tendencēm, piemēram, CBD produktu popularitāti. Tas izskaidro patērētāju pieaugošo pieprasījumu pēc psilocibīna vai CBD produktiem, piemēram, šokolādes vai piparmētrām, kas satur kaņepes. Tādējādi estētiskas reklāmas un kvalitatīva iepakojuma dēļ mainās attieksme pret narkotikām.

VIM3WA6s8L


BB foruma aptaujātie eksperti iedzīvotāji raksturoja pieaugošos pierādījumus par labu tam, ka psihedēliķi un citas narkotikas ir mūsdienu sabiedrības zāles, vismaz lielās devās, kas var ietekmēt smadzeņu ķīmiju. 2020. gadā 10 % amerikāņu ziņoja, ka iepriekšējā mēnesī lietojuši marihuānu, salīdzinot ar 4 % 2002. gadā, un lielākā daļa amerikāņu tagad uzskata, ka šī viela būtu jālegalizē izmantošanai izklaides vai medicīnas vajadzībām. Datus par psihedēliskām vielām ir grūtāk izsekot, taču žurnāls Scientific American ziņoja par LSD lietošanas pieaugumu pandēmijas laikā.

Ir manāms, ka, valstī izzūdot bargajam narkotiku aizliegumam, pamanāms specializēto kaņepju veikalu skaita pieaugums - daži no tiem ir amatnieciskā stilā, kas izrotāti ar kristāliem, bet citi ir tikpat uzkrītoši kā Apple veikali. Pircēji šajos veikalos izvēlas produktus ar zemu THC saturu, kas ir krietni zemāks par līmeni tipiskā kaņepju cepumā. Kanabinoīdu produktu tirgus izpētes uzņēmums BDSA konstatēja, ka
zema THC satura kaņepju produktupārdošanas apjomi Kalifornijā ievērojami pārsniedz visu pārējo izplatīšanas vietu produktu pārdošanasapjomus . Tas liecina par izmaiņām mūsu novecojušajā uzskatā par narkotiku lietošanu; iespējams, būt atturīgam un apņēmīgi lietot mikrodozes ir viens un tas pats.

Stīvensons norāda uz vairākiem aspektiem, kas jāņem vērā, apspriežot jauno narkotiku lietošanas kvalifikāciju. Viņš norāda, ka šajā kvalifikācijā nav ņemti vērā tie cilvēki, kuri cieš no soda politikas narkotiku jomā. Legālie narkotiku iegūšanas ceļi, visticamāk, būs pieejami tiem, kam ir nauda oficiālai ārstēšanai, tādējādi atstājot novārtā izklaides lietotājus, kuri var saskarties ar policijas vajāšanu.

Tomēr Stīvensons norāda, ka psihodēliskā ārstēšana būs pieejama galvenokārt cilvēkiem ar naudu, jo apdrošināšanas kompānijas to uzreiz nesedz. Viņš saka, ka dekriminalizācija joprojām ir svarīga, jo ir vērts nošķirt jautājumu par narkotiku lietošanu veselības aizsardzības nolūkos no problēmām ar likumu.

SHR8VQ7PYn


Viņš arī norāda uz paradoksu valsts vēsturē, kad melnādainie daudz biežāk nonāk cietumā par lietām, kas saistītas ar narkotikām, nekā viņu baltie kolēģi. Neraugoties uz narkotiku tirdzniecības liberalizācijas periodu, diskriminācija joprojām ir acīmredzama. Tas kļūst īpaši acīmredzams, redzot, ka mums tieši līdz durvīm piegādā greznu organiskās marihuānas konfekšu paciņu, kas tikai uzsver likuma neobjektivitāti.

Tomēr pēc gadiem ilgas dzīves tādu destruktīvu vielu, kā alkohols un nikotīns, kas
izraisa atkarību, ieskautībā , nav brīnums, kaamerikāņi meklē alternatīvas. Psilocibīns, piemēram, atšķirībā no citām vielām nerada atkarību. Kāda 51 gadu veca Fīniksas iedzīvotāja Linda Donohue apgalvo, ka burvju sēnes viņu izglābušas no atkarības. Viņa pieņēma lēmumu pārtraukt lietot alkoholu pēc tēva nāves pirms divdesmit gadiem, jo daudzi viņas ģimenes locekļi cieta no alkohola atkarības. Neliela psilocibīna deva palīdzēja viņai pārvarēt trauksmi, ko radīja alkohola lietošana saviesīgos pasākumos. Pat alkohola smarža viņas elpā vairs nerada viņai diskomfortu.

"Mikrodozēšana liek man justies pārliecinoši alkohola tuvumā. Es dažreiz uztraucos par recidīvu, bet tagad man ir vieglāk atrasties pasākumos, kur netiek dzerts. Tas man palīdz tikt galā ar nepieciešamību atrasties šādā sabiedrībā, " - norāda Linda.

R0Y9ic8rM4


Pētījumi liecina, ka neliela psilocibīna deva nemaina cilvēku pasaules uztveri. Lai gan mēs visi meklējam brīnumlīdzekli, kas palīdzētu mums atrast mierīgu dzīvi, dažkārt izrādās, ka atbilde ir daudz tuvāk, nekā mēs domājam. Feduccia norāda uz interesantu novērojumu: psihedēliķu klīniskajos pētījumos kontroles grupās tika konstatēts pārmērīgs placebo efekts. Tikai doma par prātu ietekmējošu vielu var likt mums justies labāk.

"Ir pierādīts, ka placebo efektam ir reāls bioloģisks pamats. Ķermenis patiešām var izdalīt endorfīnus, un var novērot reālas izmaiņas, ja kādam iedod placebo. Tā ir viena no intriģējošākajām lietām par psihedēliskām vielām. Ja jūs varat konsekventi izraisīt placebo reakciju, tas, iespējams, ir visu laiku lielākais medicīnas atklājums,
" - saka Feduccia.

.Tas attiecas uz rekreatīvo psihedēliķu sākotnējo pievilcību - ideju, ka tie palīdz mums iziet ārpus mūsu prāta un ķermeņa, lai mēs varētu labāk savienoties ar savu garu. Ja jūs jūtaties laimīgāks, tad tas darbojas. Neuzdeva vairāk jautājumu, jo pārējais ir nebūtiski. Kurš vēlas drastisku reibumu?

8XSRqQ4sKb


Laipni lūgti sēņu renesansē
Antropoloģe Anna Lovenhaupt Zinga apgalvo, ka sēnes var būt cilvēku skolotāji. Savā grāmatā " Sēnes pasaules malā" viņa pēta sēņu spēju attīstīties pat nestabilā vidē un norāda, ka, sastopot kādu no tām mežā, viņa saprot, ka tā nav tikai sagadīšanās.

2021. gadā sēnes piedzīvo interesantu renesansi Amerikas sabiedrībā, kas notiek laikā, kad tuvojas postošas pandēmijas beigas. Šķiet, ka sēnes pēkšņi un klusi parādās visur, kā mežs pēc lietusgāzēm, un mums vairs nav vajadzīga veiksme, lai uz tām pieķertos. Sociālajā tīklā Instagram veselības influenceri reklamē
sēņu proteīna pulveri, kafijas aizstājējus un eliksīrus. Vietējos veikalos un zemnieku tirdziņos tagad var iegādāties ne tikai svaigas sēnes, bet arī kaltētas sēnes, kotletes, čipsus un pat adaptogēno sīrupu.

E6d3NaPb0Q


Sēnes ir kļuvušas populāras kā ādas aizstājējs modernām rokassomiņām un tiek izmantotas bioloģiski noārdāmos iepakojumos. To forma bija iedvesma vienai no mūsdienu interjera dizaina tendencēm - sēņu lampām, kuru pamatā ir 70. gadu dizains. Pastāv arī psihodēliskās sēnes, kas pēdējos gados gūst arvien lielāku popularitāti.

Runājot par sēnēm, to vēsture sniedzas tūkstošiem gadu senā lietojuma vēsturē dažādās kultūrās un tautās visā pasaulē. Sēnes ir izmantotas kā pārtika, zāles, tējas un pat psihoaktīviem mērķiem. Gaļķermeņu sēnes, kuru zināmas desmitiem tūkstošu sugu, sastopamas dažādās dabiskās vidēs - no mežiem un pļavām līdz pat parkiem un dārziem.
.

Lai gan sēnēm ir bijusi liela nozīme daudzu tautu dzīvē, tās ne vienmēr ir bijušas Rietumu kultūras uzmanības centrā. Pat ņemot vērā sēņu izmantošanas senās saknes medicīnā un reliģijā, Rietumu zinātne tās ir atstājusi novārtā. To var izskaidrot ar sēņu ķīmisko sastāvdaļu daudzveidību, kas var gan dziedināt, gan radīt briesmas.

Neraugoties uz ilgo laika posmu, kad sēnes tika atstātas novārtā, tagad tās piedzīvo savu renesansi. Tas ir saistīts ar dažādiem faktoriem, piemēram, sēņu daudzpusību, pandēmijas dēļ pieaugošo interesi par savvaļas pārtiku, psihodēlisko vielu dekriminalizāciju dažās valstīs un sēņu patīkamo estētisko izskatu. Visi šie faktori ir radījuši lielisku laiku sēņu renesansei.

4Zs2mXiHKa


Pēdējo piecu gadu laikā Pārtikas un zāļu pārvalde ir konsekventi piešķīrusi izrāviena terapijas statusu narkotikām, kas 70. un 80. gados bija aizliegtas, piemēram, MDMA, ketamīnam un psilocibīnam. Šis statuss ļāva organizācijām izstrādāt zāles un veikt klīniskos pētījumus, lai izpētītu psihedēlisko narkotiku terapeitisko potenciālu. 2023. gada novembrī Oregona kļuva par pirmo štatu, kas dekriminalizēja psilocibīna sēnes, 2019. gadā sekojot tādām pilsētām kā Denvera, Oklenda un Santa Krūza. Marta vidū Oregonas gubernators paziņoja par Psilocibīna konsultatīvās padomes izveidi, kas nodrošinās regulējumu šīs narkotikas terapeitiskai lietošanai licencētās iestādēs.

Papildus valsts apstiprinātai un zinātniski apstiprinātai psilocibīna lietošanai par šo narkotiku ir izrādījuši interesi arī vienkārši cilvēki, jo tai piemīt ārstnieciskas īpašības un spēja mainīt realitāti. Ir dokumentāli pierādīts, ka ceļošana ar sēnēm nozīmē spilgtus pārdzīvojumus, iziešanu ārpus ķermeņa, saistību ar mistisku pasauli.

"Man šķita, ka es skatos uz pasauli, kuras daļa es neesmu un ar kuru es nevaru sazināties. Es biju tur, šūpojoties telpā, neredzams skatiens, neredzams, redzošs, bet neredzams
," - rakstīja R. Gordons Vatsons 1957. gadā žurnāla Life rakstā par burvju sēnēm.

Pat kontrolētos klīniskos apstākļos dalībniekiem ir "dziļi un nozīmīgi pārdzīvojumi". Lai gan pilnas psihedēliku devas cilvēkus padarīja nespējīgus uz vairākām stundām, mikrodozēšana - nelielu psihedēliku devu lietošana vieglas eiforijas izraisīšanai - ir kļuvusi populāra, jo īpaši tehnoloģiju un radošu cilvēku vidū .

Sksyp1oVc7


Pārtikas un dzērienu tendenču analītiķe Andrea Hernandesa (Andrea Hernandez) sēņu pieaugošo popularitāti raksturo kā "nišas dārzeņu un sēņu sēņošanu". Sēnes ir kļuvušas par ieguvumu to daudzpusības dēļ: dažādu veidu sēnes satur dažādus vitamīnus un veselībai labvēlīgus produktus, un to tekstūra ļauj tās izmantot kā kafijas, sulas un gaļas aizstājējus alternatīvajā tirgū. Pandēmija uz laiku maina gaļas nozares piegādes ķēdi, izraisot patērētāju intereses pieaugumu un riska kapitāla ieguldījumus alternatīvās gaļas segmentā. Šis straujais augu izcelsmes produktu pieaugums neapšaubāmi ir izdevīgs sēnēm, taču nav skaidrs, vai lielākā daļa amerikāņu mainīs savu uzturu uz liesu.

Sēnes vienmēr ir bijušas īpašas. Tās ir atzītas par
superproduktiem un "lieliskām" sastāvdaļām, ko var izmantot dažādos mūsdienu veselības un labsajūtas produktos, piemēram, proteīna pulveros, uztura bagātinātājos, kafijas aizstājējos, alum un citos dzērienos, kas paredzēti tūkstošgades iedzīvotājiem. Tās ir kļuvušas par neatņemamu patērētāju uztura tirgus sastāvdaļu, izpelnoties lielu fasētu pārtikas produktu zīmolu, piemēram, Pan's žāvēto sēņu, uzmanību un investīcijas. TASTE savā rakstā piedāvā padziļinātu ieskatu sēņu pieaugošās popularitātes tendencēs.

No uzturvērtības viedokļa
sēnes kopumā ir veselīgas; tajās ir maz kaloriju, daudz olbaltumvielu un šķiedrvielu, kā arī daudz antioksidantu. Tomēr šo dažādo sēņu produktu apgalvojumus ir grūti pierādīt. Daži dzērieni (sēņu alus) un uzkodas ir izgatavoti tikai no sēņu pulvera vai ekstraktiem, bet citi (MUDWTR, kafijas alternatīva) reklamē sēņu etiķeti, bet pievieno citus garšaugus un garšvielas.

G6VdRlkECs


Sēņu mīļotāji ir noraizējušies, ka šāda neskaidra, skaļa valoda var atbaidīt pircējus un izraisīt negatīvu reakciju, neuzticību vai izsmieklu pret tādiem produktiem kā CBD. "Ir zīmoli, kas saka: "Jūsu gultasveļā ir CBD" vai "Šis sporta apģērbs satur CBD", un šāda veida lietojums rada šim terminam sliktu reputāciju, tāpat kā vārdam "bioloģisks" mūsdienās vairumam patērētāju nav lielas nozīmes. Mums būs nepieciešama kūrēšana un vadlīnijas, lai nodrošinātu, ka šī uzmanība nekaitē pārtikas un dzērienu ražotājiem, kuri daudz domā par saviem produktiem."

Tomēr, ja var ticēt vēsturei, mūsu kultūras intriga un cieņa pret sēnēm, visticamāk, pārspēs mārketinga centienus, ko atbalsta labsajūtas zīmoli. Sēnes ir visur sastopamas, bet joprojām ir izvairīgas, augot visnegaidītākajās meža vietās, starp mirušiem un bojā gāstošiem kokiem un organismiem. Iespējams, sēnes mūs piesaista tāpēc, ka mēs tās uzskatām par sava veida augstāku spēku. Tā ir viena no teorijām. Burvju sēnes sola transcendenci, nelielu dzīves un nāves paraugu bīstamā pasaulē.


Tā kā šie normatīvie uzskati veidojas, nelīdzsvarotības novēršana pētījumos par ieguvumiem un riskiem var būt svarīga daļa, veidojot labas institūcijas nākamajai legālās psihedēliķu lietošanas ērai. Tas nebūs viegli, taču mēs redzam daudz iepriecinošu pazīmju. Piemēram, daži lielākie psihedēliķu filantropi tagad cenšas finansēt papildu pētījumus šajā jomā. Turklāt mēs redzam arī jaunus psihedēliju pētniekus, kas vēlas apgūt vairāk, lai padarītu šo jomu drošāku.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Jūs esat satura veidošanas mašīna!!!
 
Top