NARCOS - šajās dienās jeb Kā kokaīns Kolumbijā patiesībā dzīvo

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
mkz3fi95sj-jpg.17557


"Pilsētas ar sliktu reputāciju ir tikpat pievilcīgas kā sliktas sievietes", - rakstīja Čīles senators un Nobela prēmijas laureāts Pablo Neruda. Slikta reputācija ir Kolumbijas otrais vārds.

Tagad ir mazliet mierīgāk, bet pirms četriem gadiem, kad iekāpju starppilsētu autobusā, pirms autobusa atiešanas pienāca vīrietis ar videokameru un fotografēja pasažieru sejas.


- Kāpēc filmēt autobusa pasažieru sejas?
- Gadījumā, ja autobuss tiktu nolaupīts. Mēs vēlamies zināt, kas tajā atradās.

Galvenais apdraudējums
bija Revolucionārie bruņotie spēki - FARC .Autobuss brauca no Bogotas, valsts centrā, cauri kalniem uz Popajānu, kur trīs vai četras frakcijas cīnījās par kontroli pār pilsētu - to mēs uzzinājām pēc ierašanās. Taču mēs bijām izvēlējušies salīdzinoši drošu maršrutu.

Daudz sliktāk, tuvāk Ekvadoras robežai, kur no mākoņiem izvirzās vulkāns un tā nogāzēs sprāgst kājnieku mīnas.

2TrH8KaC3R


Par lielāko daļu no šīm vietām raksta ceļveži un forumi: pirms došanās uz tām pārbaudiet aktuālo drošības informāciju. Šeit ražo kokaīnu.

Kāds ir Kolumbijas nacionālais produkts?
Maz ticams, ka kāds iedomātos par kafiju. Vai arī par Fernando Botero, vietējo mākslinieku un tēlnieku, kurš attēlo hipertrofētus aptaukojušos zemniekus, militāristus, dzīvniekus, apaļīgu Monu Lizu, resnu Jēzu un prezidentu Uribi.

Visu svarīgāko vēstures mirkļu atainojums, nozīmīgāko personību (vēsturisko, taut as, mītisko) nospiedumi - tas viss ir viņa darbos. Visu svarīgāko vēstures mirkļu atainojums, nozīmīgāko personību (vēsturisko, tautas, mītisko) nospiedumi - tas viss ir viņa darbos. Cilvēks, kurš Kolumbijā bija gan labākais, gan sliktākais, gan iekšzemes, gan eksporta produkts, šeit ir iemūžināts savā pēdējā mirklī. Ar ieroci, izlecot uz Medeljīnas jumtiem, basām kājām - zem ložu krusas.

Ar šo ainu noslēdzas seriāla Narcos otrā sezona, kas kļuvusi par vienu no Netflix visnozīmīgākajām pirmizrādēm. Kolumbijas varas iestādes pirms filmēšanas sākuma bija ļoti noraizējušās, un man nav jāskaidro, kāpēc
.

UuwHfBJme1


Gadiem ilgi viņi ir centušies nodot savu patiesību par to, kas bija Eskobars un ko viņš darīja, taču joprojām cilvēku prātos pilnīgi romantizētais viņa tēls pārspēj visu pārējo. Tā teikt, maģiskais reālisms.

Klusā okeāna piekrastē, zvejnieku ciematā Baia Solano, atrodas viesnīca. Tā ir gandrīz tukša; mēs apmetāmies nelielā bungalo netālu. Ciematā nav ne ceļu, ne vilcienu, un dzelzceļš Kolumbijā ir miris; vietējā lidostā vairākas reizes nedēļā nolaižas nelielas lidmašīnas.

Tūristi nelielās grupās ierodas galvenokārt no augusta līdz oktobrim, kad līcī ierodas vaļi. Visur ir militārpersonas. Viens no viņiem ar rokām pārbauda katra pasažiera bagāžu. Cits blakus tur suni.

Bungalo, kurā mēs dzīvojam, īpašnieks ir zvejnieks, tāpat kā visi pārējie šajā ciematā, kurš staigā bez autom
āta.

P9OUD4CTAH


- Pie jums šobrīd nav daudz tūristu. Vai sezonā to būs vairāk?
- Nē, protams, ka nē. Maz cilvēku šeit ierodas.Visi brauc uz Karību salām, Kartagēnu, Santa Martu.
- Tad kāpēc šeit ir viesnīca?
- Ak, es to uzcēlu.Pablo. Agrāk es biju vienkāršs zvejnieks. Pablo ieradās šeit, un mēs visi sākām lietot viņa kokaīnu. Arlaivām līdz pat Panamai.
- Visi?
- Visi.

Ja tu nestrādā Pablo, tad tu par viņu ziņo policijai
.Tad saruna bija īsa. Plata o plomo - sudrabs vai svins.

Sudrabs, protams, ir labāks. Un tu pierodi pie vieglas naudas...
Un tad viņš tika nogalināts.

Viesnīca stāv, un dažkārt kāds tur pat dzīvo. Tur ir daudz militāristu, kas ķer kontrabandistus. Agrāk viņi veica operācijas pret FARC, bet tagad viņi šeit vairs neierodas. Tagad FARC vairs nerada draudus. Vismaz tā mēs domājām, līdz izrādījās, ka Arsen Voskanyan, kurš tika nolaupīts, ķerot vardes un, iespējams, pārdodot šīs abinieces, tika nošauts un nogalināts bēgšanas laikā.
Visticamāk,viņu noķēra Kolumbijas Nacionālās atbrīvošanas armija.

5CJScWQd8w


Tas viss notiek kontekstā ar 2016. gada Nobela Miera prēmijas piešķiršanu Kolumbijas prezidentam Huanam Manuelam Santosam, kuram izdevās vienoties ar kreisajiem FARC nemierniekiem.

To vadītājs Timoleons Himeņess jau bija sācis savu partizānu vienību atbruņošanu, kad izrādījās, ka cilvēki joprojām tiek sagūstīti, joprojām tiek nogalināti, tikai tagad tas vairs nav izdevīgi: partizāni vairs nekontrolē visus grūti sasniedzamos valsts rajonus, un arvien grūtāk bija iekasēt "revolucionāro nodokli" no kokaīna ražotājiem, īpaši pēc tam, kad viņi steigšus pārcēlās uz Bolīviju, Peru un Hugo Čavess, kurš viņus atbalstīja no kaimiņvalsts Venecuēlas, bija aizgājis.

Tas viss,
jautrība beidzās, bet tikai sociālistiskās revolūcijas spoks joprojām klīst pa valsti.

JD17jgdvxS


Kolumbijas Klusā okeāna dienvidu piekrastei ir savs stāsts ar ģeogrāfiju. Chocó reģionā dzīvo afrokolumbieši. Atlantijas okeāna piekrastē ir vairāk kokaīna, bet Čokū reģionā ir vairāk krekas un sintētisko atvasinājumu, no kuriem cilvēki uzreiz kļūst atkarīgi.

Augsts ielu noziedzības līmenis, laupīšanas, bandas, dažkārt šļirces zem kājām. Robežu aizvien biežāk novēro militārie spēki, kas vērsti pret ūdeni. Izolēti rajoni, pilsētas, kas viena no otras nošķirtas. Ceļu bloki ik pēc dažiem kilometriem. Nocietinājumi, dzeloņstieples, ložmetēju pistoles.

Tumaco ir pilsēta uz trim salām.Šīs vietas vēsture ir diezgan smieklīga:
Francisko Pizarro šeit nogalināja inkus, bet Henrijs Morgans kaut kur pludmalē apraka zeltu, ko viņš nozaga no spāņiem. Tagad zvejnieki zvejo, bet narkotiku tirgotāji ar ātrlaivām un mini zemūdenēm sacenšas ar precēm. Viena no tām guļ pludmalē kopā ar citiem konfiscētajiem kuģiem.

6GJpWUfICX


Amerikāņu varonis operatīvais darbinieks no "Narcos" šeit neizturētu ne nedēļu - baltie ir pārāk uzkrītoši, it īpaši, ja dodas prom no lielajām pilsētām.

Burāšana aizkavējās par stundu. Nu, vismaz mēs nepalaižam garām paisumu un bēgumu. Kuģa kapteinis vispirms ilgi lāpīja ūdeni no laivas, bet pēc tam pārtrauca to darīt, acīmredzot noguris. Kad es iekāpu kuģī, pirmais, ko man ielika rokās, bija kāda cita zīdaiņa bērns.

Biļetē bija norādītas apdrošināšanas atlīdzības - 3 miljoni peso nāves gadījumā, 1,2 miljoni peso invaliditātes gadījumā un tāda pati summa par medicīniskajiem izdevumiem.

Maršruts bija vispirms pa okeānu, tad pa upēm un strautiem starp mangrovju mežos pazaudētiem ciematiem. Laiva nobrauca tikai vienu trešdaļu ceļa, kas bija sagaidāms.

Galu galā salūza laivas transmisija, daži cilvēki pārcēlās uz pretimbraucošiem kuģiem, un tie, kas palika uz klāja, tika paņemti vilkšanā. Blakus ciematā bija mehāniķis, un remonts aizņēma vēl kādu laiku.

Neplānotais brauciens droši vien izraisīja zināmu nervozitāti militāristos - pie viena no upes līkumiem atskanēja sirēna, un militārais kuteris tuvojās ar nelielu ātrumu. Kājnieku ložmetēju tornīši, kas bija uzlikuši zem brezenta, daži no tiem bija vērsti pret laivu, pat šķita, ka tur ir pretgaisa lielgabali: "Kāpēc tik ilgi jāgaida?Kuģa dokumenti!"
.

EKNzp9G4un


Tas ir melnais caurums, kur nekur nebrauc ne lidmašīnas, ne autobusi, ne jebkas cits, izņemot laivas. Tā ir nopietna vieta, kur nokļūt. "Bienvenidos a Charco city", - jokoja kapteinis. Un informēja mūs - nākamā laiva būs no rīta.

Lielākā daļa no visas Kolumbijas kokas tiek audzēta šajā apgabalā, transportēta uz rūpnīcām mežā un tur pārvērsta kokaīnā. Daži to audzē, daži transportē, daži pārstrādā. Tuvākā lielā pilsēta ir Kali.

Kali ir klubu kultūras centrs. "Cali limpia, Cali linda" - tīrs un skaists, kā saka tie, kas upē izgāž līķus.

Kali narkotiku kartelis bija lielākais no visiem, pēc kara ar Eskobara Medeljinas grupējumu viņi bija tie, kas diktēja cenas un nosacījumus, tostarp Kolumbijas politiķiem. Kartelis beidza pastāvēt jau 90. gados, taču ir iemesls, kāpēc šeit joprojām ir tik daudz militāro spēku.

FQnDp4achX


Nav iespējams kontrolēt visas upes un meža takas, tāpēc virs džungļiem riņķo arī helikopteri. Reizēm viņiem izdodas kaut ko atrast, un tad saimniecības tiek nodedzinātas - īpaši nezinot, kur ir banāni un kur koka.

Liela problēma un naida iemesls varas iestādēm bija tas, ka bez iztikas līdzekļiem varēja palikt veseli ciemi. Kali karteļa mantojums: to iznīcina ugunsgrēki, bet koka joprojām ir visur.

XlQiSn7JHz


Atlantijas okeāna piekraste piesaista daudz vairāk tūristu. Tur ir Kartahenas pludmales, nacionālie parki ar attīstītu ceļu tīklu, bet kalnu apvidos - pazudusī indiāņu pilsēta "Ciudad Perdida", Kolumbijas Maču Pikču.

- Šopavasar mēs tur tūristus nevedīsim.
- Kāpēc ne? Kas tur ir? FARC vai narkotikas?
- Abi. Pirms pāris dienām kāda tūristu grupa tika sagrābta par ķīlniekiem - viņi bija ceļā uz pazudušo pilsētu un uztriecās uz fabriku. Vai jūs, puiši, neskatāties televīziju?
- Tagad vairs nav izejas?
- Lai vispirms to sakārto militārie spēki.

Kādā pamestā Kartahenas pludmalē ierodas kāds vietējais, izliek krelles un koka dzīvnieku figūriņas. Viņš mēģina uzminēt, no kurienes esmu, un nez kāpēc nolemj, ka esmu vai nu no Čīles, vai Argentīnas. Ne "gringo
".

NjHoI9p0QJ


- Jums ir dīvains akcents.Vai jūs gribētu nobaudīt īstu Kolumbiju?
- Kas jums ir? Tieši šeit?
- Protams, jums ir jānovērtē kvalitāte.Tas ir bez maksas.Ja vēlaties vairāk, maksājiet.
- Tas ir vecs triks, amigo. Es zinu... Atvainojiet, man šodien nav naudas.
- Jūs varat maksāt pat ar kredītkarti!
- Ko, jūs par to maksājat nodokļus?

- Nu, brāli, es taču tev nepārdodu kokaīnu. Izvēlies pats. Šeit ir koraļļi, šeit ir pērles. Ne īstas, protams. Es negribu tevi apkrāpt. Lūk, dzīvnieki, mans brālis tos izgriež no koka. Kas tev patīk?
-Man patīk krokodils...

VNgsx1zyeQ


Pēc pāris dienām parkā parādījās krokodils. Īsts, divus metrus garš krokodils, izlēca uz mums no purva, desmit sekundēs nogāja piecdesmit metrus pāri smiltīm līdz okeānam un iegrima ūdenī. Tas atdzisa jūras ūdenī, raugoties uz mani ar dzeltenzaļām acīm.

Narkotiku karteļi un revolucionāri, tā tajā brīdī šķita, noteikti nebija bīstamākie iemītnieki šeit. Gabriels Garsija Markess, šķiet, par to nerunāja. Ne par Narcos arī nerunāja, tikai kaut kādas muļķības par maģisko reālismu. Droši vien par to jūs domājat, kad jūs velk kaut kur džungļos.

Gandrīz viss kokaīns pasaulē tiek ražots Kolumbijā, Bolīvijā un Peru. Caur Meksiku tas nonāk ASV, caur Spānijas un Portugāles ostām nonāk Eiropā, pa ceļam caur Āfriku.

BKsR3lEWPd


Kokaīns nāca modē septiņdesmitajos gados, tad caur filmām un izklaides šoviem ienāca masu apziņā, kļuva par bohēmas dzīves atribūtu un panākumu sinonīmu. Un tas nekur nepazudīs.

Botero divas reizes gleznoja Pablo nāvi. Viena glezna tagad atrodas Bogotā, otra - Medeljinā. Otrajā gleznā Pablo jau ir miris. Tie paši kalni, basas kājas, kails vēders, no kura zem krekla rēgojas lodes caurums, lodes caurumi, apakšā vaimojoša sieviete un dūmi, kas paceļas no skursteņiem virs pilsētas jumtiem.

Pablo Eskobars ir miris. Taču Kolumbija un pasaule joprojām nekādi nespēj ar to samierināties. Ziepju operu filmēšana par narkotiku mafijas sakaušanu daudz nepalīdz.
 

Attachments

  • mkz3FI95Sj.jpg
    22.6 MB · Views: 1,184

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 28, 2023
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Es gribu ierasties Kolumbijas universitātē
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Kādu pilsētu Kolumbijā jūs vēlētos apmeklēt?
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Ļoti jauks un izstrādāts raksts. Paldies par jauko lasījumu.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Paldies, brāli!
Vai vēlaties apmeklēt Bogotu?
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Jā, es vēlētos apmeklēt Bogotu. Lai gan agrāk pilsēta ir saskārusies ar problēmām saistībā ar noziedzības līmeni, manuprāt, pēdējos gados tā ir ievērojami pavirzījusies uz priekšu drošības uzlabošanā un drošības paaugstināšanā. Es domāju, ka Bogota tagad piedāvā apmeklētājiem drošāku vidi, padarot to par pievilcīgu galamērķi, ko iepazīt.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Patiešām tā tas ir. Mans biedrs pagājušajā gadā apmeklēja dažas vietas Kolumbijā, kur tūristi dodas reti. Viņam ir konservatīvas domas, taču viņam patika un viņš aizbrauca ar pozitīvām emocijām.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Pašlaik mums ir prezidents, kurš daudziem no mums nepatīk, jo viņš bija partizānu kaujinieks, un tagad viņš sniedz priekšrocības bruņotiem grupējumiem, piemēram, partizāniem un ELN. Diemžēl ir atgriezušās nolaupīšanas, izspiešana, noziedzība pilsētās un partizānu aktivitātes, jo viņš solīja pilnīgu mieru, un tas ir liels meli, lai attaisnotu šos bruņotos grupējumus, kurus viņš atbalsta.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Kā ievēlēt prezidentu? Vai viņu ievēl tauta? Kāds ir viņa atbalstītāju īpatsvars?
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
@auc Kā ievēlēt prezidentu? Vai viņu ievēl tauta? Kāds ir viņa atbalstītāju īpatsvars?
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
164
Reaction score
160
Points
43
Patīkama lasāmviela pirms gulētiešanas. :)
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Paldies, ka dalījāties ar šo perspektīvu :) Interesanti lasīt!
 
Top