Dzīvsudraba sāļu neitralizēšana

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Jūs esat veicis kādu interesantu reakciju, izmantojot toksiskos dzīvsudraba sāļus, piemēram, dzīvsudraba nitrātu vai dzīvsudraba hlorīdu? Un jūs to izskalojāt atsevišķā mērglāzē, un, būdams atbildīgs, saprātīgs un jauks cilvēks, jūs to NEKLĀDAT izliet kanalizācijā vai dabā. Jo tā rīkojas tikai dumpji un idioti.

Bet tajā pašā laikā jūs neesat gatavs doties uz kādu atkritumu apglabāšanas vietu un atstāt tur lielu burku ar aizdomīgiem sūdiem.
Labi, nodarbosimies ar ķīmiju:

Nepieciešamie reaģenti:
Nātrija hidroksīds
nātrija sulfīds

Procedūra:
Veic šo reakciju ārpus telpām vai tvaika nosūcējā. Vēl labāk lietot respiratoru.


1. Izmazgājiet stikla traukus ar verdošu ūdeni. Dzīvsudraba sāļi ļoti labi šķīst ūdenī, un vēl vairāk verdošā ūdenī. Ielejiet ūdeni jebkurā traukā.

2. Toksiskā dzīvsudraba sāls šķīdumam ūdenī pievienojiet nātrija hidroksīdu, lai pH būtu aptuveni 10.

3. Šim bāziskajam šķīdumam sāciet pievienot nātrija sulfīdu. Iespējams, radīsies dūmi: tos nedrīkst ieelpot! Tie ir toksiskais sērūdeņradis, H2S, kas ir kodīgs plaušu audiem. Tikmēr traukā veidojas melnas nogulsnes. Turpiniet pievienot sulfīdu un izvadīt dūmus, līdz vairs neveidojas nogulsnes.

Tā notiek reakcija: Hg2+ + Na2S -> HgS + 2Na+

Nogulsnes ir dzīvsudraba sulfīds, kas ir pilnīgi nekaitīgs, un to var izmest, kā vien vēlaties. Ja vēlaties, izlejiet to kanalizācijā.
 
Last edited by a moderator:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Par cik lielu H2S gāzes daudzumu mēs šeit runājam, pieņemot, ka ūdenī izšķīdis aptuveni 1 g dzīvsudraba sāls?
Vai nav iespējams šo gāzi izsūkt un nolaist ūdens strūklas sūknī vai neitralizēt mazgāšanas pudelē?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Iespējams, ka to nav daudz. Un droši vien jā.
Ja kādam ir, teiksim, 500 ml ūdens/dzīvsudraba sāls, to ļoti labi varētu darīt kolbā ar kakliņu un vienkārši novadīt tvaikus, kur vien gribas. Bet alternatīva ir vienkārši iepildīt to plastmasas spainī, aiznest šo spainīti uz kādu nomaļu vietu un iemest nātrija sulfātu, un tad vienkārši izliet iegūto melno maisījumu. Cinoberis ir pietiekami izplatīts minerāls, un, to izlejot vidē, nekāds kaitējums tai netiek nodarīts.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Reakcija ir pārņemta no šeit, 352. lappusē:
https://molchem.science.ru.nl/images/hazardous-laboratory-chemicals-disposal-guide-2003.pdf

Lieliska grāmata. Atvainojiet par pārrakstīšanās kļūdu. SULFIDE.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ja kādam pieder zeme vai kurai ir tuvumā, varu iedomāties, ka arī labi, bet izmest reiz nemanot spaini ar melnu buljonu, kas smird arī vēl aizvien slikti pēc sapuvušām olām lielpilsētā, kur pat suņi neatrod gabaliņu pļavas, kur izkārnīties. Tas būs liels izaicinājums :D

H2S nav gluži nekaitīgs un pareizā koncentrācijā var nozīmēt nāvi ar vienu ieelpu, tāpēc gāzes daudzums būtu būtisks, vismaz man. Jautājums tagad ir, kā H2S rodas dzīvsudraba sāļu neitralizācijas laikā? Grāmatā par to nekas nav minēts. Vai jūs varat arī paskaidrot?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Tas ir labs jautājums. Manuprāt, tas notiek reakcijā starp nātrija SULFIDU un ūdeni. Zinu, ka nātrija sulfīds izdalās H2S, kad tas ir mitrs vai samitrināts. Es arī zinu, ka nātrija sulfīds rada daudz šo toksisko sūdvielu, ja to apstrādā ar skābi. Tagad šī reakcija notiek stipri bāziskā šķīdumā, tāpēc domāju, ka H2S izdalās minimāli.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
hmm jūs nojaušat, tātad jūs pats nekad neesat veicis šīs instrukcijas, ka precīzāk nezināt, vai gāze rodas vai ne?!
Bet es varētu arī iedomāties, ka H2S smaržo tikai Na2S šķīdums un nekas vairāk nerodas.

Man būs jānoskaidro, kur dabūt nātrija sulfīdu, nav viegli, bet, cik esmu izpētījis, tagad varu to pagatavot, reaģējot nātrijam ar sēru, tam vajadzētu būt paveicamamam, tik daudz nevajag, lai neitralizētu dažus gramus dzīvsudraba sāļu.
Teorija:
2Na+S-> Na2S
2*22,98 g Na + 32,06 g S --> 78,02 g Na2S
neitralizē 324,60 g dzīvsudraba(II) nitrāta
vai 271,50 g dzīvsudraba(II) hlorīda

Esmu redzējis divus dažādus veidus, kā sākt reakciju, viens no tiem ir apsmidzināt nātriju ar ūdeni vai aizdedzināt sēru. Jebkurā gadījumā nātrijs ir labi jāsagriež mazos gabaliņos, un ir vajadzīga ugunsdroša bāze.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Nē, diemžēl man vēl nav bijusi iespēja pašam izmēģināt šo reakciju, taču tā ir rūpīgi dokumentēta. Un, kā redzat, es ievietoju avotu.
Es atradu nātrija sulfīdu Ebay, tomēr no Vācijas, Apvienotās Karalistes un ... Ulraine. Patiesībā diezgan lēti.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Ak, un es atradu šo: mūžam tik ļoti zinošais NileRed ir izveidojis videoklipu par šo tēmu. Kā parasti, tas ir ļoti labs.
Tajā viņš iesaka panākt NEUTRĀLU pH līmeni šķīdumā, un viņam nešķiet, ka viņu kaut mazākajā mērā uztrauc H2S.
 
Top