Nātrija hidroksīda sintēze

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Tāpēc es zinu, ka šī ir tikai viegli pasūtāma ķimikālija, bet es domāju, ka būtu jautri, ja būtu kaut kas vienkāršs un vienkāršs, ko daži varētu darīt, un tas varētu noderēt nātrija hidroksīda pagatavošanai mājās.

Es nesniegšu rokasgrāmatu, jo neesmu ķīmiķis, bet parasti internetā var viegli atrast arī videoklipus par to pašu.

Bet viss, kas jums nepieciešams, ir kalcija hidroksīds un nātrija karbonāts. Kalcija hidroksīdu var atrast veikalos, kur ir kodināšanas piederumi, bet nātrija karbonātu var pagatavot no nātrija sodas, kas kādu laiku ir karsēta.

Vienkārši reaģējiet ar ūdeni (uzmanīgi, karstums!), un hidroksīds pāries no kalcija uz nātriju, bet karbonāts pāries uz kalciju.

Kalcija karbonāts ūdenī ļoti labi nešķīst (apmēram 15 mg uz litru 25 °C temperatūrā), tāpēc to var nofiltrēt un iegūt nātrija hidroksīda šķīdumu, ko atkarībā no vajadzībām var iztvaicēt vai pilnīgi dehidrēt.

Jebkurā gadījumā atvainojiet, ja tas ir muļķīgi, vienkārši domāju, ka tas varētu kādam palīdzēt.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Jūs varat ražot NaOH, veicot ūdens elektrolīzi ar NaCl kā blakusproduktu, no kura jūs iegūstat hlora gāzi.
 
Top