Tvaika destilācija

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Ievads.

Destilācija ar tvaiku ir analoga vienkāršai destilācijai, ar galveno atšķirību, ka destilācijas kolbā kopā ar destilējamo materiālu tiek izmantots tvaiks (vai ūdens). Eksperimentāli iekārtas ir izvietotas vairāk vai mazāk vienādi (1. attēls), nelielas atšķirības ir tajā, kā kolbā pievieno tvaiku: vai nu netieši, ja ēkā ir pieejama tvaika padeves līnija, vai tieši, kolbā vārot ūdeni.
.
S98IdLNKHq
Visbiežāk tvaika destilāciju izmanto dabisko produktu iegūšanai no augu materiāliem. Tā ir galvenā rūpnieciskā metode augu ēterisko eļļu iegūšanai, ko izmanto smaržvielās un personīgās higiēnas līdzekļos. Tā kā šādā veidā var izdalīt ļoti daudz produktu, šo metodi regulāri izmanto zāļu laboratorijās. Ajahuaskas dziras augu un kaņepju ekstrakcija ļauj iegūt virkni psihoaktīvo vielu.

Tvaika destilācijas procedūra.

Tvaika destilācijas aparāts ir parādīts 2. attēlā, kurā destilācijas kolbā izmanto verdošu ūdeni. Aparāts, kurā izmanto tvaika līniju, ir parādīts 3. attēlā. Tiek pieņemts, ka lasītāji iepriekš ir veikuši vienkāršo destilāciju, tāpēc šajā sadaļā ir aprakstītas atšķirības starp vienkāršo un tvaika destilāciju.
.
.
O9DBeh7VyT
.
FKw27By5no

Sagatavojiet iestatīšanu.

1. Ievietojiet ekstrahējamo augu materiālu lielā kolbā ar apaļu dibenu un 24/40 savienojumu (ar platu muciņu), kas ir ne vairāk kā līdz pusei pilna. Bieži vien ir nepieciešams liels materiāla daudzums, jo augu lielāko daļu veido celuloze, nevis eļļa. Ja izmantotu 14/20 kolbu (šaurāka atvere), būtu grūti izņemt augu materiālus pēc destilācijas.

2. Lielo kolbu piestipriniet pie gredzenveida statīva vai režģa, izmantojot pagarinājuma skavu. Ja nepieciešams, papildus nostipriniet komplektu ar platformu (piemēram, gredzenveida skavu un stiepļu sietu, kā 2. attēlā).

3. Pievienojiet ūdeni destilācijas kolbā, lai tikai pārklātu augu materiālu.

4. Pievienojiet ūdeni destilācijas kolbā, lai tikai pārklātu augu materiālu. Vienmēr izmantojiet Klaizena adapteri, jo augu materiāli, karsējot parasti putojas un destilācijas kolbā bieži vien ir liela turbulence (skat. šļakatas kolbā 3. attēlā).

5. Uzkarsējiet kolbu ar ūdeni. Regulāri tiek izmantoti divi tvaika destilācijas varianti: viens, kurā tvaiku ražo tieši, uzkarsējot ūdeni destilācijas kolbā ar Bunsena degli (2. attēls), un otrs, kurā tvaiku netieši ražo pa ēkā esošo tvaika padeves līniju (3. attēls). Lai gan degļus organisko savienojumu destilācijā parasti neizmanto, tvaika destilācijā tie ir salīdzinoši droši, jo: a) šķīduma tvaika lielāko daļu parasti veido ūdens, nevis organiskie savienojumi, tāpēc tvaiks nav īpaši viegli uzliesmojošs, b) destilāts var būt nedaudz uzliesmojošs, bet atrodas attālumā no siltuma avota.

6. Klaizena adaptera augšdaļai atkarībā no izmantotā destilācijas varianta pievienojiet vienu no turpmāk minētajiem savienojumiem.
a) Ja ūdens tiks sildīts destilācijas kolbā kopā ar degli: Pievienojiet aizbāzni, lai noslēgtu sistēmu (norādīts ar bultiņu 4. attēlā), ja ūdens daudzums būs pietiekams destilācijai. Pievienojiet 125 ml dalāmo piltuvi (kurai jābūt ar slīpēta stikla savienojumu zem aizbīdņa), ja paredzams, ka destilācijas laikā būs nepieciešams papildināt ūdens daudzumu. Nosprādzējiet un daļēji piepildiet šo dalāmo piltuvi ar ūdeni (2. attēls).
b) Ja tiks izmantota tvaika padeves līnija: Ievietojiet tvaika ieplūdes cauruli un novietojiet to tā, lai izplūdes caurule atrastos nedaudz virs kolbas dibena. Šo caurulīti savieno ar tvaika līnijai pievienoto atdalītājpiltuvi (3. attēls).

.
.
PveXRxiJOp
7. Uzņemšanas kolba var būt graduēts cilindrs, Erlenmeijera kolba vai kolba ar apaļu dibenu.
:
H3yNgWdERI
a) Degļa vicināšana, lai uzsildītu destilācijas kolbu (ar piparmētru), b) Ūdens izlaišana no tvaika uztvērēja pēc tvaika caurules atvēršanas, c) Tvaika burbuļošana caur destilācijas kolbu (ar apelsīnu miziņām
).
Uzsākt destilāciju.
8.
Uzsākt kolbas karsēšanu:

a) Ja izmanto Bunsena degli, sākotnēji kolbu uzkarsē strauji (ūdens vārīšanās prasa daudz enerģijas), bet, tiklīdz šķīdums sāk vārīties vai putot, samaziniet degli un/vai viļņojiet, lai mazinātu destilācijas ātrumu (5.a attēls).
b) Ja izmanto tvaika padeves līniju, atver atdalītājpiltuves tvaika uztvērēja aizbīdni. Ieslēdziet tvaiku un ļaujiet ūdenim tvaika līnijā notecēt caur piltuvi un ieplūst traukā (5.b attēls). Aizver aizbīdni, kad šķiet, ka lielākā daļa no tvaika līnijas izplūstošā ūdens ir tvaiks, nevis ūdens. Noregulē tvaika ātrumu tā, lai tvaiks strauji burbuļo caur šķidrumu destilācijas kolbā (5.c attēls).
:
.
3RgkvoJen4
a+b) Destilāts ar organisko eļļu ūdens virspusē (apelsīnu eļļa abās), c) Pienains destilāts (krustnagliņu eļļa
).

9. Savāc destilātu ar ātrumu 1 piliens katru sekundi. Destilātā būs gan ūdens, gan eļļa, un tas var izskatīties divējādi.
a) var veidoties otra kārta vai arī var šķist, ka destilātā ir eļļas pilieni, kas pielipuši pie kolbas malām. Tas notiek, ja eļļa ir ļoti nepolāra (piemēram, 6. a+b attēlā parādīts apelsīnu eļļas destilāts, kas gandrīz pilnībā sastāv no ogļūdeņražiem).
b) Destilāts var būt arī duļķains vai "pienains" (6.c attēlā redzams duļķains krustnagliņu eļļas destilāts). Mākoņains maisījums veidojas, kad suspensijā ir izkliedētas sīkas nešķīstošas daļiņas. Tas parasti notiek, ja eļļa nešķīst ūdenī, bet satur dažas polārās funkcionālās grupas (piemēram, lielus savienojumus ar dažām spirta vai ētera funkcionālajām grupām).


10. Ja izmanto tvaika padeves līniju, tad, sākoties destilācijai, tvaika padeves ātrums būs jāsamazina.

11. Ja neizmanto tvaika padeves līniju, noteikti jāpapildina ūdens destilācijas kolbā, ja tā līmenis kļūst pārāk zems (ja šķidrums destilācijas kolbā kļūst biezs). Pārāk koncentrēta šķīduma karsēšana dažkārt var izraisīt augu materiālā esošo cukuru karamelizāciju, kas apgrūtina tīrīšanu. Lai papildinātu ūdens daudzumu, vai nu.
a) uz laiku atveriet Claisen adaptera aizbāzni un ar mazgāšanas pudeles palīdzību pievienojiet ūdeni.
b) Ja uz Claisen adaptera tiek izmantota dalāmā piltuve, pagrieziet aizbīdni, lai pakāpeniski iepildītu ūdeni. Ja ūdens tiek izlaists pārāk ātri, lai tas uzkrātos Claisen adapterī, to būs grūti izlaist destilācijas kolbā tā paša iemesla dēļ, kāpēc dalāmā piltuve neizlaiž ūdeni, ja tās aizbāžnis ir vietā. Lēnaūdens iztukšošana no dalāmās piltuves to novērš.


Pārtrauciet destilāciju.
12. Ja tiek ievērota kāda procedūra, savāc ieteikto destilāta daudzumu. Ja destilāts ir pienains, destilāciju var pārtraukt, kad destilāts, kas pil no vakuuma adaptera, dzidrinās, norādot, ka kondensējas tikai ūdens.

13. Ja izmanto tvaika padeves līniju, pirms tvaika padeves izslēgšanas pilnībā iztukšojiet šķidrumu no atdalītājpiltuves tvaika uztvērēja (un atstājiet to atvērtu). Ja, izslēdzot tvaika padeves līniju, piltuvē ir ūdens, sūkšana, ko rada uztvērējs, kas atdziest ātrāk nekā destilācijas kolba, var ievilkt šķidrumu no destilācijas kolbas tvaika uztvērējā (dažreiz ļoti spēcīgi).

Izolēt eļļu.
14. Ja eļļa atdalās no destilāta, kā parādīts 6. a attēlā, to var atdalīt ar pipeti, izžāvēt ar žāvējošu vielu (piemēram, Na2SO4) un analizēt tieši. Ja eļļa ir pienaina kā 6. c attēlā, tā jāekstrahē organiskajā šķīdinātājā, jāizžāvē ar žāvējošu vielu (piemēram, MgSO4) un šķīdinātājs jānoņem ar rotācijas iztvaicētāju. Lai pilnībā ekstrahētu eļļu no pienaina destilāta organiskajā šķīdinātājā, parasti ir nepieciešamas trīs ekstrakcijas. Ekstrahējot 6.c attēlā attēloto pienaino krustnagliņu eļļas destilātu, pamaniet, ka pēc pirmās ekstrakcijas (7. a attēls) ūdens slānis (apakšā) paliek pienains. Šis pienainais izskats liecina, ka eļļa netika pilnībā atdalīta ar vienu ekstrakciju. Pēc otrās ekstrakcijas ūdens slānis kļūst dzidrāks (7.7.b attēls), kas liecina par vairāku ekstrakciju nozīmi.
:
NxI7Tw9zqF
a) pirmā krustnagliņu eļļas destilāta ekstrakcija etilacetātā, b) otrā ekstrakcija
.
 
Last edited by a moderator:

h20

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
10
Reaction score
7
Points
3
Labdien,
Es nedomāju, ka cilvēki šeit, BB, vēlas destilēt lapas.
Šādu skaidrojumu var atrast visā internetā.
Es gribētu zināt, kā jūs destilējat ķīmiskās vielas. kādas temperatūras jāievēro ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jūs būsiet pārsteigti, ka CBD var destilēt ar tvaiku no kaņepju lapām! Arī ķīmiskās vielas var destilēt tādā pašā veidā. Attēlā. 3 un 4 ir attēlots šāds aparāts. Temperatūru varat noteikt, ja zināt, ko vēlaties destilēt. Ja jūs varat izlasīt šo rakstu un rakstu par destilāciju, jūs sapratīsiet, ko nozīmē destilācija, un jums neradīsies šādi jautājumi.
 
Last edited:

h20

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
10
Reaction score
7
Points
3
Ak, jā, es aizmirsu, jūs šeit esat laipni gaidīti tikai tad, ja visu zināt.
Tāpēc jums nav nekas jāizskaidro pareizi
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Atvainojos, ja tas izskatās šādi. Jūs varētu būt pieklājīgāks, ja vēlaties saņemt palīdzību...
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Jūs varat arī izvilkt meth freebase eļļu, izmantojot tvaika destilāciju pēc bazifikācijas Maskavas ceļā pēc refluksa, So what iv dzirdēts... Paldies G.Patton par šo materiālu ievietošanu šeit, es atkal uzzināju pāris lietas, ko es aizmirsu, jo pat vienkāršas lietas var aizmirst vai aizmirst laika gaitā. Hei, vai jūs varat sniegt labus piemērus par avotiem, kas var ražot tvaiku? Piemēram, spiedtraukus u. tml.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Sveiki, Vai kāds var parādīt labu un efektīvu tvaika destilācijas iekārtu. Es tikai nesen sāku pētīt šo jomu un vienkārši izmantoju ūdeni kolbā, kurai virsū peld tikai ūdens. Šķiet, ka tas darbojas, bet tas ir ļoti lēni, un ir daudz jautājumu, uz kuriem es neatradu atbildi:
1. Kāda ir ideālā ūdens/eļļas proporcija, ja tāda ir?
2. Vai ir efektīvāks veids, piemēram, izmantojot kapučīno aparātu vai tvaika tīrītāju? (Ja jā, lūdzu, paskaidrojiet vai parādiet šādas iekārtas attēlu. Es mēģināju radīt tvaiku olīveļļas kolbā un novirzīt to kolbā ar eļļu, bet tvaiks pārāk daudz atdzisa, lai būtu efektīvs.)
3. Kā noteikt, kad pārtraukt tvaika destilāciju?

paldies par jebkuru padomu, jo, eksperimentējot, to visu noskaidrot aizņemtu veselu mūžību, un esmu pārliecināts, ka šos jautājumus jau ir izskatījuši un noskaidrojuši cilvēki ar lielāku pieredzi.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Sveiki, @diogenes

Šeit ir labs uzstādījums tvaika destilācijai:

1 - Nepieciešams
2 - savācējkolba
3 - Vigreux kolonna
4 - termometrs (0-100C)
5 - Lībega dzesētājs
6 - Aukstā ūdens ieplūdes caurule
7 - Siltā ūdens izvads
8 - Uztvērēja kolba
9 - Vakuuma adapteris
10 - leņķis
11 - Temperatūras regulators
12 - Maisītāja vadība
13 - Magnētiskais maisītājs ar sildelementu
14 - Tvertne ar ūdeni
15 - Organiskā eļļa
16 - Konteiners ar auksto ūdeni

PUNKTI:

Ja, piemēram, destilējat amfetamīneļļu no IPA ar tvaiku, tad jums nav vajadzīga vigreux kolonna, varat to vienkārši pievienot tieši pie Liebeg dzesētāja.
2 - Ja jūs, piemēram, destilējat amfetamīneļļu ar tvaiku, izmantojot destilētu ūdeni, tad jums ir jāizmanto vigreux kolonna.
3 - Eļļas/ūdens attiecībai jābūt 1:1, un, lai nezaudētu iznākumu, neizmantojiet parastu krāna ūdeni, bet destilētu ūdeni.
4 - Kā zināt, kad tvaika destilācija ir pabeigta. Viens piemērs ir tāds, ka Lībega kolonnas iekšpusē vairs nekondensējas tvaiki, otra atziņa ir, piemēram, ja ar tvaiku destilējat IPA no amfetamīna eļļas, IPA viršanas temperatūra zem spiediena ir 29-30 °C, kad termometrs pārsniedz, piemēram, 35 °C, tad jūs zināt, ka IPA vairs nav un tvaika destilācija ir pabeigta.

Es ceru, ka tas palīdzēs, ar sveicieniem
Rcfin9dbhZ
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Sveiki, paldies par skaidrojumu, bet attēlā ir attēlota destilācija ar ūdens vannu, vai es vienkārši nesaprotu, kur tvaiks nonāk eļļā. Kāpēc karstumplāksne ir atzīmēta kā nevajadzīga? (Nr. 1.) Paldies.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ja jums ir amfetamīneļļa, ko vēlaties attīrīt, izmantojiet destilētu ūdeni, attiecība 1:1.

Tātad, ja jums ir 1 l amfetamīneļļas, jūs pievienojat 1 l destilēta ūdens. Kad tas uzsilst zem vakuuma spiediena, viršanas temperatūra būs aptuveni 56 °C, un tas tvaikosies un līdz ar to atdalīs visus piemaisījumus, tāpēc "tvaika destilācija".

Iemesls, kāpēc kolba atrodas ūdens traukā uz plīts, ir tāds, ka tā aptver lielāku kolbas sildīšanas laukumu, nevis tikai tās dibenu.

(1) - Tas ir sava veida aizsargplāksne gadījumam, ja jūs neizmantojat tērauda pannu kā siltuma vadītāju.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Aizmirsāt pievienot reklāmu,

Laba destilācijas plūsmas attiecība ir viens piliens katru sekundi uztvērējkolbā. Tas ir tāpēc, ka, ja tvaika destilācija notiks pārāk "ātri", destilators uzņems eļļu kopā ar to uztvērējkolbā, un jūs zaudēsiet daļu sava produkta.

Ar vislabākajiem sveicieniem
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Sveiki, atvainojos par kārtējo jautājumu, tikai vēlos precizēt jūsu teikto. Tvaika destilāciju ieteicams veikt vakuumā, lai temperatūra būtu vēl zemāka un nenotiktu oksidēšanās, vai ne? Arī otrajā rakstā jūs iesakāt 1 pilienu sekundē, tātad apmēram 3 ml/minūti, citādi ar tvaiku izplūdīs arī nedaudz eļļas. Vai tas nav tvaika destilācijas galvenais mērķis, proti, mēs cenšamies panākt, lai pue produkts (eļļa) nonāktu atklājamajā kolbā. Ko es nepareizi saprotu? paldies.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kuru eļļu jūs domājat? Amfetamīnu/metānu? Tvaika destilācijā tiek pieņemts, ka jūs tās destilējat kā azeotropu maisījumu.
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Sveiki, Patton, es atsaucos uz ImOutAlso iepriekšējo ierakstu, kurā viņš teica, ka, ja tvaika destilāciju veic pārāk ātri, tad izdalīsies arī eļļa, ko es nesapratu, jo, kā jūs sakāt, Amph un Meth bāzes arī ir eļļas vai vismaz eļļainas vielas. Vai arī viņš runāja par citām eļļām? Orig. maisījumam ir jābūt ūdens:bāze 1:1 attiecība, un attīrīšana notiek tāpēc, ka negaistošie piemaisījumi paliek sākotnējā kolbā, un tikai gaistošie (eļļas bāze) pāriet. Tā ir mana izpratne par tvaika destilāciju, un, kad es mēģināju, tā darbojās, lai gan, iespējams, ne optimāli, jo es nekad neesmu mēģinājis to darīt vakuumā. Šī man bija jauna informācija. Varbūt jūs varat paskaidrot un sniegt kādu padomu par optimālo veidu, kā to darīt?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Patiesībā ir vērts iztikt bez vakuuma ar tvaiku. Būtu viegli noteikt mērķa produkta viršanas temperatūru. Vakuumdestilācijas gadījumā es iesaku to veikt bez tvaika, jo būtu grūti noteikt, kur ir tīrs produkts un kur blakusprodukti (es domāju tieši tvaiku temperatūru vakuumā). Pirmais variants, manuprāt, ir izplatītāks un labāks.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Teorētiski vārīšanās temperatūra pazeminās zem 100C, vai ne? Es to esmu darījis bez vakuuma, un vārīšanās temperatūra turējās 98-99. Amfbāzes-ūdens azeotropam ir zemāka viršanas temperatūra nekā ūdenim vien. No otras puses, nelielās vārīšanās temperatūras izmaiņas neļauj atšķirt dažādas eļļas.
Piemēram, https://chem.libretexts.org/Bookshe...ria/Immiscible_Liquids_and_Steam_Distillation

Es nesaprotu, kāpēc vairums avotu tvaiku ražo atsevišķā kolbā. Vai nav vienkāršāk vienkārši iepildīt ūdeni un eļļu vienā kolbā, samaisīt un destilēt? To var papildināt ar piltuvi, lai aizvietotu ūdeni, ja tas beidzas, kamēr vēl ir palicis nedaudz eļļas.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Paldies, brāli! Saglabājiet to savā bibliotēkā
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Saitē ir ieteikts enerģiski maisīt, lai eļļas un ūdens maisījums nepārtraukti `svirpuļotu`, kas neļaus eļļai `aizsprostot` ūdeni zem tās.

Tādējādi ūdens tvaika spiediens, kas 100C temperatūrā ir (aptuveni) 1 bārs = 760Hgmm. Tagad kopējā tvaika spiediens jūsu `virpuļojošajā` maisījumā būs eļļas un ūdens tvaika spiediena summa. Eļļas tvaika spiediens 100C temperatūrā ne tuvu nav 760Hgmm, tāpēc tā ietekme uz summu būs ļoti neliela un tikai nedaudz samazinās viršanas temperatūru. Tāpēc, ja eļļā ir nevēlama, bet gaistoša sastāvdaļa ar līdzīgu viršanas temperatūru kā jūsu produktam, būs grūti noteikt, kad jūsu vēlamais produkts un kad šis nevēlamais produkts nonāk savākšanas kolbā.

Piemēram, benzaldehīda tvaika spiediens ir 0,074 bāri pie 97C ūdens tvaika spiediens ir 0,91, tātad summa ir tikai nedaudz mazāka par 1 bāru, un benzaldehīds destilēsies kopā ar ūdeni pie 98C. Es neesmu atradis kalkulatoru amfetamīna bāzes tvaika spiedienam, bet tas ir zemāks nekā benzaldehīdam, jo tā viršanas temperatūra ir augstāka un arī masa ir lielāka. Tātad tas vārīsies no 98 līdz 100C. Ir daudz faktoru, piemēram, augstums utt., un šīs ir tikai aptuvenas vērtības, bet būtība ir tāda, ka lielākā daļa molekulu, ar kurām mums ir darīšana, vārīsies kopā ar ūdeni/ tvaiku šaurā temperatūras diapazonā, un nav iespējams noteikt, kas pāriet, pamatojoties uz temperatūru. Tvaika temperatūras starpība būs niecīga, pat ja savienojumu viršanas temperatūra ir ļoti atšķirīga, piemēram, benzaldehīda un metamfetamīna. Ar tvaika destilāciju ir iespējams atdalīt tikai gaistošās sastāvdaļas no negaistošajiem "piesārņojumiem" eļļā (kas mums ir vajadzīgs, jo lielākā daļa gaistošo sastāvdaļu ir mūsu produkts).
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Patton, īsumā mani jautājumi ir šādi:

Vai ImOutAlso rakstā par tvaika destilāciju ir neprecizitātes? Man ir 3 jautājumi:
1. Šķiet, ka viņš ierosina, ka`tvaiks aiznesīs tvaiku un līdz ar to atdalīs visus piemaisījumus`, kas ir pretēji tam, ko es biju domājis: tvaiks aiznesīs `piesārņojumus` līdzi uz pieņemšanas kolbu. Tad tīru vielu var iegūt no ūdens. Piemaisījumi paliek verdošajā kolbā.
2. IPA atdalīšana nav tvaika destilācija, bet tikai vienkārša vakuumdestilācija. Tvaika destilāciju var veikt tikai ar ūdeni.
3. Tvaika destilācijai nav nepieciešams vīgriezes kolūns.

Šie apgalvojumi ir balstīti uz manām pašreizējām (ierobežotajām) zināšanām, tāpēc es to paskaidroju, jo tas ir pretrunā ar lielāko daļu no tā, ko esmu lasījis par destilāciju ar tvaiku.
Ceturtais jautājums jums ir, vai tvaika destilācija ir labāka/labāka/ sliktāka nekā bez vakuuma? Ekspertiem tie varētu būt pašsaprotami, bet iesācējiem tas ir svarīgi, jo, pamatojoties uz neprecīzu informāciju, ir viegli pazaudēt daudz laika.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tvaika tikai piliens viršanas temperatūra amīniem
S Pareizi, ir vērts šos posmus (IPA destilēšana un produkta destilēšana) veikt atsevišķi.
pareizi
Atbildēts iepriekšējā ziņojumā
 
Top