Tvaika destilācija

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Sveiki.

kādu aprīkojumu vislabāk izmantot, lai destilētu tvaika tvaikā, teiksim, 10 l netīras eļļas?
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Improvizēta au bain-marie ...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Reaktors un sildīšanas vanna vai mazliet pēc kārtas RBF. vislabāk to darīt sērijveida procesā, tomēr, jo RBF ir jāgaida, kamēr tas atdziest, jāpievieno vairāk, atkal jāpaaugstina un tā tālāk, daudz mirušā laika.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Jā, es domāju par to darīt reaktorā, ko jūs domājat par tvaika ģeneratora izmantošanu, piemēram, šo , varbūt, lai mutch Steam? Tā jauda ir 3 l /70 min.
 

Attachments

  • cI09AzbLCH.jpg
    cI09AzbLCH.jpg
    140.4 KB · Views: 183

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ja vēlaties izmantot ārējo tvaiku, tas ir labi, bet galvenā kolba ir jāsilda arī, tas ir vissvarīgākais.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
jā, tā ir mana ideja divslāņu stikla reaktors ar sildīšanas pārneses eļļu, aptuveni 130-150c lielā eļļas apjoma dēļ, papildu tvaika avotam vajadzētu paātrināt procesu?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Vajadzētu pietikt bez papildu tvaika, apmēram divreiz vairāk 15-20% NaOH destilētā ūdenī kā bāzes un reaktora, kas piepildīts līdz pusei no kopējās tilpuma, un atbilstošas maisīšanas.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Priekšroka tiek dota ārējam tvaikam, attēlotais tapešu noņēmējs gan nav piemērots, jo tas padara slapjo tvaiku p.. Meklējiet tvaika ģeneratoru, kas ražo vismaz 110°C 2,5 bāru tvaiku. Veselajai vietai, kurā atrodas labumi, jābūt apsildāmai un izolētai visapkārt, īpaši augšpusē līdz pat vietai, kur ir līkums uz kondensatoru. Tas vajadzīgs, lai novērstu tvaika kondensēšanos traukā/kanālos.

Nezināms vai nepietiekami novērtēts ir viens svarīgs faktors: jo platāks ir šis ceļš, jo ātrāk notiek destilācija. Praksē ir teikts, ka traukā ir vajadzīga plaša atvere, piemēram, 8 cm minimālais ID. Savienotajām caurulēm jābūt vienāda diametra, un līdz faktiskajai kondensācijas zonai nedrīkst būt sašaurinājumu. "Vidējais brīvais ceļš" arī norāda, ka nedrīkst būt asu līkumu, kas darbotos tāpat kā faktisks diametra sašaurinājums, proti, jo platāks līkums kondensatora virzienā, jo labāk. Sliktākais variants būtu vertikāla caurule ar lejup vērstu cauruli, kas piestiprināta tieši asā leņķī. Tā ir muļķība. Ideāls būtu retortas formas trauks ar retortu, kas veidota plašā šķidruma leņķī. Līdzīgi kā tradicionālās skotu viskija darītavas.

Pareiza konfigurācija paātrina procesu vairāk nekā karsēšana vai spiediens, neveicot lielāku karstumu, kas, protams, ir izdevīgi produktam (mazāka spriedze).
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Labdien.

Vai jūs varētu man atsūtīt saiti ar stean ģeneratoru, kas darbotos, es atrodu daudz dažādu, bet es īsti nezinu,

reaktors ir 50 litru tilpuma, un tas ir apsildāms un izolēts visapkārt, ar dubultu apvalku, nevis uz augšu, bet ir iespējams siltumu nedaudz izolēt uz augšu.

Kondensators ir gandrīz vertikāls, bet, ja izmanto tvaicētāju ar augstāku stieni, varbūt tas palīdz izstiepties kondensatorā?
 

Attachments

  • Y1l8UaG3wh.jpg
    Y1l8UaG3wh.jpg
    125.1 KB · Views: 146
Top