Tērauda reaktori, epoksīdsveķu?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Atceros, ka šeit lasīju, ka kāds ieteica tērauda traukus pārklāt ar kādu epoksīdsveķu vai sveķu pārklājumu, lai izvairītos no tērauda degradācijas no skābēm, bāzēm, vispār normatīva pārklājuma slānis, kas atvieglos ķīmiķa dzīvi.

Vai ir kaut kas tāds, ko cilvēki varētu ieteikt konkrēti? Piemēram, zīmola nosaukumu vai ķīmisko sastāvu?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Es nevaru ieteikt neko, ko jebkad esmu izmēģinājis. Kas ir epoksīdsveķi un uv sveķi. Tie nav izturīgi ne mazākā mērā. Toreiz nevarēju atrast maisīšanas stieni, tāpēc paņēmu gabaliņu tērauda stieņa, sīku, 1/16", un pārklāju to ar uv sveķiem, lai izveidotu šādu stieni. Tikko destilēju kādu hloroformu. Neizturēja. Bojāju hloroformu. To pašu mēģināju darīt, destilējot metanolu, un rezultāts bija tāds pats. Ir jābūt kādai īpašai vielai, kas izstrādāta tieši šim nolūkam.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ptfe, teflons, tas ir tas, kas jums nepieciešams
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Redzēju vairākus internetā piedāvātos teflona pārklājumus, bet visiem tiem bija nepieciešama sacietēšana temperatūrā, kuru es nespētu sasniegt, iirc.

Tomēr es turpināšu meklēt. Tas nav īpaši svarīgi, bet man vienmēr ir patikusi ideja uzbūvēt savu destilācijas/vienkāršas reakcijas trauku (ne partijas reaktoru, drīzāk trīs kaklu apaļdibena trauku, bet tērauda, nevis apaļdibena). Tas ir vairāk par to, lai redzētu, vai tas ir iespējams.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
3M ražo brīnišķīgu sarkanu pārklājumu, fluorētu polimēru krāsu rūpnieciskiem reaktoriem temperatūrā līdz 140 grādiem, bet baidās no karstas koncentrētas sērskābes. Ķīniešiem ir analogs - PVA pārklājuma krāsa (arī fluorēta plastmasa), bet temperatūra ir līdz 110 grādiem. Šo krāsu trūkums ir tas, ka tērauds jāsagatavo uzklāšanai, jāuzklāj gruntskrāsa, un pēc fluorētās krāsas uzklāšanas reaktors noteiktos apstākļos jācep termostatā. Starp vienkāršām krāsām ir dažādi fluorētu stienīšu maisījumi šķīdinātājos, taču šādu pārklājumu izturība un ilgmūžība ir vissliktākā.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
ne 3M, bet gan DuPont. Mana kļūda)
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Zinu, ka reakcijas traukus var 3D drukāt no PP (polipropilēna).
 
Top