4MMC sintēze benzolā

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Labdien, pašlaik es ražoju ļoti augstas kvalitātes 4MMC benzolā. Ne mazāk manā valstī tā iegāde lielākos daudzumos ir diezgan apgrūtinoša.

No dažiem avotiem esmu dzirdējis, ka to var samainīt 1:1 ar Toulen. Benzolā es reakciju veicu 3 h 60 grādu temperatūrā. Vai ar Toulen tā būs identiska?

Vai reakcijā izmantotā šķīdinātāja daudzums arī būs tāds pats?

Paldies par palīdzību
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
reakcijas laiks un temperatūras režīms, lietojot toluolu, ir tāds pats kā lietojot benzolu. Varat izmēģināt ortoksilolu, laiks/temperatūra ir tādi paši. tas ir mazāk toksisks nekā benzols, izraisa mazāk aizdomu.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Pilnīga cieņa par jūsu palīdzību. Es centīšos arī turpmāk.

Pēc daudziem mēģinājumiem un simtiem pārvērsto g beidzot nonācu pie augsta iznākuma ar maksimālu pulvera tīrību tieši pēc paskābināšanas, pat pirms skalošanas ar acetonu.

Ja iepriekš man vajadzēja vairāk nekā 15 l acetona uz 1 kg 4MMC pulvera, lai filtrāts būtu caurspīdīgs, tad tagad pietiek ar 4-5 l acetona. Rezultāts ir uzreiz redzams, ja kristalizē šādu tīru šaujampulveri.

Enerģijas jums un paldies par vērtīgajiem padomiem.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Kāds cienījams ķīmiķis raksta, ka par benzola / toluola / ortoksilēna 60 grādu temperatūrā notiekošo reakciju uzskata 2,5 stundas, laiks līdz 60 grādu sasniegšanai ir 50%. Ja šķīdumu līdz vajadzīgajai temperatūrai uzkarsē 20 minūtēs, tad to skaita kā 10 minūtes un reakciju 60 grādu temperatūrā notur vēl 2 stundas un 20 minūtes. 60 grādu temperatūrā pārkaršana ir ļoti bīstama, šķiet, ka netīrumi un izomefedrons ļoti ātri sāk rāpties ārā jau pēc dažām minūtēm. ja sintēzi veic 50 grādu temperatūrā, tad reakcija ilgst 4 stundas, varbūt šis variants jums derēs vēl vairāk. Es gandrīz vienmēr strādāju ar dihlormetānu, bet ar to sintēze nav tik gluda kā ar benzolu / toluolu / ortoksilolu.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Jo lielāku tīrību un efektivitāti man izdevās sasniegt, jo pārliecinātāks kļuvu, ka zinu visu par sintēzi Benzene.....

Stulbs cilvēks piedzimst un stulbs cilvēks nomirst :D

Btw.
Pēdējo reizi no 60 grādu sasniegšanas līdz sildīšanas izslēgšanai un brīvā principa izskalošanai pagāja 3h un 10min.

No pirmā acu uzmetiena daudz piesārņojuma nebija, bet pazīstamā dimmera smarža sausā pulverī 4mmc lika man uzminēt.

Tagad es zinu, kāpēc, es skaitīju laiku no 60 grādu sasniegšanas.



Skaidrības labad. Es dalīju laiku, kas paiet no m40 ielejšanas līdz visa tā uzsildīšanai līdz 60 grādiem, uz pusēm un ieskaitīju to reakcijas laikā.

Paredzams, ka visa reakcija ilgs 2:30 h, ieskaitot laiku, kas dalīts uz pusēm no m40 pievienošanas līdz 60 grādu sasniegšanai?

Aplūkojot laika un temperatūras attiecību tabulas konkrētam šķīdinātājam, šķiet, ka maksimālais iznākums ir 3 h reakcijai 60 grādu temperatūrā, un es vadījos pēc tā.

Es izmantošu jūsu padomu pie pirmās izdevības, cerot, ka izdosies vēl vairāk uzlabot kvalitāti.

Kā es varu jums atmaksāt par palīdzību?
 

Attachments

  • LIEysCl4vU.jpeg
    LIEysCl4vU.jpeg
    456.3 KB · Views: 171

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Atceros šo tabulu), ja nemaldos, rīss rakstīja, ka šeit izmantotas proporcijas - 1 mol bromketona uz 1 litru šķīdinātāja. Priekšrakstā, kur bija norādīts laiks 2,5 stundas, bija proporcija - 1 mol uz 375 ml šķīdinātāja (benzols/toluols/ortoksilols. Iespējams, tas ir kaut kā ietekmēts, bet, pat ja paļaujas uz tabulu, starpība starp 2 un 3 stundām ir niecīga, tikai tagad parādās mazliet izomefedrons. BC atliekas ir vieglāk izmazgāt nekā izomefedronu, var vienkārši paskābināt, pievienojot ūdeni un sālsskābi, pēc tam ūdeni iztvaicēt pilnībā vai līdz vēlamajam tilpumam un jau atbrīvot meferonu, pievienojot acetonu un atdzesējot saldētavā. Ja jums ir rotācijas iztvaicētājs, tad vienkārši pievadiet ūdeni un viss. Iznākums ir super mazi kristāli, bet tos ir viegli mazgāt, un jūs neizvilksiet daudz vielu no benzola/toluola slāņa, nav sveķu, viegla filtrēšana un mazgāšana, ir daudz priekšrocību.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Es arī lasīju, ka Ortoksilā nav iespējams bromēt, jo tas reaģē ar bromskābi, tāpēc vai nu bromēt dihlormetānu un aizdzīt to prom, vai arī ar ūdeņraža skābes un jau kristālisku bromahonu (pilnīgi nomazgātu no skābes un broma) izšķīdināt Ortoksilā un strādāt ar viņu.
 

Serega

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 20, 2022
Messages
12
Reaction score
8
Points
3
Bro, tev taisnība. bet!!! bromēšanu var veikt dihloretānā (viršanas temperatūra >75°C), bet ne dihlormetānā (viršanas temperatūra 38,5°C).
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
kāpēc nevar veikt bromēšanu dihlormetānā? kāda saistība ar to ir viņa viršanas temperatūrai?
 

Serega

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 20, 2022
Messages
12
Reaction score
8
Points
3
atkarībā no bromēšanas metodes. bromēšanai ar bromu ir piemērots DCM. un bromēšanai ar HBr + perhidrols nav piemērots, jo reakcija ir pārāk eksotermiska, un DCM stipri putē un vārās.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Es it kā norādīju, ka dhm ar bromu, varbūt tulkotājam neizdodas, tagad vēlreiz pārbaudīšu. ar Hbr un peroksīdu tas pats šķīdinātājs nav nepieciešams.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
starp citu, varbūt jūs zināt. Cik ilgi var uzglabāt 4mpf istabas temperatūrā un saldētu (ledusskapī)?
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Nezinu, vai tas jums palīdzēs, bet 4mmc pulverī vai stiklā pēc dažām nedēļām istabas temperatūrā pilnīgi nemainījās. Jauda, aromāts nemainās.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Sveiki. Cik litru šķīdinātāja benzola / toluola veidā vislabāk izmantot 1 kg BK4? Reakcija būtu jāveic 60 grādu temperatūrā. Cik ilgi reakcijai jānotiek 60 grādu temperatūrā - 2,5 vai 3 h? Vai laiks, kas vajadzīgs, lai maisījumu uzsildītu līdz 60 grādiem, būtu jārēķina kā puse no reakcijas vai nav jāiekļauj reakcijā? Kāds ir labākais veids, kā pēc animācijas posma izskalot brīvo bāzi? Tikai ar ūdeni vairākas reizes? Nātrija bikarbonāts? Nātrija hidroksīds? Pēc attīrīšanas es plānoju iepildīt vienādu tilpumu etilacetāta un pa pilieniem pievienot hcl 35-37 % ūdenī. Uz cik ilgu laiku pēc paskābināšanas posma beigām vislabāk to visu ievietot ledusskapī/ saldētavā? Vai tad es varu izmantot sauso ledu, lai paātrinātu procesu?
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Es gribētu aizmirst. Es vienmēr paskābinu līdz pH 7, vai ir kāda jēga pazemināt un, ja jā, tad līdz cik?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Im izgatavots ar etilacetātu un im krata 30,min tikai un gala produkts ir perfekts
Ph 6 līdz 5,5.
7 ir pārāk daudz
 

Attachments

  • E8hQ1X2NPr.jpg
    E8hQ1X2NPr.jpg
    267.2 KB · Views: 134
  • 6dB4T7rN52.jpg
    6dB4T7rN52.jpg
    245.1 KB · Views: 134

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Vai varat aprakstīt, kā jums to izdodas panākt un ar kādu efektivitāti? Pat uz pw, ja tā ir problēma, lai to varētu redzēt plašāka auditorija. Interesants temats, ļaujiet man pastāstīt 😀
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Man tika nosūtīta u ziņa par PW
 
Top