Ceļš uz garīgo veselību

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Q3A4P28sR5


Jau sen atpakaļ es gribēju sākt apmeklēt terapeitu, bet tas nebija tik vienkārši. Vispirms man nebija laika, tad man nebija apdrošināšanas garīgās veselības aprūpei, un tad es biju aizņemts savā darbā, kurā meklēt palīdzību bija obligāti. Kad man beidzot bija iespēja izvēlēties terapeitu, mani biedēja doma par iespējamām problēmām, runājot pa tālruni ar svešu cilvēku.

Es ar to neesmu vienīgā. Daudzi cilvēki, kuriem
nepieciešama garīgās veselības aprūpe ,nemeklē to dažādu iemeslu dēļ, tostarp baidoties no citu cilvēku nosodījuma, uzskatot, ka tā nav nepieciešama, vai arī augstu izmaksu dēļ .Amerikas Savienotajās Valstīs garīgās veselības aprūpes sistēma ne vienmēr ir pieejama :daudzi cilvēki dzīvo reģionos, kur nav veselības aprūpes pakalpojumu vai apdrošināšanas, un tikai viena trešdaļa cilvēku saņem nepieciešamo aprūpi garīgās veselības traucējumu gadījumā . Ilgtermiņā var palīdzēt stingrāki likumi, lai uzlabotu aprūpespieejamību, taču pārmaiņas nenotiek vienas dienas laikā.

Ja domājat par garīgās veselības aprūpes saņemšanu, tikai sākšana var šķist biedējošs uzdevums, un apmaksas nosacījumi, pakalpojumu sniedzēji un jūsu panākumi var šķist kā mīnu lauks.Īpaši grūti ir sākt, ja esat uzsācis šo ceļu, kad esat savā zemākajā punktā.

Es runāju no pieredzes: Man patiešām bija asarojoša saruna, no kuras es baidījos. Taču tā izrādījās nevis pazemojoša, bet gan izskaidrojoša, un terapeits otrā sarunu biedra galā bija ļoti labs.
.
Cilvēki, meklējot garīgās veselības aprūpi, saskaras ar vairākiem bieži sastopamiem šķēršļiem. Lūk, kā pārvarēt dažus no tiem.

HipH60ZVIy


Es nezinu, kas ar mani notiek. Kur man iet?
Cilvēki ar dažādiem veselības traucējumiem vēršas pēc garīgās veselības aprūpes dažādos dzīves posmos, un viņu motivācija ir ļoti atšķirīga ,ziņo Megana Ročforda (Megan Rochford), kas vada Nacionālās alianses pret garīgām slimībām (NAMI) nacionālo palīdzības līniju. Neatkarīgi no jūsu situācijas ir svarīgi apzināties, ka jums ne vienmēr ir jābūt skaidram priekšstatam par to, kas jums ir nepieciešams, lai sāktu saņemt medicīnisko palīdzību.
.

Ja kauna sajūta neļauj jums meklēt garīgās veselības palīdzību, atcerieties, ka neesat viens un atbalsts vienmēr ir pieejams, teica Rochfords. Viņa norādīja, ka zvani uz uzticamiem tālruņa numuriem, piemēram, NAMI, un licencētu speciālistu sniegtā aprūpe ir konfidenciāla un tās mērķis ir palīdzēt jums kļūt stiprākam un pārliecinātākam cilvēkam. Turklāt garīgās veselības atbalsta saņemšana var nebūt tāda, kā jūs domājat: mūsdienu pieejas psihiatrijā ietver ne tikai terapeitu kabinetus un medikamentus, bet arī alternatīvas metodes, piemēram, atbalstu mājās (tostarp pašpalīdzības grupas un vienaudžu palīdzību), kas dažiem cilvēkiem var būt pievilcīgas.

Lai gan profesionāļi, pie kuriem jūs vērsīsieties pēc palīdzības, var būt eksperti pieejamo resursu jomā, galu galā jūs pats esat eksperts savā pieredzē un pats nosakāt, kas jums ir piemērots, saka
Nia McCray-Brown,Mental Health America (MHA), izglītības bezpeļņas organizācijas, sabiedrisko attiecību speciāliste .

0lWRs1Jva2


Krīzes brīdī daži cilvēki vēršas pēc psihiatriskās palīdzības, kad viņi zaudē kontroli pār savām ikdienas funkcijām, apdraud sevi vai citus. Šādās situācijās ir svarīgi nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību. Mūsdienās ir pieejams vienkāršs process, kā saņemt atbalstu, proti, pašnāvību un krīžu palīdzības tālrunis 988, kas valsts mērogā tika izveidots 2022. gadā. Šī līnija nodrošina emocionālu atbalstu 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā un palīdz savienot cilvēkus ar nepieciešamajiem pakalpojumiem un aģentūrām viņu reģionā. Ja esat krīzes situ ācijā,varat zvanīt uz tālruni 988 no jebkura tālruņa, izmantot tērzēšanas funkciju tīmekļa vietnē 988 vai nosūtīt īsziņu MHA uz numuru 741741.

Cilvēkiem, kuri nav krīzes situācijā, ir dažādi simptomi, kas var mudināt viņus meklēt garīgās veselības palīdzību. Dažiem var būt emocionāli vai fiziski simptomi, piemēram, skumjas, trauksme, nespēks vai miega problēmas.
Floridas psiholoģe Marni Šanbhaga (Marni Shanbhag) norāda, ka sākotnējo palīdzības meklēšanu var izraisīt skumju, trauksmes vai citu garīgās veselības problēmu sajūta. Rochfords piebilst, ka ir arī daudz cilvēku, kas meklē palīdzību, lai mainītu savu dzīvi, pārvarētu atkarības vai atrisinātu konfliktus. Ir svarīgi atcerēties, ka garīgās veselības palīdzību jāmeklē ne tikai krīzes situācijās, bet arī, lai saglabātu garīgo veselību un labklājību.
.

Psihiskās veselības problēmu ārstēšanai ir pieejami dažādi līdzekļi, un jums ir precīzi jāzina, kādi līdzekļi jums ir nepieciešami, lai sāktu saņemt palīdzību. Tomēr, kā norāda Rochfords, ir noderīgi, ja jūsu priekšā ir mērķis: "Identificējiet savus mērķus un padomājiet, kā vislabāk apmierināt savas vajadzības".

Tādas tīmekļa vietnes kā
NAMI un MHA var palīdzēt jums vārdos izteikt savas sajūtas vai aprakstīt simptomus, par kuriem jums ir grūti runāt. Ir arī daudzas garīgās veselības tālruņa līnijas, kur varat saņemt bezmaksas un konfidenciālu atbalstu pa tālruni: NAMI ir nacionālā palīdzības līnija, un dažādām valstīm ir savas palīdzības līnijas. Tās atšķiras no tādām karstajām tālruņa līnijām kā 988, jo to mērķis ir ne tikai atbalstīt cilvēkus krīzes laikā, bet arī nodrošināt resursus turpmākai aprūpei.

GqXE4DJvSs


Šīs tīmekļa vietnes un palīdzības tālruņi var arī palīdzēt jums orientēties daudzajos resursos, kas pieejami cilvēkiem ar garīgās veselības problēmām. Lai gan daudzi cilvēki izvēlas sarunu terapiju un medikamentus kā primāro ārstēšanas veidu, pastāv arī pašpalīdzības grupas, vienaudžu atbalsts un citas sabiedrībā balstītas aprūpes pieejas, kā arī dažādas ar medikamentiem nesaistītas terapijas, kas var būt noderīgas dažādās situācijās. Dažām nopietnām garīgām slimībām, kuras ir grūtāk ārstējamas , var palīdzētelektrokonvulsīvā terapija un dažas psihedēliskās zāles, un tām ir liels potenciāls.

GARĪGĀS VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTI PARASTI IR DIEZGAN GATAVI PALĪDZĒT JUMS ATRAST PAREIZO SĀKUMU, PAT JA TAS NOZĪMĒ, KA JŪS IR JĀNOSŪTA PIE CITA PAKALPOJUMU SNIEDZĒJA AR LABĀKĀM ZINĀŠANĀM, LAI APMIERINĀTU JŪSU KONKRĒTĀS VAJADZĪBAS
.

"Ja jums nepieciešama palīdzība, bet nezināt, kur vērsties, nevilcinieties apspriest savas bažas ar savu ārstu.Dažreiz ir ļoti noderīgi aprunāties ar kādu, kuram uzticaties un kurš var būt jūsu kompass," - iesaka Rochfords.

Ģimenes ārsti, visticamāk, zina garīgās veselības speciālistus jūsu reģionā un var palīdzēt jums atrast piemērotu ārstēšanu, tostarp izrakstīt pareizos medikamentus. Svarīgi ir arī izslēgt iespēju, ka jūsu fiziskā saslimšana var saasināt jūsu simptomus.
.

"Galu galā garīgās veselības aprūpes speciālisti parasti ir gatavi palīdzēt jums atrast piemērotu ārstēšanas sākšanas vietu, pat ja tas nozīmē, ka jums ir jāapmeklē cits speciālists, kuram ir lielāka pieredze jūsu konkrētās situācijas risināšanā ," -secina Šanbags.

Plašāku informāciju par garīgās veselības diagnozēm, ārstēšanas veidiem un atbalsta veidiem skatiet vietnē
.
ChyJLH7AgK


Kā man būs jāmaksā par ārstēšanu?
Finansiāli jautājumi vienmēr ir šķērslis medicīniskās aprūpes saņemšanai, un garīgās veselības aprūpe nav izņēmums.

Ja jums ir veselības apdrošināšana, ieteicams izpētīt informāciju par savu plānu (vai piezvanīt uz apdrošināšanas kartē norādīto tālruņa numuru), lai noskaidrotu, kādu ārstēšanu tas sedz. Iespējams, ka ir noteikta arī atskaitāmā summa - summa, kas jāsamaksā neatkarīgi no kopējām ārstēšanas izmaksām, un šis maksājums var atšķirties atkarībā no apdrošināšanas sabiedrības konkrētā plāna. Daži plāni nodrošina pilnu segumu noteiktam ārsta apmeklējumu skaitam, pirms jums ir jāmaksā no savas kabatas.

Katrs plāns ir atšķirīgs, tāpēc pirms medicīniskās aprūpes saņemšanas ieteicams konsultēties ar apdrošinātāju, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem.


Daudzi plāni piedāvā piekļuvi pakalpojumu sniedzēju tīklam, kas dalībniekiem ir lētāks nekā ārpustīkla pakalpojumu sniedzēji. Šie pakalpojumu sniedzēji parasti atrodas jūsu reģionā, lai gan daži var sniegt pakalpojumus tiešsaistē un dzīvot citā valstī, bet būt licencēti jūsu valstī. Apdrošināšanas plāni daļēji apmaksā tīkla pakalpojumu sniedzējiem, bet ārpustīkla pakalpojumu sniedzējiem maksā mazāk vai nemaksā vispār.

Pat ar veselības apdrošināšanu maksa par garīgās veselības aprūpi bieži vien atšķiras no maksas par fiziskās veselības aprūpi.Terapeiti bieži izraksta rēķinu tieši jums, un tad jūs atlīdzināt izdevumus un iesniedzat to savam apdrošinātājam.

Ja jums nav veselības apdrošināšanas, jums joprojām ir iespējas. Ja jums ir nepieciešama terapija, jums var nākties segt visas izmaksas no savas kabatas. Tas ir dārgi, parasti
no 100 līdz 200 ASV dolāriem par sesiju. Daži pakalpojumu sniedzēji piedāvā terapiju pēc slīdošas skalas, kas nozīmē zemākas izmaksas cilvēkiem ar zemākām maksātspējām, tāpēc ir vērts par to pajautāt.
1js5AKSG9Y

Turklāt daudzi tiešsaistes pakalpojumu sniedzēji sniedz pakalpojumus cilvēkiem, kas maksā no savas kabatas (daži pieņem arī noteiktus apdrošināšanas plānus).

Ir arī lētas un bezmaksas iespējas gan terapijai, gan citai ārstēšanai. Rochfords iesaka meklēt universitātes ar pēcdiploma programmām, kurās sagatavo cilvēkus psihoterapijas pakalpojumu sniegšanai; tās bieži piedāvā ārstēšanu bez maksas. Turklāt pašpalīdzības un atbalsta grupas parasti var apmeklēt bez maksas.

Plašāku informāciju par garīgās veselības ārstēšanas finansiālo pusi skatiet šeit.
Kā atrast sev piemērotu ārstu?
Daudziem cilvēkiem ar garīgās veselības problēmām psihoterapija ir svarīga ārstēšanas procesa daļa. Tas ir specializēts terapijas veids, kas ietver sarunas ar terapeitu, lai identificētu un mainītu negatīvās jūtas, domas un uzvedību. Tomēr pareizā terapeita izvēle var būt izaicinājums dažādu specializāciju un metožu dēļ.

Lai sāktu meklējumus, ir vērts izvērtēt savas finanses. Ja izmaksas ir svarīgas un jums ir veselības apdrošināšana, ir lietderīgi sākt ar pakalpojumu sniedzēju meklēšanu, kas sadarbojas ar jūsu apdrošināšanas kompāniju. Jūs varat meklēt informāciju par terapeitiem tiešsaistē vai arī meklēt atsauksmes un rekomendācijas. Tādas vietnes kā
Psychology Today piedāvā terapeitu direktoriju ar detalizētu informāciju par viņu praksi.

3yUzruvs85


Ir arī lētas psihoterapijas iespējas, ko piedāvā vietējās veselības aprūpes nodaļas un sabiedriskās organizācijas. Ticīgie var apmeklēt garīdzniekus, bet bērni - skolas konsultantus. Svarīgi ir sameklēt atbilstošu speciālistu, kas var sniegt palīdzību un atbalstu jūsu situācijā.

Lai gan daži terapeiti dod priekšroku apmeklēt pacientus klātienē vai tiešsaistē, daudzi piedāvā abas iespējas.
Džefs Ešbijs (Jeff Ashby), psihologs un Džordžijas Universitātes profesors stresa un traumu izpētes jomā, norāda, ka pandēmija ir mainījusi pieeju televeselībai. Pētījumi liecina, ka daudzas problēmas var veiksmīgi risināt, izmantojot televeselību.

Personiskajai terapijai var būt savas priekšrocības: terapeits var analizēt jūsu ķermeņa valodu, ne tikai jūsu sejas izteiksmi, kas palīdz izveidot uzticības pilnas attiecības. Tāpēc profesore un konsultante Katarīne Čanga (Katharine Chang) iesaka pirms pāriešanas uz tiešsaistes saskarsmi organizēt dažas klātienes tikšanās. Tomēr vislabākais veids, kā saņemt nepieciešamo terapijas palīdzību, ir izvēlēties savām vajadzībām atbilstošu terapiju. Ja tas nozīmē izmantot tikai virtuālo platformu, arī tas ir pilnīgi pieņemami.

Pēdējā laikā ir parādījušās daudzas teksta terapijas platformas. Lai gan tās nodrošina ērtu veidu, kā saņemt atbalstu, eksperti iesaka ievērot piesardzību. Valsts psihoterapeitu licencēšanas iestādes neatbalsta teksta terapiju, jo nav pārliecinošu pierādījumu par tās efektivitāti. Tāpēc ir vērts iepriekš izvērtēt pakalpojuma kvalitāti un apmaksas iespējas, jo, iespējams, par teksta terapiju nāksies maksāt no savas kabatas.

Vairāk padomu, kā atrast terapeitu, var atrast šeit
.
FCNa7LjGMD


Kā es varu zināt, vai esmu saņēmis 100% psiholoģisko/psihoterapeitisko palīdzību?
Garīgās veselības problēmu ārstēšana dažkārt var būt sarežģīta pat tad, ja viss norit labi. Džordžijas Universitātes pētnieks Čangs iesaka novērtēt sevi pēc pirmās vizītes, lai pārliecinātos, vai šī metode jums ir piemērota. Viņš iesaka uzdot sev tādus jautājumus kā, piemēram, vai jūtaties, ka jūs patiešām tiekat uzklausīts, vai terapeits ir cilvēks, kuram varat atvērties, un vai saņemat atbalstu, runājot par saviem mērķiem un gaidām attiecībā uz konsultāciju.
.

Psihiatrs Ričards A. Frīdmens nesen žurnālā Atlanticrakstīja, ka lielākās daļas psihisko slimību terapijas un medikamentu galvenais mērķis ir panākt, lai jūs justos un funkcionētu pietiekami labi, lai varētu dzīvot bez pastāvīga atbalsta. Lai gan dažiem cilvēkiem ar hroniskām slimībām ilgstoši var būt nepieciešami medikamenti un atbalsts, lielākajai daļai pacientu, kas meklē garīgās veselības aprūpi, vajadzētu apzināties, ka galu galā viņiem vairs nebūs nepieciešama pastāvīga terapija vai arī tā būs nepieciešama tikai laiku pa laikam.

Terapijas un citas psihiatriskās aprūpes ilgums var atšķirties atkarībā no indivīda un pacienta stāvokļa. Dažreiz dažas sesijas var atrisināt problēmu, bet biežāk terapija var palīdzēt atklāt dziļākas problēmas, saka Ešbijs. Iespējams, ka pēc dažām sesijām ar terapeitu jūs sapratīsiet, ka jūsu problēmas nav saistītas tikai ar virspusējām sāpēm un sāpēm jūsu dzīvē.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Šis bija lielisks rakstījums. Es redzu daudzus cilvēkus forumā, kuri publicēs par tur problēmām (Tas ir viens no lieliskajiem darknet forumos. neviens jūs faktiski nepazīst) Garīgā veselība ir tikai atšķirīga no fiziskās veselības. Es domāju, ka daudzi cilvēki biežāk staigā apkārt ar emocionālām sāpēm pret fiziskām sāpēm, tāpēc garīgā veselība tiek novietota uz aizmugures degli.

Es zinu, ka daudziem cilvēkiem esmu ieteikusi atrast labu terapeitu. Es viņiem arī saku, ka, iespējams, viņiem nāksies izmēģināt vairākus, pirms viņi atradīs sev piemērotāko.

Diemžēl es nepraktizēju to, ko sludinu. Es domāju, ka tas man palīdzētu, bet man nav nekādu problēmu, ko apspriest. Turklāt, kā jau rakstā minēts, es nevēlos par to maksāt, un man ir grūti atrast laiku, lai to darītu.
 
Top