Zāļu plānslāņa hromatogrāfija (TLC)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Ievads.
Hromatogrāfiju izmanto, lai atdalītu vielu maisījumus to sastāvdaļās. Visi hromatogrāfijas veidi darbojas pēc viena un tā paša principa. Šajā rakstā es izskaidrošu šo metodi, definējot amfetamīna metamfetamīna un mefedrona Rf.
Hromatogrāfijas plāksnēm ir stacionārā fāze (cieta viela vai šķidrums uz cietas vielas pamata) un kustīgā fāze (šķidrums vai gāze). Kustīgā fāze plūst cauri stacionārajai fāzei un nes maisījuma sastāvdaļas līdzi. Dažādi komponenti pārvietojas ar atšķirīgu ātrumu. Mēs aplūkosim iemeslus tam tālāk lapā. Plānslāņa hromatogrāfiju veic tieši tā, kā tas ir teikts - izmantojot plānu, vienmērīgu silikagela vai alumīnija oksīda slāni, kas pārklāts uz stikla, metāla vai cietas plastmasas gabala. Silikagels (vai alumīnija oksīds) ir stacionārā fāze. Plānslāņa hromatogrāfijas stacionārā fāze bieži satur arī vielu, kas UV gaismā vai joda kamerā fluorescē - iemeslu dēļ, kurus jūs redzēsiet vēlāk. Mobilā fāze ir piemērots šķidrais šķīdinātājs vai šķīdinātāju maisījums.
O7y0S1BVup
Kā darbojas plānslāņa hromatogrāfija?
Silikagels ir silīcija dioksīda (silīcija dioksīda) forma. Silīcija atomi ir savienoti ar skābekļa atomiem milzu kovalentā struktūrā. Tomēr silīcija dioksīda gela virsmā silīcija atomi ir saistīti ar -OH grupām. Tādējādi silīcija dioksīda gela virsmā ir Si-O-H saites, nevis Si-O-Si saites. Diagrammā parādīta neliela daļa silīcija dioksīda virsmas. Silīcija dioksīda gela virsma ir ļoti polāra, un -OH grupu dēļ tā var veidot ūdeņraža saites ar piemērotiem savienojumiem ap to, kā arī Vandera-Valsa dispersijas spēkus un dipolu-dipolu pievilkšanos.
index.php
Sagatavošana.
Jums ir nepieciešams:
1. Šļirce 5 ml x 4
2. Plastmasas urīna testa trauciņš x 4
3. Lieli plastmasas trauki pārtikai (vai viena liela vārglāze un plastmasas trauks) х 2
4. TLC plate ar silikagela slāni 5x10 cm (lielo plāksni var izgriezt ar šķērēm).
5. Šķīdinātāji etilacetāts, metanols, heksāns (var aizstāt ar tetrahloroglekļa šķīdumu), amonjaka ūdens šķīdums 10 % vai vairāk, joda spirta šķīdums.
6. Mīksts zīmulis, lineāls un knaibles
Neaizmirstiet par cimdiem un respiratoru, nodrošiniet eksperimentu vēdināmā telpā.

Hromatogrammas izgatavošana.
1. Jums jāsagatavo šķidrs etil acetāta:metanola:amonjaka šķīdums 85:10:5. Uz 10 ml jāņem 8,5 ml etilacetāta, 1 ml metanola un 0,5 ml amonjaka šķīduma un jāsajauc.
6nLxpuEbCN
2. Ar šo šķīdumu notīriet plāksni ar silikagelu. Ievietojiet plati šķīdumā, tai jābūt 3-4 mm dziļumā lielā vārglāzē (kā 1. attēlā). Ērtākām manipulācijām var izmantot pinceti. Svarīgi: neslaukiet plāksni ar ūdeni, jo tā sabojāsies. Plāksnīte jātur šķīdumā līdz šķīdinātāja priekšējai daļai līdz plates augšējai malai.
1fipcB9nav
3. Sāksim ar vienkāršu gadījumu. Ir četras vielas: amfetamīns(A), metamfetamīns(L), kofeīns(K) un mefedrons(M).
Šim eksperimentam jums ir jāsaņem narkotiku brīvā bāze. Ievietojiet 10-15 mg parauga (dažus gabaliņus) stikla (plastmasas) burkā, tīrā divus pilienus amonjaka ūdens šķīduma. Tad ielej 3-4 pilienus heksāna vai tetrahloroglekļa un krata vienu minūti. Organiskajā slānī tiek atšķaidīta zāļu brīvā bāze.
RRUmtkd65u
GdJ4SamjFt
4. Tagad tas jānovieto uz hromatogrāfijas plates, kas tika sagatavota agrāk. Ņem adatu no šļirces un nogriez to ar knaiblēm, kā parādīts piemērā. Jāiegūst plakana mala.
BwqPFzAZoN
JPbXk0QE6R
Tdk1KZQ9Ns
IdDJqkrZwu
MgVTIXvQx4
Paņem tīru un nosusinātu plāksnīti un uzvelc zīmuļa līniju ~5-6 mm uz augšu no apakšējās malas. Jebkuram marķējumam uz plāksnītes, lai parādītu piliena sākotnējo atrašanās vietu, arī jābūt uzzīmētam ar zīmuli. Ja kaut kas no tā tika veikts ar tinti, tad, attīstoties hromatogrammai, krāsvielas no tintes arī pārvietosies. Atzīmējiet četrus punktus ar vienādu attālumu starp tiem. Iegremdējiet nogrieztas adatas galu pirmā narkotiskā šķīduma organiskajā slānī. Pieskarieties plāksnei ar adatas galu un izveidojiet nelielu punktu 3-4 mm diametrā, pagaidiet, kamēr tas nožūst, atkārtojiet procedūru 10 reizes. Atkārtojiet 2. un 3. posmu citām vielām.
Bieži pieļautā kļūda: neveidojiet lielu taukainu plankumu, jo jūsu viela eksperimenta laikā var pārklāties ar citu vielu.

5. Kad brīvo bāzu plankumi ir izžuvuši, plāksnīti novieto seklā šķīdinātāja slānī nosegtā vārglāzē. Ir svarīgi, lai šķīdinātāja līmenis būtu zem līnijas, uz kuras atrodas plankums. Pagaida, līdz šķīdinātāja frontālā līnija sasniedz 4-5 mm pirms plates augšējās malas, un to izvelk. Pēc tam uz šķīdinātāja priekšējās līnijas uzvelciet zīmuļa līniju. Izžāvējiet to gaisā.
J5Cpwo3hg9
Jo3r2ZInqC
6. Hromatogrammu ievieto slēgtā traukā (piemēram, citā vārglāzē, kas pārklāta ar pulksteņa stiklu, vai lielā plastmasas traukā) kopā ar dažiem joda kristāliem. Joda tvaiki traukā reaģē ar punktiem uz hromatogrammas. Jūs interesējošās vielas var parādīties kā krāsaini plankumi. Atzīmējiet tos ar zīmuli un katra plankuma centrā uzzīmējiet punktus.
Y9sMJlfLtw
Var izmantot arī UV lampu ar 254 un 365 nm viļņu garumu.
5iIH3gCv8W
Kā iepriekš nopētīt joda kameru.
Ņem vienu plastmasas vai stikla burku, ielej 10-15 ml ūdens, 4-5 pilienus joda spirta šķīduma. Maisiet 7-10 minūtes. Iztukšojiet ūdeni. Jods nogulsnējas ūdenī uz burkas malām. Ielieciet šo burku traukā.

Aizturēšanas koeficients
Pēc atdalīšanas pabeigšanas atsevišķi savienojumi parādās kā vertikāli atdalīti plankumi. Katram plankumam ir aiztures koeficients (Rf), kas ir vienāds ar migrācijas attālumu no kopējā šķīdinātāja veiktā attāluma. Rf formula ir šāda: Rf = parauga veiktais attālums/šķīdinātāja veiktais attālums.
:
XHkr1Vzm23
Rf vērtību var izmantot, lai identificētu savienojumus, jo tā ir unikāla katram savienojumam. Salīdzinot divus dažādus savienojumus vienādos apstākļos, savienojums ar lielāku Rf vērtību ir mazāk polārs, jo tas nenoturas pie stacionārās fāzes tik ilgi kā polārais savienojums, kam būtu mazāka Rf vērtība. Rf vērtības un reproducējamību var ietekmēt vairāki dažādi faktori, piemēram, slāņa biezums, mitrums uz TLC plates, trauka piesātinājums, temperatūra, mobilās fāzes dziļums, TLC plates veids, parauga lielums un šķīdinātāja parametri. Šie faktori parasti izraisa Rf vērtību palielināšanos. Tomēr slāņa biezuma gadījumā Rf vērtība samazinās, jo kustīgā fāze virzās pa plati uz augšu lēnāk.
Rezultātu apspriešana
Eksperimentā es ieguvu trīs plankumus paredzēto četru plankumu vietā. Eksperimenta atkārtošana liecina, ka kofeīns netiek eluēts ar etilcetāta:metanola:amonjaka šķīduma 85:10:5 šķīdumu. Eksperimentāli apstiprināts, ka šis šķīdums ir piemērots tādu narkotiku eluēšanai kā amfetamīns, metamfetamīns un mefedrons.
FBDizmYMTS
Pētāmo narkotiku Rf.
Amfetamīns - 0,53
metamfetamīns - 0,55
mefedrons - 0,65

Paskaidrojums.
Man ir divas plāksnītes ar rezultātiem. Divi izmērītie attālumi starp sākuma punktu un apvilktā punkta vidusdaļu. Amfetamīna plankums pirmajā plāksnē bija 42 mm, bet otrajā - 49 mm no sākuma līnijas, šķīdinātāja priekšējā līnija bija attiecīgi 85 un 86 mm. Rf1=42/85=0.49, Rf2=49/86=0.52. Tad es aprēķināju vidējo aritmētisko vērtību 0,53. Tādus pašus aprēķinus veica arī citām vielām.

Secinājums.
Kā liecina eksperiments, jūs varat izmērīt savas zāles Rf un salīdzināt ar zināmu vielu tajā pašā plāksnē. Lai pārbaudītu Rf, izveidojiet savas vielas bezbāzes plankumu un 1-4 citu vielu plankumus. Ja plankumi atrodas vienādā attālumā no sākuma līnijas, tad, iespējams, tās ir vienas un tās pašas vielas. Arī tad, ja no jūsu narkotikas rodas vairāki plankumi, iespējams, ir vielu maisījums. Dažām zālēm ir vairāki plankumi, jo tās ir zāļu un sintēzes blakusproduktu maisījums. Tomēr jūs varat salīdzināt tās ar citām zālēm, izmantojot plānslāņa hromatogrāfiju.

 

Attachments

  • wQ3z9vcSdk.gif
    wQ3z9vcSdk.gif
    3.1 KB · Views: 3,363
  • bMlJZV9HFa.jpg
    bMlJZV9HFa.jpg
    999.6 KB · Views: 1,460
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
TLC izstrādei? Kāda veida analīzi jūs domājat?
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Vai silīcija dioksīda tlc plākšņu vietā varu izmantot kaut ko otc?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Diemžēl nē.
 
Last edited by a moderator:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ieteicams iegādāties arī UV versiju, jo pretējā gadījumā nav īsti iespējams saskatīt to, ko, īpaši kā iesācējam. Tās maksā tikpat, cik bez tām.
Kas vēlas ietaupīt naudu, apseko porcelāna tirgu, tur var iegādāties plāksnītes, bet pārsvarā tikai uz stikla, šīs nevar vienkārši sagriezt.
Bet ir arī veseli TLC zāļu analīžu komplekti, kurus var iegādāties ar visu nepieciešamo. Esmu redzējis arī šeit forumā saistīto piegādātāju.
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
40
Reaction score
5
Points
8
Vai es varu izmantot 395 nm uv gaismu ? Vai ar to ir iespējams pārbaudīt pseidoefedrīna klātbūtni ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Sveiki, jums ir nepieciešami divi viļņu garumi. Ja tādu nav, izmantojiet joda kameru.
Jūs varat noteikt efedrīnu. Ciktāl tas attiecas uz tā izomēru, es neesmu pārliecināts.
 

sassafras

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Vai var izšķīdināt amfetamīnu tikai metanolā, nevis amonjaka maisījumā, lai iegūtu rezultātus?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Jums ir jāsaņem amfetamīna brīvā bāze. Tās iegūšanai var izmantot NaHCO3. Kas attiecas uz elucionēšanas šķīdumu, jums ir jāizmanto amonjaka šķīdums. To ir viegli atrast aptiekā.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Vai safrola noteikšanai var izmantot TLC? Kā par metilamīna noteikšanu ūdens šķīdumā?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Labdien, jā, ja jums ir atsauces viela salīdzināšanai.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Forši. jā, es te esmu vienkārši lidojis akli. Nulles starpposmu testēšana. Vai es izgatavoju 521097-97-2 vai nē? MDP2P? Vai tas vispār ir briesmīgais Sassafras? Tātad tagad man ir jāizpēta, vai ir kādi ārpusbiržas TLC produkti, ko es varu iegādāties, vai arī man tas viss ir jāsagatavo pašam, kā aprakstīts iepriekš, un tad jāveic pētījumi, lai veiktu salīdzinājumus. Es esmu atvērts jebkurām citām idejām, lai sasniegtu savu mērķi, kas ir: Kā es varu 100% apstiprināt, ko, pie velna, es patiesībā šodien radīju?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
GC-MS laboratorijas tests var sniegt 100% atbildi.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Esmu jautājusi par vietu, kur varētu sūtīt materiālus jebkāda veida testēšanai, un man nav nekādu vadlīniju. Vai ir kādi ieteikumi? Ja TLC nav 100 % kā GC-MS, bet ir 75 % pārliecība, man tas ir pietiekami labi.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Atkarībā no jūsu atrašanās vietas. Jūs varat atvērt analītiskās ķīmijas sadaļu forumā. Tur ir laboratoriju saraksts. Sazinieties ar tām.
 
Top