Ieteikums par tīmekļa krātuvi/failu koplietošanu

cederroth

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
13
Solutions
1
Reaction score
12
Points
3
Es izmantoju Sia uzglabāšanai/ koplietošanai. Tā ir pilnībā decentralizēta, end-to-end šifrēta failu krātuve Sia blokķēdē. Jūs varat augšupielādēt 1 GB failus bez maksas Sia skynet portālos un saņemt lejupielādes saiti, ko varat kopīgot ar jebkuru. Tātad, ja sadalāt savus datus 1 GB failos, varat tos visus augšupielādēt bez maksas bez konta.

Sia projekta tīmekļa vietne:

Es kā GUI klientu izmantoju lietotni Vup. Varat domāt par to kā par MEGA lietotni. To var iegādāties darbvirsmas/mobilajām ierīcēm utt. Sia, skynet, vup, viss ir atvērtā koda.

Lai saprastu, kā darbojas viss Web5, var paiet zināms laiks, taču, tiklīdz jūs to sapratīsiet, tas ir traki aizraujoši.

100% decentralizēta krātuve, šifrēta no gala līdz galam, kur atslēga ir tikai jums.

Ar skynet, jūs izveidojat saites jūs varat koplietot, kas būtībā ir kā rādītāji uz failiem blokķēdē. Šādā veidā jūs varat kopīgot skynet saites ar cilvēkiem, un viņi var vai nu lejupielādēt failus/adresārus tieši, vai "importēt" tos savā Vup klientā.
Acīmredzot dati netiek replicēti, jūs tikai saņemat vēl vienu atsauces rādītāju. :)

Diemžēl joprojām pastāv DMCA, BET... un šeit ir traks, ka DMCA var tikai likt Sia padarīt skynet saiti nelietojamu, lai lejupielādētu failus no saviem tīmekļa portāliem.
Viņi nevar izņemt failus no blokķēdes, piemēram, bez datora konfiskācijas vai precīzas noskaidrošanas, kur tieši uz diska ir šifrētie datu gabaliņi izplatītajās iekārtās visā pasaulē.
Jums par to ir jālasa, jo es neesmu simtprocentīgi informēts par to, kā patiesībā darbotos datu noņemšana. Mans iepriekš minētais apgalvojums tehniski var būt nepareizs.

Bet traki ir tas, ka... DMCA liktu nestrādāt skynet/mega saitēm, jo skynet/mega darbojas kā starpnieks, pārvēršot publiski koplietojamo lejupielādes saiti tieši tajā blokķēdes vietā, kur tiek glabāti dati. Tagad tas ir nepieciešams tikai tad, ja jūs nolemjat izmantot skynet saitēm un citām funkcijām. Tā ir kā ērtības lieta. Jums tas nav jāizmanto. Ja jūs manuāli augšupielādējat lietas blokķēdē, tad nav nekādu saišu. Jums ir jābūt instalētam Sia klientam, sinhronizēt (lejupielādēt) visu blokķēdi utt. tad jūs varat lejupielādēt failus neatkarīgi no tā, vai portāliem tas patīk vai nē (jūs varat arī izveidot skynet saites no blokķēdes klienta, bet par to varat izlasīt paši). DMCA tikai pievieno rādītāja adresi blacklist.txt datnei, kas tiek kopīgota ar DMCA prasībām atbilstošiem tīmekļa portāliem. Jūs varētu izveidot savu skynet portālu(-us), kas neievēro DMCA. Iedomājieties to. Tas ir pilnībā atvērts pirmkoda kods, tāpēc tas būtu tikpat vienkārši, kā sadalīt MEGA, izveidot savu portālu izvēlētajā serverī un vienkārši neveidot melno sarakstu. Tad tās pašas skynet saites, kuras Sia (programmētāji/projekts) iekļauj melnajā sarakstā, var izmantot ikviens, kurš izmanto lejupielādes saites pirātu portālā.

Piemēram, es izmantoju pro.skynet.net portālu savam maksas kontam un nedalu saites uz saviem failiem ar citiem cilvēkiem. Es nevēlos, lai tiktu pakļauta riskam mana dublējums. Bet jūs, es vai jebkurš cits var vienkārši git fork programmatūru un palaist portālu.

Varat arī izlemt, KUR pasaulē vēlaties ģeogrāfiski ierobežot datu glabāšanu, un izvēlēties, cik daudz pilnu datu dublējumu vēlaties. Tātad, ja vēlaties, lai mani dati tiktu dublēti Irānā, Ziemeļkorejā, Krievijā, Venecuēlā un Kubā, varat to darīt. Viņu DMCA atrast bitu uz diska bs var skūpstīt to (bet izpētīt šo, jo es joprojām faktiski nezinu, vai viņiem ir nepieciešama piekļuve diskam, lai noņemtu datus no blokķēdes, ja viņiem ir skynet saite vai nē).

Jūs varat pielāgot portālus tomēr vēlaties. Jūs varat atļaut / aizliegt anonīmu augšupielādi, izveidot privātu kopienu, piemēram, privātu izsekotāju utt. visu, ko vēlaties.

Have fun!
 
Top