Bažas par nākotni: Mākslīgais intelekts tuvojas

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
IVbLyetrmg

Vairāk nekā 1100 mākslīgā intelekta ekspertu, tostarp tādi ievērojami vārdi kā Elons Masks (Elon Musk) un Apple līdzdibinātājs Stīvs Vozņaks (Steve Wozniak), ir aicinājuši apturēt mākslīgā intelekta sistēmu, kas ir jaudīgākas par GPT-4, izstrādi, līdz tiks ieviesti atbilstoši drošības pasākumi. Atklātajā vēstulē, ko publicēja bezpeļņas grupa Future of Life Institute, apgalvots, ka sabiedrība vēl nav gatava potenciālajiem riskiem, ko varētu radīt šādas jaudīgas mākslīgā intelekta sistēmas. Vēstulē pausts aicinājums noteikt sešu mēnešu pauzi, kurai jābūt publiski pieejamai un pārbaudāmai, vai arī valdībām noteikt moratoriju šādai attīstībai, ja to nav iespējams panākt.

Lai gan daži cilvēki pieņem, ka tehnoloģisko progresu nevar palēnināt, atklātā vēstulē norādīts, ka lēmumi par to, kādi mākslīgā intelekta veidi tiks radīti un cik ātri tiks veidoti, galu galā ir jāpieņem cilvēkiem. Galvenais ir panākt saprātīgu līdzsvaru starp potenciālajiem ieguvumiem un riskiem, ko mākslīgais intelekts varētu radīt. Jo lielāka ir mākslīgā intelekta spēja izjaukt dzīvi, jo pārliecinošāk mums jābūt pārliecinātiem, ka mēs spēsim tikt galā ar traucējumiem un uzskatīsim, ka tie ir tā vērti.

Daudzi zinātniski fantastikas autori gadu desmitu laikā ir parādījuši savu nākotnes vīziju, kurā cilvēci paverdzina vai iznīcina mākslīgais intelekts. Mēs to esam redzējuši Matricā, Terminatorā, Blade Runner un tūkstošiem citu projektu. Taču mums vienmēr šķita, ka, ja tāda būs, tad tas notiks kaut kad vēlāk. Tomēr revolūcija nāca tik pēkšņi, ka neviens tai nebija gatavs. Šodien mēs redzam tikai rudimentārus nākotnes tehnoloģiju pirmsākumus. Taču tās jau tagad liek cilvēcei sākt domāt par nākotni.


Ko jūs sagaidāt no šo tehnoloģiju masveida ieviešanas ikdienas dzīvē?
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
ChatGPT ir vienalga, vai uzdotie jautājumi attiecas uz nelikumīgu sintēzi, labāko bot
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
uzmanīgi, lai gan tas sniegs precīzas atbildes uz konkrētiem jautājumiem, ja uzdots, zinot ķīmiju, tas palīdz, bet cilvēki bez ķīmijas izpratnes saņēma dīvaini neizpildāmas atbildes attiecībā uz piemērojamību... gandrīz kā mašīna izsmēja viņus.
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Es nedomāju, ka šis mākslīgais intelekts izsaka lietas pareizi, pat vienkāršā vidusskolas uzdevumā tas pieļauj kļūdas. Mākslīgais intelekts ir bezjēdzīgs.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Mēs nevarēsim apturēt mākslīgā intelekta izplatīšanos visā pasaulē, mēs varam tikai atrast veidus, kā ar to sadzīvot nākotnē.
Tas, ko mēs redzam šobrīd, nav pat aisberga virsotne, un arī attīstības ziņā tas ir pašā pirmatnējā stadijā, un..
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Mākslīgais intelekts parādījās jau 80. gados, neviens to neatceras? Kad ASV atklāja, ka japāņi ir tikai soļa attālumā no mākslīgā intelekta un iekaro pasauli?
Tas noveda pie tā, ka ASV sabotēja un piespieda japāņus pakļauties.
Un tagad? Nav lielas atšķirības.

Godīgi sakot, es gribētu, lai būtu citādi un mēs redzētu patiešām inteliģentas mašīnas, nevis tikai programmas, kurām ir tipiska reddit lietotāja vai, vēl sliktāk, reddit moda domāšana. Taču mākslīgais intelekts ir tas pats, kas supervaroņi: Viņi ir apveltīti ar superspējām, bet nav apveltīti ar sprauslām.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Šeit ir manas lielākās bažas par mums. Es uztraucos, ka daži no mums varētu izmantot kaut ko līdzīgu tērzēšanas gpt, lai veidotu produktu sarakstus, reklamētos, sūtītu ziņojumus klientiem. IDK kaut kam normālai e-komercijai to izmantos, mēs to, iespējams, kaut kā īstenosim. Es domāju, ka tās ir opsec bažas. Piemēram, LE varētu izmantot AI, lai noteiktu, ka AI tika izmantots, lai kaut ko uzrakstītu darknet un izsekotu līdz šai personai. iespējams, ir vesela virkne citu lietu, ko varētu izmantot, lai identificētu lietotājus. Mums būtu jārīkojas piesardzīgi
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Esmu novērojis, ka daudzos jaunajos viedtālruņos mākslīgais intelekts tagad tiek ieviests jau no komplektācijas. Es redzu, ka tas rada reālas OPSEC problēmas.
 
Top