Xanax: viena no visvairāk izrakstītajām zālēm

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
EL8GdoAMfU


Xanax: viena no visvairāk izrakstītajām zālēm
Xanax, pazīstams arī kā alprazolāms, ir recepšu medikaments, ko parasti lieto trauksmes traucējumu un panikas lēkmju ārstēšanai. Tā nomierinošās iedarbības dēļ to bieži arī ļaunprātīgi lieto. 2020. gadā tas bija 37. visbiežāk izrakstītais medikaments Amerikas Savienotajās Valstīs, izrakstot vairāk nekā 16 miljonus recepšu. Tomēr alprazolāms joprojām ir nedaudz pretrunīgi vērtēts medikaments, kas pašlaik tiek rūpīgi pārbaudīts saistībā ar tā potenciālo atkarības rašanās spēju. Neraugoties uz bažām, ksanakss joprojām ir populārs medikaments, kura veiksmīguma rādītāji liecina par tā farmakoloģiju. Šajā rakstā mēs pētām farmakoloģiju, kas ir slavenā xanax pamatā, un tā ietekmi uz ķermeni un prātu.

Iedarbības mehānisms
Xanax pieder zāļu grupai, kas pazīstama kā benzodiazepīni. Tāpat kā citi benzodiazepīni, tas galvenokārt darbojas, mainot neiromediatoru ražošanu smadzenēs. Šie neiromediatori ir smadzenēs esošās ķīmiskās vielas, kas pārnēsā ziņojumus starp neironiem, palīdzot kontrolēt tādas svarīgas smadzeņu funkcijas kā garastāvoklis, trauksme un stress.
Zāles stimulē gamma-aminosviestskābes (GABA) veidošanos, kas nomierina par trauksmi atbildīgo smadzeņu darbību un veicina relaksāciju. Xanax saistās ar benzodiazepīna receptoriem smadzenēs, kas palielina iespēju, ka GABA saistīsies ar tiem pašiem receptoriem. Kad GABA atrodas centrālajā nervu sistēmā, tā samazina to šūnu aktivitāti, kas atbildīgas par trauksmi un citām ar stresu saistītām sajūtām cilvēkam.
Pastiprinot GABA aktivitāti centrālajā nervu sistēmā, alprazolāms nodrošina, ka nervu aktivitāte šajās zonās palēninās, kā rezultātā rodas nomierinošs efekts, kas ir novērojams gan fiziski, gan emocionāli 30 minūšu līdz stundas laikā pēc norīšanas.
Vr6J8oyTGa


Alprazolāma lietošana
Xanax galvenokārt lieto trauksmes traucējumu, tostarp ģeneralizētu trauksmes traucējumu (GAD), panikas traucējumu un sociālās trauksmes traucējumu simptomu ārstēšanai. To var izrakstīt arī tādu trauksmes simptomu ārstēšanai, kas saistīti ar citām slimībām, piemēram, pēctraumatiskā stresa traucējumiem (PTSD), obsesīvi kompulsīviem traucējumiem (OKT) un depresiju. Xanax parasti izraksta mazās devās un uz īsu laiku, jo ilgstoša lietošana var izraisīt atkarību un citus sarežģījumus.

Īstermiņa ksanaksa iedarbība
Tāpat kā citi benzodiazepīni, ksanakss izraisa virkni efektu, kas novērojami īsā laika posmā. Ietekme parasti sākas dažu minūšu līdz stundas laikā pēc zāļu lietošanas un ilgst vairākas stundas. Tās ir zāļu fizikālās iedarbības:
Sedācija: xanax nomāc centrālās nervu sistēmas darbību un izraisa miegainību un redzes miglošanos.
Muskuļu atslābums: zāles samazina muskuļu stīvumu un sasprindzinājumu, izraisot atslābuma sajūtu visā ķermenī.
Koordinācijas traucējumi: xanax dažkārt izraisa neskaidru runu vai grūtības staigāt un var pasliktināt kognitīvās funkcijas, piemēram, uzmanību, atmiņu un koncentrēšanos.

No psiholoģiskās puses, šīs zāles ļoti efektīvi nomierina trauksmi un spriedzi. Citi bieži sastopamie psiholoģiskie efekti ir šādi:
Trauksmes mazināšana: viens no iemesliem, kādēļ cilvēki lieto xanax, ir trauksmes mazināšana, un tas ir lielisks anksiolītisks līdzeklis.
Eiforija: daži lietotāji ziņo par ārkārtējas pacilātības un laimes sajūtu pēc zāļu lietošanas.
Atmiņas traucējumi: xanax kavē īstermiņa atmiņas veidošanos un var izraisīt aizmāršību vai grūtības atcerēties notikušo. (aptumsums)


Ilgtermiņa ksanaksa iedarbība
Ilgstoša ksanaksa lietošana ir saistīta ar vairākām iespējamām sekām, jo īpaši tās attiecas uz lietotāja fizisko un garīgo veselību. Ir dažas fiziskas problēmas, kuras alprazolāms var pastiprināt:
elpošanas nomākums: lielās devās ksaanakss nomāc elpošanas sistēmu un, lietojot pārmērīgas devas, var izraisīt elpošanas apstāšanos un nosmakšanu.
Atcelšanās: lietotāji var kļūt pārmērīgi atkarīgi no šīs zāles, pārtraucot tās lietošanu, var rasties atcelšanas simptomi, piemēram, panikas lēkmes. _
Tolerance: laika gaitā organismā var izveidoties tolerance pret ksavaneksu, kas nozīmē, ka zāļu iedarbība ir mazāka, un ir nepieciešamas lielākas devas, lai iedarbība saglabātos.
Regulāra ksanaksa lietošana, īpaši lietojot lielas devas, ilgtermiņā var izraisīt garīgās darbības traucējumus un izjaukt kognitīvās funkcijas. Ilgstoša lietošana var izraisīt atkarību un vēl smagākus abstinences simptomus.

Xanax mijiedarbība
Xanax mijiedarbojas ar citām zālēm un vielām organismā, izraisot negaidītas blakusparādības. Dažas vielas, ar kurām alprazolāms mijiedarbojas negatīvi, ir šādas:
Alkohols: alkohola lietošana kopā ar ksavanaksu var izraisīt pastiprinātu sedāciju un miegainību. Šī kombinācija var būt letāla, izraisot komplikācijas, piemēram, elpošanas nomākumu.
Citi centrālās nervu sistēmas nomācošie līdzekļi: piemēram, barbiturāti, opioīdi un hipnotiskie līdzekļi, var spēcīgi negatīvi mijiedarboties ar xanax, izraisot smagu elpošanas nomākumu un iespējamu pārdozēšanu.
Opioīdi: alprazolāma kombinācija ar opioīdiem var izraisīt bīstamu elpošanas nomākumu, izraisot komu vai nāvi.


Ļaunprātīga lietošana un atkarība
Xanax bieži tiek ļaunprātīgi lietots tā nomierinošās un sedatīvās iedarbības dēļ. Ieteicamās alprazolāma devas ir atkarīgas no indivīda vecuma, svara un veselības stāvokļa, kā arī citiem mainīgajiem lielumiem. Daži cilvēki var lietot lielākas devas, nekā noteikts, vai lietot biežāk, nekā ieteikts, lai sasniegtu spēcīgāku reibumu. Tas var izraisīt atkarību un citas komplikācijas.
Lai gan xanax ir legāls ar ārsta recepti, melnajā tirgū ir daudz viltotu tablešu, kas bieži satur nedrošas un dzīvībai bīstamas sastāvdaļas. Svarīgi ir arī izvairīties no alkohola lietošanas vai citu narkotiku lietošanas alprazolāma lietošanas laikā, jo tas var palielināt nevēlamu blakusparādību un pārdozēšanas risku.

Secinājumi
Xanax ir spēcīgs medikaments, kas joprojām ir iecienīts ārstu un pacientu vidū visā pasaulē tā efektivitātes dēļ. Tomēr ir viegli kļūt pārmērīgi atkarīgam no šīm zālēm, un pastāvīga nepareiza lietošana un ļaunprātīga lietošana var izraisīt smagas blakusparādības, piemēram, atkarību, muskuļu vājumu un pat nāvi. Atbildīga zāļu lietošana, standartizētas devas, pareiza recepšu lietošana un izvairīšanās no mijiedarbības ar citām zālēm un vielām pašlaik ir labākais veids, kā izvairīties no šādiem nevēlamiem rezultātiem.
Alprazolāma lietošana, pat ja to izrakstījis ārsts, ir saistīta ar nopietnu risku iegūt briesmīgu abstinences sindromu. Zāļu pozitīvais efekts nav tā potenciālā riska vērts.
2VXstC94HS
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Xanax var būt noderīgs medikaments daudziem, bet arī biedējošs, redzot tā iedarbību, ja tas tiek lietots nepareizās rokās. :)
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Es visu laiku glabāju benzodiazepāma krājumus.
Man ir diazepāms un alprazolāms, un tie ir šeit TIKAI kā ceļojumu remdējoši līdzekļi.
Es pazīstu cilvēkus, kuri ir bijuši atkarīgi no Xanax un paši savām acīm redzējuši, cik bīstama var būt šīs atkarības atmešana, tāpēc šeit pret tiem izturas ar milzīgu cieņu.

Taču tie patiešām kalpo lieliskam funkcionālam mērķim.

Vai ir kāds, kurš ir lietojis pārāk daudz šūpuļdziesmu vai ir ļoti uztraucies par LSD? 0,25 mg alprazolāma, un pēc 20 minūtēm viņi vairs nav bīstami sev.

Es dodu priekšroku alpam, jo to ilgums ir tikai 6 stundas, tāpēc nākamajā dienā nav palēninājuma, kā tas ir ar diazepāmu, kuram var būt nepieciešamas pat 24 stundas, lai attīrītu sistēmu.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Interesanta pieeja, un arī es tā domāju, ka, nepareizi rīkojoties ar šīm vielām, var nodarīt lielu kaitējumu savai būtnei.

Es nelietoju benzo vai psihadeliķus, tāpēc šajā nolūkā man tās nav lukilas nepieciešamības.
Es vienmēr domāju, ka Nalaxone tiek lietots šādiem gadījumiem, bet es domāju, ka psihadeliķu pārdozēšana ir saistīta ar citiem riskiem nekā Nalaxone, pareizi?
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Psihodēliskās vielas bieži vien nenes sev līdzi fizisku apdraudējumu, lielākoties tikai trauksmi/domu cilpas/neveiksmīgus ceļojumus, kas rada paniku, bailes un nelaimi, kas var novest pie pašsakropļošanās vai nejaušas traumas.
Benzoliepes tieši neitralizē lielāko daļu psihedēliku iedarbības un novērš trauksmi, tāpēc slikto ceļojumu elementi izzūd.

Nalaksons ir paredzēts opioīdu pārdozēšanas ārstēšanai, tas nebūt nav tas pats. Tas nedarbojas, lai mazinātu trauksmi vai apturētu receptorus, ko izmanto lielākā daļa psihotropo vielu. Tas ir ļoti tieši vērsts uz opioīdu receptoriem un elpošanas funkcijām.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Tagad es to labāk saprotu :) Liels paldies par skaidrojumu!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Kā mēdz teikt, neviens nekad nav miris no pārāk liela zāles daudzuma - tas pats attiecas arī uz psilocibīnu lsd un citām vielām. Bīstams kļūst lietotāja garīgais stāvoklis - tāpēc tad rodas doma mēģināt viņu nomierināt.
Es nevaru runāt par "pētniecisko ķimikāliju" toksicitāti, bet esmu pārliecināts, ka nebūtu labi norīt 10 g, teiksim, 2C-B.

Nalaksons jeb Narcan vai, manuprāt, Nyxoid ES būtībā uz nenoteiktu laiku saistās ar opiātu receptoriem, tādējādi bloķējot jebkādu opiātu lietošanu vai neitralizējot esošo lietošanu, izvelkot jebkuru narkotiku, kas aizņem receptorus. Būtībā tie viens otru iznīcina. Pēc manas pieredzes, ja pirms mēģinājuma lietot opiātus/opioīdus, lai iereibtu, esat iedzēris naloksonu, kādu laiku narkotikas būtībā vienkārši izies cauri jums, jo tās nevar pārspēt naloksonu, lai kontrolētu šos receptorus. Lai gan narkotikas var atrasties jūsu asinīs, naloksonam ir stingrāka saskare. Tomēr, ja naloksons tiek lietots opiātu pārdozēšanas ārstēšanai, jo tie viens otru savstarpēji anulē, lietotājs, kas atvests pie samaņas pēc pārdozēšanas, var atkal lietot opiātus un, iespējams, pārdozēt. Tagad lietotājs, kurš pārdozējis opiātus un kuru atgriež pie samaņas ar naloksona palīdzību, atkarībā no tā, cik daudz naloksona ir lietots, sāks abstinences periodu (ja viņš ir ieradis lietot opiātus ikdienā), jo naloksons, lai gan ciešāk pieķeras receptoriem, nenodrošina eiforiju vai nomierinājumu, tas ir kā tukša munīcija - tas iedarbojas, bet tam nav ietekmes.

Es nezinu eksaktās zinātnes atziņas, piemēram, teiksim, lietotājs, kurš pārdozējis, pēc tam tiek atvests atpakaļ ar naloksonu, naloksona devas lielums ir tāds, cik lielā mērā tas neitralizēs lietotā opiāta iedarbību, lai izraisītu bezsamaņu.
Sākot no nomāktas elpošanas un bezsamaņas nomākuma neitralizēšanas, līdz galu galā tiek noņemts pietiekami daudz opiātu, lai paātrinātu abstinenci. Es nezinu, vai pēc tam var izmantot pietiekami daudz naloksona, lai bloķētu jebkuru nākamo opiātu lietošanu, aizņemot VISUS receptorus. Teorētiski es uzskatu, ka tā tas BŪTU DARBĪBA. Ir Vivitrol, kas ir injekcijas (un tabletes) ar laika ziņā atbrīvotu naloksonu, kas darbojas 30 dienas un ko izmanto, lai mazinātu opiātu un arī alkohola lietošanu. Atceros, ka mācījos, ka alkohols var saistīties ar VISIEM receptoriem, tāpēc tas būtu loģiski. Atvainojiet, es novirzos.

Lai nu kā, man diazepāms/alprazolāms un citi benzo ļoti noderīgi stimulantu (koksa, metamfetamīna u. c.) negatīvās ietekmes mazināšanai, tas palīdz psihožu/halucināciju gadījumā, bet neapturēs. Opiāti līdzīgā veidā palīdz nomierināt, bet neapstādina psihotisku uzvedību. Dažas zāles, piemēram, kvetiapīns, olanzipīns, vislabāk palīdz šajā jomā. Benzo arī ļoti palīdz lietotājiem, kuri pārdzīvo opiātu atcelšanu.

Benzo un alkohols, iespējams, ir viena no visbīstamākajām, bet vienlaikus vissmalkākajām ķīmiskajām mijiedarbībām, par kādu es varu iedomāties. Vai kāds zina kādu vielu, kas šajā gadījumā neitralizētu benzo receptorus? Līdzīgi kā naloksons iedarbotos pret opiātiem?
 
Top