1,3-benzodioksol z piperonalu

ketonechaser

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Czy istnieje sposób na syntezę 1,3-benzodioksolu z piperonalu?
 

ketonechaser

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Znalazłem pewną syntezę, czy ktoś może mi powiedzieć, czy jest ona ważna, czy nie?

1. Zacznij od 10 gramów piperonalu i rozpuść go w około 100 ml odpowiedniego rozpuszczalnika, takiego jak dichlorometan lub octan etylu.
2. Dodać katalityczną ilość (np. 0,1-0,5 mol%) kwasu Lewisa, takiego jak chlorek glinu (AlCl3) lub trifluorek boru (BF3). Na 10 gramów piperonalu można użyć około 10-50 mg katalizatora.
3. Ogrzewać mieszaninę reakcyjną pod chłodnicą zwrotną w temperaturze około 60-70°C przez około 4-6 godzin. Upewnić się, że kolba reakcyjna jest odpowiednio wyposażona w chłodnicę zwrotną i płaszcz grzewczy.
4. Po schłodzeniu mieszaniny reakcyjnej ostrożnie dodać rozcieńczony roztwór wodorotlenku sodu (NaOH) w celu hydrolizy cyklicznego acetalu. Użyj roztworu około 5-10% NaOH i dodawaj go kroplami, aż pH osiągnie około 7-8. Utrzymywać temperaturę około 0-5°C.
5. Zakwasić mieszaninę reakcyjną kwasem solnym (HCl) w celu protonowania zhydrolizowanego produktu. Użyj około 5-10 ml stężonego roztworu HCl, utrzymując temperaturę około 0-5°C.
6. Ekstrahować powstałą mieszaninę niepolarnym rozpuszczalnikiem (np. eterem dietylowym lub dichlorometanem), wykonując wielokrotne ekstrakcje około 50-100 ml rozpuszczalnika za każdym razem, aż warstwa organiczna będzie klarowna i bezbarwna.
7. Osuszyć warstwę organiczną bezwodnym siarczanem magnezu (MgSO4), dodając około 5-10 gramów MgSO4 w celu wchłonięcia pozostałej wody. Pozostawić na około 30 minut, a następnie przefiltrować mieszaninę w celu usunięcia środka suszącego.
8. Usunąć rozpuszczalnik pod zmniejszonym ciśnieniem za pomocą wyparki obrotowej lub przez zwykłe odparowanie w zakresie temperatur 40-50°C. Pozostałość powinna dostarczyć pożądany 1,3-benzodioksol.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
youtube.com/@TOXXIE 👌
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
To kopie piekło z robienia piperonalu metodą, której się przyglądałem, czy ktoś może podać oczekiwaną wydajność dla tej trasy. I bracie, gdzie do cholery się tego dowiedziałeś? Myślałem o ozonie z domieszką O2 do utleniania piperyny.
 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Dodanie 500 g katalizatora kwasu fosforowego do 2000 ml kolby z trzema szyjkami, dodanie 150 ml metanolu pod mieszaniem, podgrzanie do 55 ℃, powolne dodawanie 50 g piperonylu, opadanie po 0,5 godzinie, dodanie 82 g (0.59mol) urotropiny, rozpoczynając ogrzewanie do 80 ℃, utrzymując ciepło przez 7 godzin, pobierając próbki, przeprowadzając analizę fazy ciekłej, chłodząc do 60-70 ℃, dodając 700 ml wody, mieszając przez 3 godziny, dodając octan etylu do dwukrotnej ekstrakcji, łącząc fazy organiczne, dodanie nasyconego roztworu soli do płukania, oddzielenie fazy organicznej, dodanie 40 g bezwodnego siarczanu sodu do suszenia, filtrowanie, zatężanie octanu etylu w 40 ℃ filtratu i przeprowadzenie destylacji pod zmniejszonym ciśnieniem na pozostałej pompie olejowej w celu uzyskania 31 g piperonalu o czystości 9
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Muszę przepisać całe moje notatki, które zrobiłem, zaczynając od czarnego pieprzu, weź to wszystko, mój kwas piperynowy jest teraz bezsensowną masą rzeczy, które tylko ładnie pachną.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Dodanie 300 ml kwasu octowego, 50 g urotropiny i 100 ml wody do 2000 ml trzyotworowej butelki reakcyjnej w sekwencji pod mieszaniem, kapanie 90 g chlorku piperonylu w temperaturze 20 ℃, utrzymywanie temperatury nie wyższej niż 35 ℃, kontynuowanie reakcji przez 1 godzinę w temperaturze 40-42 ℃ po zakończeniu dodawania, a następnie dodanie 1000 ml wody, podgrzanie do 100-102 ℃, refluks i hydroliza przez 2.5 godzin, pobieranie próbek i monitorowanie reakcji, chłodzenie do 40 ℃ po zakończeniu reakcji, ekstrakcja dichlorometanem 4 razy (400 ml za każdym razem), łączenie, zatężanie dichlorometanu i destylacja pozostałości cieczy pod zmniejszonym ciśnieniem za pomocą pompy olejowej w celu uzyskania 30 g piperonalu o czystości 96 procent.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Dodanie 300 ml kwasu octowego, 50 g urotropiny i 100 ml wody do 2000 ml trzyotworowej butelki reakcyjnej w sekwencji pod mieszaniem, kapanie 90 g chlorku piperonylu w temperaturze 20 ℃, utrzymywanie temperatury nie wyższej niż 35 ℃, kontynuowanie reakcji przez 1 godzinę w temperaturze 40-42 ℃ po zakończeniu dodawania, dodanie 1000 ml wody i 0.5 g bromku tetrabutyloamoniowego, podgrzanie do 100-102 ℃, przeprowadzenie hydrolizy refluksowej przez 2 godziny, schłodzenie, zatężenie 300 ml połowy wody, schłodzenie do 40 ℃, ekstrakcję 4 razy za pomocą dichlorometanu, ekstrakcję 400 ml za każdym razem, połączenie, zatężenie dichlorometanu i przeprowadzenie destylacji pod zmniejszonym ciśnieniem za pomocą pompy oleju resztkowego w celu uzyskania 55 g piperonalu o czystości 98%.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Noś maskę oddechową na całą twarz, jeśli robisz to metodą czarnego pieprzu
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Mam ten, który SAS nosił podczas oblężenia irańskiej ambasady w Londynie, i dodatkowe puszki do założenia. I Bro, nie mogę ci wystarczająco podziękować za te syntezatory. Od jakiegoś czasu walę głową w mur w sprawie sposobów utleniania piperyny. Nawet na stronach takich jak sciencecemadness ludzie mówią o filmie Chemplayers lub trasie ozonowej.

Zauważyłem, że użyto nomenklatury IUPAC, a szybkie spojrzenie na google przyniosło mnóstwo rzeczy, których nie czytałem, będę o tym pamiętać, ponieważ ta chemia ma około 4 popularnych nazw!
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Chętnie pomożemy 👌
 
Top