2 Synteza C-N

Taimo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 13, 2022
Messages
7
Reaction score
9
Points
3

Pierwsza próba syntezy 2C-N (procedura w poście)

renderTimingPixel.png

r/TheeHive - First Attempt at 2C-N Synthesis (Procedure in Post)
Pierwsza próba syntezy 2C-N
Procedura:
W zlewce wyposażonej w termometr rozpuszczono 1 g wolnej zasady 2C-H w 20 ml GAA w zimnej łaźni wodnej. Przy intensywnym mieszaniu powoli dodawano z pipety 3,3 ml azeotropowego kwasu azotowego. Nie odnotowano nagłego wzrostu temperatury, a podczas całego dodawania utrzymywano temperaturę 19-21C.
Mieszaninę mieszano przez godzinę po dodaniu kwasu azotowego, ale azotan 2C-N nie wytrącił się. Po wypróbowaniu kilku metod tworzenia kryształów stwierdzono, że po podgrzaniu roztworu do 100C (w tym czasie objętość roztworu zmniejszyła się o 2 ml), a następnie umieszczeniu go w zamrażarce, wytrąciły się żółte kryształy 2C-N.
Roztwór przefiltrowano na zimno i przemyto DCM (był to błąd, ponieważ sól azotanowa 2C-N wydaje się być nieco rozpuszczalna w DCM).

Wnioski i ulepszenia:
Po wysuszeniu pozostało 0,3 g sproszkowanej żółtej soli azotanowej, co stanowi marne 19% wydajności. Nie jestem do końca pewien, dlaczego wydajność była tak niska, pomijając błąd z DCM. Mam jednak kilka przypuszczeń. Gdybym miał powtórzyć ten proces, co prawdopodobnie zrobię, podszedłbym do niego nieco inaczej. Chciałbym spróbować użyć mniej GAA, utrzymywać roztwór w niższej temperaturze podczas nitrowania i dodać 20% roztwór NaOH po zakończeniu reakcji, aż będzie silnie zasadowy, zamiast wytrącać sól azotanową. Następnie wyekstrahować wolną zasadę i przeprowadzić regularną analizę, prawdopodobnie decydując się na wytrącenie soli HCl.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Dziękujemy za udostępnienie!
 

thegodpotato

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Jak przejść z 2C-B do 2C-D? Nigdzie nie mogę znaleźć 2C-D i muszę wziąć sprawy w swoje ręce haha
 
Top