Question 3cmc proszę o przejrzenie mojej syntezy

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
43
Points
18
Deals
1
Cześć, byłbym wdzięczny za konstruktywne komentarze na temat mojej ścieżki syntezy. Jeśli możesz polecić jakieś praktyczne zmiany lub jeśli coś wygląda nie tak, przygotuj się na wyjaśnienie, dlaczego coś byś zmienił.


**Przygotowanie:**
1. **Przygotowanie roztworu NaOH:** Rozpuść 90g NaOH w 100ml wody. Zamroź tę mieszaninę na noc.

**Proces syntezy:**

**Faza 1: w reaktorze przy użyciu mieszadła nad głowicą**.
- Dodać 100 g 2b3c i rozpuścić w 300 ml octanu etylu, mieszając rygorystycznie przez 2 minuty.
- Dodać wstępnie przygotowaną, lodowato zimną mieszaninę NaOH i mieszać przez dodatkowe 2 minuty.

**Faza 2: Reakcja egzotermiczna**
- Stopniowo wprowadzać 150 g MA HCl, inicjując reakcję egzotermiczną, która zwiększa temperaturę do około 30°C. Kontynuuj mieszanie przez cały czas trwania tej fazy.

**Faza 3: **
- Kontynuować mieszanie przy jednoczesnym stosowaniu ciepła, aby utrzymać stałą temperaturę około 37°C przez 2 godziny.

**Faza 4: Usuwanie zanieczyszczeń** reaktor/lejek rozdzielający

- Dodaj 300 ml schłodzonej wody dejonizowanej i 2-3 g sody oczyszczonej do reaktora. Dokładnie mieszaj przez 1 minutę, a następnie spuść, aby usunąć "brudną" wodę wraz z rozpuszczalnymi zanieczyszczeniami. Dodaj do lejka rozdzielającego i usuń warstwę wody. Powtórz proces płukania jeszcze jeden lub dwa razy, jeśli to konieczne, aby uzyskać olej bez bardzo silnego zapachu rozpuszczalnika.


Faza 5 **Oczyszczanie przez suszenie:**.
Wlej umyty olej do zlewki i dodaj bezwodny siarczan sodu jako środek suszący, aby wchłonąć wodę. Dodawaj sód, aż przestanie się zbrylać i zobaczysz swobodnie płynące kryształy.
- Gdy w oleju nie będzie już wody, użyj filtracji próżniowej, aby usunąć bezwodny siarczan sodu i wszelkie pozostałe cząstki stałe. Przenieś z powrotem do czystej i suchej zlewki.

Faza 6 **Kwaszenie:**
- Przygotuj mieszaninę 100 ml acetonu i 100 ml HCl w lejku ociekowym
- Umieść zlewkę z suchym olejem w łaźni lodowej, aby utrzymać temperaturę około 10°C.
- Powoli dodawaj mieszaninę kwasu do oleju, aż do osiągnięcia pH 6, monitorując wytrącanie się osadu.
- Przechowuj zlewkę z proszkiem 3cmc w zamrażarce przez noc.

**Płukanie końcowe:**
- Zmyj zanieczyszczenia z proszku zimnym acetonem następnego dnia, dążymy do uzyskania proszku pozbawionego zapachu rozpuszczalnika
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
Faza 6 **Kwaszenie:**


- Powoli dodawaj mieszaninę kwasów do oleju, aż do osiągnięcia pH 6, monitorując wytrącanie się osadu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wytrącanie nie jest konieczne przed włożeniem do zimnego, więc jeśli ich nie widać to włożyć do zimnego i spojrzeć po kilku godzinach, powinno być pełne naczynie, jeśli nawet to nie wiem czy coś się pojawi
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Bez pracy
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
4mmc z 2b4mp route pojawiają się po 30 minutach w zamrażarce nigdy wcześniej mi się nie pojawiały, robię to tylko dla siebie czasami ale nie mogę znieść zapachu metyloaminy daje mi paranoje że śmierdzi cała ulica
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
Naprawdę nie wiem za 3mmc, przepraszam, że się wtrąciłem
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Po co usuwać wodę z freebase? Kiedy zakraplasz 37%hci podczas zakwaszania, nadal masz wodę w środku.
To nie ma żadnego sensu.
A tak przy okazji, po zakwaszeniu biorę warstwę wody i pozbywam się warstwy organicznej.
Warstwa wody jest umieszczana w kilku miskach do odparowania, po kilku dniach tworzą się kryształy.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
możesz zrobić kryształ w 1 dzień, nie musisz czekać dni lub tygodni
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Z ogrzewaniem źródła w celu szybszego odparowania wody?
Albo co dokładnie masz na myśli?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28

Kecskebak

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Freedum To genialne! Mam pytanie. Co to jest MA HCL?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Myślę, że ma na myśli metyloaminę HCL....
 
Top