4-mmc w toulen

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Znalazłem ten przepis.... Do mieszaniny 11,4 g (50 mmol) 2-bromo-4'-metylopropiofenonu w 25 ml toluenu [1] w temperaturze 20 stopni C, w ciągu 5 minut dodaje się 3,1 g metyloaminy w 17,5 ml wody. Zawartość kolby miesza się w temperaturze 20-25°C przez 16 godzin (lub w temperaturze 0°C przez 24 godziny, ale najlepsze rezultaty daje 2-godzinna reakcja w temperaturze 50-70°C). Po tym czasie mieszaninę przedmuchuje się strumieniem powietrza przez pół godziny i przelewa do 150 ml zimnej wody. Fazy są rozdzielane, a faza wodna jest ekstrahowana 2x20 ml toluenu. Połączone fazy toluenowe ekstrahuje się 3x25 ml wody i 2x15 ml rm HCl. Połączone fazy kwasowe przemywa się 2x25 ml toluenu, a wodę odparowuje w próżni do sucha. Pozostały biały osad jest oczyszczany przez krystalizację z 20 ml acetonu. Wydajność: 4.8g (45%) mefedronu*HCl. i mam pytanie, wielu chemików twierdzi, że aby użyć metyloaminy 40% trzeba użyć naoh do uzyskania metyloaminy gazowej, z tego co widzę nie jest to potrzebne i tutaj reakcja aminowania zachodzi w toluenie. Wiemy, że toluen musi być gotowany w temperaturze 60 ° C przez 2 godziny, aby uzyskać najlepszą wydajność i jakość tej reakcji. więc moje pytanie brzmi: czy metyloamina hcl i woda wrzucona do toluenu z bromoketonem wytwarza gaz metyloaminowy?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Wszystkie syntezy 4MMC są takie same, zmienia się tylko rozpuszczalnik metyloamina powoduje gaz, niektóre zamykają naczynie, inne pozostawiają otwarte. Mnóstwo mieszanych opinii, to jest to, co działa dla Ciebie....
 
Top