Nowatorski pomysł na uniknięcie wykrycia w laboratorium.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Pewnego dnia ktoś wysłał mi prywatną wiadomość z pytaniem o sposoby na wyeliminowanie nieuniknionych zapachów związanych z tajnymi laboratoriami chemicznymi. Jak wie każdy, kto ma doświadczenie, zapachy wytwarzane podczas reakcji chemicznych mogą wahać się od charakterystycznych do wręcz eutanatycznych. Przeszedłem przez listę powszechnych metod, takich jak stary wąż w toalecie, kurtyna wodna, wypuszczanie oparów przez komin w celu zatarcia ich pochodzenia itp., a następnie otworzyłem się na potencjalną skuteczność nowatorskiego pomysłu, którego nigdy nie widziałem w praktyce. Nisko i oto na moim ekranie pojawił się produkt w reklamie Amazon w mediach społecznościowych, którego nigdy wcześniej nie widziałem i oto jest do rozważenia. Ceramiczny katalityczny combuster. Jest on przeznaczony do pieca opalanego drewnem i wykorzystuje wytwarzane przez niego ciepło do podgrzewania katalizatora, ale myślę, że 6-calowy element palnika pieca przymocowany z przodu działałby bardzo dobrze. Z tym w rurze wyjściowej (i elemencie palnika) uważam, że toastowałby prawie każdy zapach, a katalizator, palnik i reostat do kontrolowania temperatury powinny być poniżej 200 USD fabrycznie nowe (a palnik i pokrętło pieca mogą być bezpłatne dla wielu z nas). Pomyślałem, że przedstawię ten pomysł i otworzę dialog, aby omówić potencjał.

YDqluOH46K

Oto link do produktu na Amazon Protalwell Wood Stove Catalytic Combustor, 6 "Round Ceramic Catalytic Combustor Replacement for Wood Stoves https://a.co/d/as9TCeq
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Na pewno filtr z węglem aktywnym? Jak do uprawy chwastów / to jest to, co widziałem, jak działa... na moich oczach w domu f / e. Prawdopodobnie gorący, ale hej ho, nic nie czuję i nie miałem żadnych wzmianek od sąsiadów! Nie kiedy uprawiałem chwasty lub kiedy robię syntezy lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jest to fajne, ale z pewnością musiałyby to być ciepłe reakcje, aby się aktywowały? W tej chwili przeprowadzam wiele zimnych reakcji na lodzie.... Czy to zadziała? A może masz na myśli podgrzewanie...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Tak, trzeba by go podgrzać osobno. Myślę, że palnik kuchenny na twarzy może zadziałać
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Rozumiem, przepraszam. Mój błąd. Całkiem fajnie.
Czy nie jest to jednak zasadniczo taki sam sposób działania filtrów z węglem aktywnym? Zakładam, że kształt otworów zatrzymuje zapachy? Tak czy inaczej całkiem fajne.
Myślę, że w przypadku filtrów węglowych, jeśli ktoś je zobaczy, może to być naprawdę podejrzane, w taki czy inny sposób (przypuszczam, że nie mieszkasz w kraju, w którym możesz uprawiać własne zioło (gdzie nikt nie wiedziałby, czym jest powyższy przedmiot!).
 
Top