Oznaczanie jakościowe a-PVP

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czasami zdarza się, że kupujesz mefedron, ale w niektórych przypadkach jest on zastępowany a-PVP. Trzeba to sprawdzić dla własnego zdrowia. W tym miejscu chciałbym przedstawić następującą jakościową metodę oznaczania a-PVP. Innymi słowy, jak odróżnić a-PVP od mefedronu.

Metoda jest bardzo prosta. Potrzebny będzie wodorowęglan sodu (soda oczyszczona), woda i próbka.
1


Proponowana reakcja charakteryzuje się zmianą koloru i uwolnieniem zapachu. Podczas alkalizacji roztwór a-PVP nabiera jasnozielonego koloru i uwalnia wyraźny zapach.

Instrukcja krok po kroku:
1.
0,1 g badanej próbki rozcieńczyć w 5 ml wody (Roztwór 1).

4

5


2. 2-3 g sody oczyszczonej rozcieńczyć w 5 ml wody (nie jest konieczne całkowite rozcieńczenie), dokładnie wymieszać (roztwór 2).
7


3. Do badanego roztworu (Roztwór 1) dodać 1 ml roztworu wodorowęglanu sodu (Roztwór 2). Obserwować wynik reakcji.
8

9


Jeśli roztwór zmieni kolor na jasnozielony (jak na zdjęciu), można wywnioskować, że w próbce przeważa a-PVP. Wraz ze zmianą koloru, należy również wspomnieć o pongu.
Jeśli roztwór nie zmienił koloru, w próbce nie ma a-PVP.

Przeprowadzono również eksperyment z roztworem mefedronu. Na poniższym zdjęciu widać, że roztwór nie zmienił koloru.
11

12


Dodaj roztwór sody oczyszczonej do roztworu mefedronu i obserwuj, czy kolor się zmieni:
13

15
 
Last edited:

propiophenone

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Pytanie brzmi, czy będzie to wyglądać inaczej w przypadku a-PHiP, a-PCyP lub a-PPP?

dziękuję
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam, nie eksperymentowałem, ale myślę, że zareagują równie dobrze.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Czy reakcja z a-pvp zachodzi z zanieczyszczeniami czy z samą cząsteczką? Czy mógłbyś mi wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje, a dlaczego nie z 4-mmc?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ta reakcja działa z ketonami tret-aminowymi, takimi jak cząsteczka a-PVP. Nie potrafię dokładnie określić mechanizmu tej reakcji. Metoda ta została odkryta empirycznie.
 
Top