Produkty pirolizy AB-CHMINACA

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1

YZ7aQNBtvp

Wprowadzenie

Konopie indyjskie są najczęściej używaną substancją w Stanach Zjednoczonych. Zwiększona dostępność ze względu na wysiłki legalizacyjne i zmniejszone postrzeganie szkodliwości zostały skorelowane z rosnącym użyciem. Chociaż palenie marihuany w postaci papierosa (jointa) lub w fajce pozostaje najczęstszą metodą używania, adaptacja elektronicznych papierosów (e-papierosów) do waporyzacji e-liquidów nasyconych ekstraktami z konopi indyjskich zyskuje na popularności, szczególnie wśród młodzieży i młodych dorosłych, którzy mogą waporyzować olej z konopi indyjskich lub wosk zawierający wysokie stężenia Δ 9-tetrahydrokannabinolu (THC), głównego psychoaktywnego składnika rośliny konopi indyjskich. Ten trend wzrostowy w zakresie waporyzacji produktów z konopi indyjskich prawdopodobnie będzie kontynuowany, ponieważ prawie połowa stanów w Stanach Zjednoczonych przyjęła przepisy zezwalające na legalne medyczne i/lub rekreacyjne używanie konopi indyjskich. Ponadto, odnotowano użycie e-papierosów do dostarczania syntetycznych kannabinoidów, takich jak AB-CHMINACA (numer CAS 1185887-21-1; czasami błędnie nazywana "fałszywą marihuaną", "przyprawą" lub "ziołowym kadzidłem") w aerozolu. W literaturze nie ma informacji na temat skutków produktów pirolizy AB-CHMINACA. Konsekwencje behawioralne i toksykologiczne stosowania tych związków pozostają słabo zbadane. W tym artykule można przeczytać o procesie podgrzewania i termicznym rozkładzie substancji podczas palenia.

Ponieważ badanie skutków niescharakteryzowanych syntetycznych kannabinoidów u ludzi nie jest możliwe, większość badań nad farmakologią tych związków przeprowadzono na zwierzętach. Jednak pomimo tego, że palenie tytoniu jest najczęstszą drogą podawania u ludzi, w większości dotychczasowych badań przedklinicznych stosowano wstrzykiwanie THC lub innych kannabinoidów, z kilkoma wyjątkami. W niektórych badaniach stosowano podawanie dożylne, co może pozwolić na szybki początek działania, tak jak obserwuje się to po paleniu syntetycznych produktów kannabinoidowych; jednak w większości badań behawioralnych stosowano zastrzyki dootrzewnowe lub podskórne. Podczas metabolizmu dochodzi do zmian chemicznych, a niektóre metabolity syntetycznych kannabinoidów wywołują inne efekty in vivo niż ich związki macierzyste. Ponadto, podgrzewanie lub spalanie syntetycznych kannabinoidów poprzez wapowanie lub palenie może zmienić same substancje chemiczne, podobnie jak degradacja podczas przechowywania. Modele zwierzęce wykorzystujące inhalację jako drogę podania o większym znaczeniu translacyjnym mogą być przydatne w określeniu tych czynników, co z kolei może ułatwić dokładniejsze przewidywanie skutków syntetycznych kannabinoidów u ludzi.

Oui0jX2bJr

Rozkład
termiczny AB-CHMINACA do proponowanych obserwowanych produktów pirolitycznych

Naukowcy zdecydowali się zbadać działanie wybranych syntetycznych kannabinoidów (CP 55,940, AB-CHMINACA, XLR-11 i JWH-018), które miały wyższe powinowactwo i, w niektórych przypadkach, wyższą siłę działania w porównaniu z THC. AB-CHMINACA, XLR-11 i JWH-018 zostały zgłoszone jako obecne w produktach "fałszywej marihuany". Zdolność do stosowania inhalacji jest ważna dla badań nad kannabinoidami z kilku powodów: (1) legalizacja marihuany rekreacyjnej i leczniczej na poziomie stanowym zwiększyła potencjalną ekspozycję, (2) większa równoważność drogi podania między ludźmi a modelami przedklinicznymi może zwiększyć znaczenie translacyjne wyników oraz (3) niektóre toksykologiczne lub inne skutki zdrowotne (płucne) nadużywania narkotyków są prawdopodobnie specyficzne dla inhalacji i mogą nie zostać wykryte w badaniach z wykorzystaniem innych dróg podania.
TxWjDPrQuA
Przewidywane metabolity AB-CHMINACA. Metabolity powstają w wyniku czterech przewidywanych przemian metabolicznych - (1) hydroksylacji pierścienia cykloheksylowego, (2) hydrolizy końcowego amidu, (3) hydrolizy wewnętrznego amidu i (4) hydroksylacji/utleniania grupy izopropylowej. Skróty odnoszą się do numeracji przewidywanych metabolitów (M), która została wykonana w porządku chronologicznym (M1 i M2).

Wnioski

Podsumowując, syntetyczne kannabinoidy, które pierwotnie zostały opracowane jako narzędzia badawcze lub jako kandydaci na leki, zostały przekierowane do narkotyków w postaci produktów oznaczonych takimi terminami jak "ziołowe kadzidło", "fałszywe zioło", "przyprawa" i "K2". AB-CHMINACA, AB-PINACA i FUBIMINA. Wyniki niniejszego badania pokazują, że efekty farmakologiczne AB-CHMINACA, AB-PINACA i FUBIMINA pokrywają się z efektami psychoaktywnych kannabinoidów z różnych klas chemicznych, w tym Δ9-THC, JWH-018, CP47,497 i WIN55,212-2. Każdy z tych trzech związków wiąże się i aktywuje receptory kannabinoidowe CB1 i CB2, wytwarza charakterystyczny tetrad efektów kannabimimetycznych u myszy i powoduje zależny od dawki wzrost odpowiedzi na aperturę związaną z Δ9-THC w dyskryminacji Δ9-THC.

Podstawową różnicą między związkami jest ich siła działania, przy czym kolejność siły działania jest skorelowana z ich powinowactwem wiązania receptora CB1: FUBIMINA < Δ9-THC < AB-PINACA < AB-CHMINACA. Warto zauważyć, że wszystkie trzy z tych związków są agonistami o wysokiej skuteczności w teście wiązania [35S]GTPγS, w porównaniu z niskim częściowym agonizmem Δ9-THC. Jak na ironię, AB-PINACA i AB-CHMINACA są potencjalnie interesujące dla społeczności naukowej jako narzędzia badawcze ze względu na ich unikalne struktury chemiczne i wysoką skuteczność receptora CB1 (tj. >CP55,940).

Korzystając z AB-CHMINACA, należy wziąć pod uwagę jego silne działanie. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że produkty pirolizy i jej metabolizmu w organizmie można wykryć w moczu i krwi. Może to być ważne dla osób, które regularnie przechodzą badania lekarskie na obecność narkotyków
.
 
Last edited by a moderator:

Ali Newman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 4, 2023
Messages
1
Reaction score
4
Points
3
Każdy zaufany dostawca gotowych produktów
 

LeiTruth

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 12, 2023
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Zastanawiałem się nad tym samym.
Wygląda na to, że nikt tego nie ma na żadnym z pięciu wiodących rynków darknetu.
Są nawet ludzie, którzy składają fałszywe obietnice wsadzenia "papieru K2" do więzienia tylko dlatego, że widzieli go w programie telewizyjnym "Złapać przemytnika".
 

flightrcs

Arested
Member
Joined
Jul 17, 2022
Messages
34
Reaction score
50
Points
18
Zajmuję się gotowymi produktami i jestem największym producentem syntetycznych kannabinoidów w Europie, sprawdź naszą stronę internetową the-frcs.is. :)
 

Wrinkler

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 28, 2023
Messages
8
Reaction score
10
Points
3
FRCS ma dobrą ofertę na próbki. Zamówiłem swoją z wysyłką do USA. Moja paczka została wysłana i przeszła odprawę celną =). Moje doświadczenie z flightrcs było wspaniałe.
Walczyłem i walczyłem przez 2 lata od zakazu noids. Nie mogę wystarczająco podziękować flightrcs za elastyczność i obsługę klienta.
 

flightrcs

Arested
Member
Joined
Jul 17, 2022
Messages
34
Reaction score
50
Points
18
Cześć bracie, miło mi to wiedzieć! Jestem tu dla ciebie i wszystkich głów noids :D
 

LeiTruth

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 12, 2023
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Wasza strona wydaje się nie działać dla mnie, pozwalając nawet Cloudfare na robienie rzeczy pod moją maską, o których nie chcę wiedzieć.
 
Top