adapter utknął na mojej kolbie reakcyjnej

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Cześć,
Szybkie pytanie;
Mój adapter utknął na kolbie reakcyjnej (było dużo ciepła i ciśnienia, a ja czasami manupulowałem reakcjami, zakrywając koniec refluksu na sekundę tumbem). Używałem Ai/Hg.
Jakieś sugestie?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Włóż adapter pod wrzącą wodę lub użyj oktanowego markera i spróbuj go zgubić. Lepiej 20 małych lewych prawych niż jeden mocny prawy, bo go złamiesz.

Nie użyłeś wazeliny
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Podgrzej żeńską część za pomocą pistoletu na gorące powietrze, suszarki do włosów z dyszą, urządzenia do lutowania gorącym powietrzem, podgrzewając równomiernie wokół i tylko żeńską część. Poruszaj częściami w lewo-prawo i do tyłu-przód, a następnie mocno przekręć. Nie zadziałało? Dodaj kilka kropli stężonego kwasu siarkowego na kilka godzin, aby mógł wsiąknąć w złącze, zmyj, spróbuj skręcić, jeśli nie, ponownie zastosuj ciepło i spróbuj ponownie.

Nie zadziałało? W tym momencie rozbijam mniej wartościową część, aby uratować tę ważniejszą.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Więc mam je oddzielone (bez pękania).
Dzięki za wskazówki.
Podgrzałem złącze żeńskie i przekręciłem je (w rękawicach spawalniczych, więc nie miałem przyczepności), co nie było sukcesem.
Następnie użyłem młotka gwintowanego (gumowa główka) i dałem mu około 1000 mini kranów (dosłownie nie użyto siły, tylko dla potrzeb wibracji). Wtedy uszczelka wodna między wtyczkami zaczęła się przypadkowo i wiem, że to był ten moment! wyciągnąłem go prostym ruchem (nadal wymagana była podobna siła, ale bez uszkodzeń)
Jestem teraz szczęśliwy! Że nowiutka kolba nie jest uszkodzona z powodu taniego chińskiego adaptera 24/40 za kilka dolców...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Brzmi to trochę jak .....

Aby upewnić się, że nie ma nieporozumień:

Lewa to mężczyzna, a prawa to kobieta

IVs98gcbQ2
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Tak, moja kolba: była to ns 29/32 (tak bogate połączenie obrazu, jako część żeńska).
Adapter: 29/32 do 24/40 (męska część utknęła w żeńskiej części kolby)
Adapter żeńskiej części do męskiego kondesatora (24/40)
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Opalarki są bardzo przydatne w takich niefortunnych sytuacjach; podobnie jak rękawice do grillowania za 15 dolarów, które pozwalają chwycić gorące szkło. Dobra suszarka do włosów jest równie dobra jak opalarka, ale może zająć więcej czasu, aby podgrzać szkło do temperatury wymaganej do separacji.
 
Top