Ostrzeżenie. Nie używaj SIM.

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
W tym samym czasie, gdy piszę ten post, dostaję informacje o łatwym 0/dzień exp dla SIM.
Wystarczy wysłać 1 SMS z pasywnym kodem ładunkowym, a nadawca uzyska dostęp do wszystkich rzeczy dziejących się wokół telefonu.
Nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień, nawet smsów, to jest ukryte.
Po wysłaniu smsa *haker* otrzymuje połączenie i może słyszeć nieprzerwany ruch audio z dynamiki telefonu. (przez około 1 godzinę)
Przetestowałem to na własnej skórze i byłem zszokowany.
Porady:
1. Nie rozmawiaj z nikim o interesach, gdy jakikolwiek telefon znajduje się w tym samym pomieszczeniu!
2. Nie wypowiadaj żadnych dziwnych słów, które mogą być nielegalne.
3. Aktualizuj swoje telefony zaraz po pojawieniu się nowej aktualizacji.

(Testowane na ukraińskiej sieci gsm, z moich 2 telefonów)
Ale działa nawet w każdym kraju, ale na granicach.
 

TryHard4Ever

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 3, 2024
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Czy mógłbyś udostępnić nam samouczek, jak to zrobić?
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Jedyną rzeczą, o której słyszałem, są tak zwane "ciche smsy", które służą do lokalizowania telefonu za pomocą systemu radiowego, bez GPS lub czegoś podobnego.

W zależności od kraju policja może prowadzić dochodzenie tylko przez (nie jestem pewien) 2 miesiące.
Jeśli nie masz wiele do ukrycia, wyczyść swój Apparent i urządzenia multimedialne i powinieneś być w porządku, jeśli nie będziesz się ruszać przez kilka następnych tygodni, aby zbadać sytuację.

Pomijając fakt, że nie jest możliwe śledzenie telefonu bezpośrednio w 100% na miejscu za pomocą tej metody.
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8

imo. to tak naprawdę nie robi różnicy. moja rada jako nie profesjonalisty, ale także nie n00b będzie:

- zrootuj swój telefon, co da ci dostęp do ustawień SU, a następnie możesz zmienić znacznie więcej ustawień i informacji, które są dość łatwe do zdobycia dla każdego, kto ma trochę umiejętności informatycznych.

- sprawdź wszystkie ustawienia połączenia! (upewnij się, że nie masz otwartych portów, wyłącz GPS i powiadomienia o kanałach (takich jak katastrofy lub wiadomości alarmowe).

- sprawdź i odinstaluj wszystkie niepotrzebne aplikacje i wyłącz wszystkie uprawnienia i automatyczne raportowanie w tej, której używasz

- nie jestem tego pewien, ale korzystanie z fikcyjnej karty eSIM brzmi lepiej niż korzystanie z normalnej karty SIM.
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
PS. wygląda na to, że LoRa Meshtastic może być dobrą alternatywą komunikacyjną w przyszłości, lub staromodnym nośnikiem pidgeonów. ;)
 

CrazyMarliey23

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 6, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Czy meshtastic jest czymś w rodzaju walkie talkie, esim też jest dobrą alternatywą?
 
View previous replies…

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
Tak, to coś w rodzaju skrzyżowania walkie-talkie lub krótkofalówki z telefonem komórkowym. zdecentralizowany system komunikacji poza siecią. :)
 

CrazyMarliey23

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 6, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
to gówno jest bardzo trudne do szpiegowania, prawie niemożliwe
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
a podstawowa konfiguracja jest dość tania imo. :>

.^_^.
 
Top