All/hg Stall, AI question

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Wszystkie przebiegi testowe działały OK, ale skalowanie z Ai "Sheet" było dziwne. Po pierwsze, przy dużej redukcji użyłem metalu magnetycznego i nie zdawałem sobie z tego sprawy aż do końca rxn. Więc teraz przy ponownym rxn myślę, że "arkusz" ai, który wybrałem, jest o wiele za gruby. Pochodziła z miotły/słupa Ai. Była gruba, ale udało mi się ją pociąć nożyczkami. Reakcja przebiegała bardzo wolno, podgrzewana do 45-60c przez około 6 godzin z energicznym mieszaniem / wirowaniem. Nie wydawało się, że robi wiele, może bardzo powoli. Z biegiem czasu i głównie po 10 godzinach dodano roztwór naoh, a reakcja zaczęła się nagrzewać i utrzymywała się na poziomie około 35-50 ° C przez kilka godzin.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
W niektórych przypadkach możemy użyć granulek aluminium, ale zajmuje to więcej czasu.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ya Próbowałem z patelniami do pieczenia i nastąpiła reakcja egzotermiczna, która wzrosła do 65 ° C, z improwizowanym mieszaniem przez wirowanie wiadra przez większość czasu... Wydaje się, że to nic nie daje, ale wydaje się, że wszystko się miesza i słychać skrobanie... Problem polega na tym, że było mnóstwo nieprzereagowanego aluminium przy użyciu obliczeń osmu plus 10% nadmiaru. Myślę, że muszę przejść na folię dla tych 2-300g redukcji lub wyciąć moje patelnie drobniej lub może zdobyć dobre wióry CNC.

Folia w większości zniknęła po bazowaniu, ale nie wiem, czy to ma znaczenie. Zobaczymy, jak pójdzie.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Musisz użyć nadmiaru soli rtęci w wodzie i nie dekantować jej z reakcji, wtedy aluminium zareaguje (ale przez długi czas). Spróbuj.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Użyłem nadmiaru rtęci. Używam metody osm poprzez amalgamację w metanolu. Odczekałem około 45-60 minut i wszystko było srebrzyste, a metanol miał szary/srebrzysty wygląd. Użyłem osmowych obliczeń rtęci plus nadmiar. Może 1,5x to, co zalecał osm. Wygląda na to, że mieszanina Al działa dobrze, małe pęcherzyki i roztwór stają się srebrzyste / szare. Zauważyłem tylko kilka małych kawałków pływających na patelni

Podczas ostatniej reakcji mieszanina sama osiągnęła 65 ° C w dużym naczyniu, gdyby była odpowiedniej wielkości, być może osiągnęłaby 70-75 bez chłodzenia. Reakcja egzotermiczna trwała około 90 minut, a następnie stopniowo temperatura spadała... doprowadzono do 55 ° C przez kolejne 4 godziny... duża ilość patelni Al pozostała po obliczeniu osmu + 10% nadmiaru... wciąż za dużo Al. Myślę, że to głównie z powodu okropnej procedury mieszania... więc zajmę się tym. Osm wspomniał kilka razy, jak ważne jest prawidłowe mieszanie, szczególnie w przypadku większych reakcji.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Czy możesz powiedzieć więcej o tej metodzie?
 
Top