Alternatywna synteza ketaminy

daedalus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ok, więc potrzebuję alternatywnej syntezy K, w której mogę dołączyć Oxo w pozycji 4, a nie 2.

Jedyną syntezą, która wydaje się zdalnie zdolna do tego, jest nowa synteza irańska, ale zamiana oksyfenylu na pierścień 1,4-diokso-fenylowy, a następnie rozszczepienie oksy za pomocą środka odtleniającego po zabezpieczeniu 4-okso za pomocą ..... (Co by tu najlepiej zadziałało i jak selektywnie chronić tylko 4-okso, a nie 1?)?

Jeśli ktoś mógłby dać mi jakieś wskazówki, byłbym bardzo wdzięczny. Zakładam, że po odtlenieniu postępuję zgodnie z resztą syntezy, prawda?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Nie wiem, czy uzyskasz tutaj odpowiedź na to pytanie. Ketamina wydaje się być niezwykle kapryśna, aby uzyskać realne plony, nawet przy doświadczeniu i dobrym sprzęcie. Mam nadzieję, że znajdziesz odpowiedzi, których szukasz.
 

daedalus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Przeglądałem czasopisma i chociaż jestem chemikiem amatorem z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie... co by było, gdyby pierścień cykloheksylowy był stabilizowany przez dwa podwójne wiązania przed przekształceniem w 2-Cl-fenyl. Musiałbyś je jednak związać, a mostek metylowy w głównych syntezatorach musiałby być utrzymywany przez fenyl, prawda?
To znaczy, jeśli ktoś nie chce mieszać się z wiązaniami Oxo na cykloheksylu.

Tak więc; (patrz zdjęcie poniżej)

W każdym razie tak to z grubsza wygląda, zabierając wszystkie odczynniki potrzebne do reakcji.

Czy działałoby to tak samo jak w przypadku ketaminy, czy też wiązanie metylowe jest integralną częścią tworzenia podwójnego wiązania w pozycji 2? Czy nie mogłoby zostać odfiltrowane, gdy nie ma dokąd pójść? A może jeszcze bardziej skomplikowałoby to sprawę, dodając losowy węgiel gdzieś w głównej części ketaminy?

Nawet wtedy jednak to wiązanie metylowe, gdziekolwiek zdoła się przyczepić, można dość łatwo zdemetylować bez zmiany reszty związku, prawda?

Zdaję sobie sprawę z kruchości ketaminy w pierwszej kolejności, ale powiedzmy, że jest solidna jak skała, ta reakcja zadziałałaby, prawda?

Czy jest jakiś sposób na wzmocnienie cząsteczki? Mówię tutaj o dużej skali, więc atomowo wzmacniam wszystkie wiązania innym środkiem, zanim przejdzie reakcję, a następnie po prostu je usuwam.
Czy kwas fluorometanowy mógłby zadziałać? (Tylko po to, aby trochę go wyściełać, aby mąka nie spieprzyła niczego w reakcji, jak zastąpienie chloru itp.)

Jak powiedziałem, jestem bardziej neurologiczną stroną psychoaktywnych, więc proszę o delikatność!

PS; MethyltriIodide ma być strzałką; przepraszam, jeśli to mylące!
 

Attachments

  • ahO9wZpLR0.jpg
    ahO9wZpLR0.jpg
    33.5 KB · Views: 142
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Przekażę twoje pytania przyjacielowi, ale to może pomóc, dam ci DM.
 

daedalus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Lub...
Co jeśli materiałem wyjściowym była ketamina? Zerwanie podwójnego wiązania byłoby trudne, ale wcześniejsze oddzielenie dwóch cyklicznych grup pozwoliłoby zaoszczędzić chlor (być może również aminę), więc przerywasz podwójne wiązanie, demetylujesz, dehydroksylujesz, a następnie łączysz te dwie grupy... właściwie może nawet nie musisz go dehydroksylować, hydroksyl odciąłby się podczas łączenia dwóch grup i... cóż, w zależności od używanego roztworu, połącz kwas / zasadę w roztworze, który następnie wystarczy odessać.

Czy to ma sens? A może już całkowicie zboczyłem ze ścieżki ogrodowej?!
 
Top