Aluminium Galinstan amalgamat

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Aluminium i galinstan można podgrzać, tworząc amalgamat aluminium i galinstanu.
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
A jeśli spojrzysz na kilka filmów, Al Ga jest bardzo reaktywny, może to być spowodowane wysokim poziomem amalgamacji, który operatorzy zdecydowali się pokazać, ale z pewnością nie jest to obiecujące. Może to również wynikać z faktu, że użyli metalicznego Ga, w przeciwieństwie do soli rozpuszczalnych w wodzie, które mogą amalgamować bardziej odpowiednio do tego rodzaju reakcji.
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Nie przeprowadziłem prawie żadnych badań nad alternatywnymi metodami "aktywacji" aluminium, jednak myślę, że użyłbyś metalu galu (stałego, ale topi się w temperaturze 30-kilku stopni Celsjusza), a nie galistanu, który jest stopem cyny, indu i galu, jak sądzę. Ponadto, technicznie nie byłby to amalgamat, ponieważ amalgamat zawiera rtęć, byłby to po prostu stop. O ile słyszałem, alternatywne stopy aktywujące aluminium są w najlepszym razie szkicowe z różnymi rzekomymi wynikami naszych kolegów chemików. radziłbym nie próbować tego, chyba że masz czas i pieniądze do spalenia, ponieważ zakładam, że używasz tego do redamu mdp2p lub p2p. ponadto przeczytaj wiele patentów związanych z galem zastępującym rtęć w reakcjach aktywowanego aluminium, ponieważ nie są one klonami 1;1 reakcji amalgamatu aluminium. Życzę powodzenia i chętnie dowiem się czegoś nowego.
 
Top