Amalgamacja trwa zbyt długo z powodu temperatury <0c?

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Nauczyłem się al / hg przy użyciu Reynoldsa i zwykle używałem do rozpoczynania reakcji około 30 minut-1 godziny po dodaniu chlorku rtęci, teraz przeszedłem na blachę, a teraz kilka nowych alternatywnych gwoździ aluminiowych 99,99%, odniosłem pewien sukces z arkuszami, ale rozpoczęcie pracy na zimno zajmuje wieczność, nie byłem pewien, czy to odegrało ważną rolę, więc chcę tylko zapytać, co wszyscy myślicie.

Metanol + aluminium + chlorek rtęci w nadmiernych ilościach, zajęło prawie 3 godziny, aby zacząć zauważalnie matowieć, a metanol nie bulgotał. Czy powinienem ogrzać metanol przynajmniej do temperatury pokojowej? Czy sam metanol i chlorek rtęci to dobry wybór, aby zacząć? czy dodanie innego rozpuszczalnika pomogłoby?
al/hg bez nitro
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Próbowałem arkuszy, granulek, krążków, nic nigdy nie działało lepiej niż gruba folia.
1H do amalgamatu to szaleństwo nawet w 0c. Pracujesz na zewnątrz? W każdym razie podgrzej tego frajera do temperatury pokojowej. Z mieloną folią amalgamacja odbywa się w ciągu 5-10 minut @23C.
Zwykła woda zawsze działała świetnie, jaka jest rola metanolu, jeśli i tak zamierzasz go spuścić i umyć?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Czy gruba folia jest odpowiednia do reakcji >2 kg. Praca na zewnątrz tak, ale w pomieszczeniach zamkniętych
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
A gruba folia to w zasadzie naprawdę cienki arkusz i przeskalowałem do grubości .012" i dobrze mi to zrobiło na 1 kg, ale teraz temperatury na zewnątrz spadają, szczególnie w laboratorium, uzyskuję różne wyniki amalgamacji.

znalazłem to,
 

Attachments

  • UENim9TOjx.jpg
    UENim9TOjx.jpg
    132.8 KB · Views: 136

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Cholera, jaką wydajność uzyskujesz z wagi 1 kg?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Wydajność była dobra, szybko skalowałem i napotkałem kilka problemów, ale miałem naprawdę fajną reakcję 1,1 kg wróciło około 950 g.... To było wrzucanie wszystkiego hurtem. Cały arkusz został zużyty, prawie nic nie zostało, a reakcja miała ładny szaro-niebieski kolor. Uczę się dostosowywać rzeczy, ale myślę, że wkrótce przejdę na borohydryd, pompowany. Wydaje się bardziej wyrozumiały/łatwiejszy do większych reakcji
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Lubię robić mniejsze redukcje, takie jak 650 g na raz, używając tej metody, łatwiej jest uzyskać spójne wyniki. Wydaje mi się, że można ją znaleźć dla 1+ kg, ale tak naprawdę nie wprowadziłem odpowiednich poprawek do moich metod.

Próbuję teraz redukcji boro, dam znać, co o tym myślę vs al/hg
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Och, borohydryd można z pewnością znacznie skalować, widziałem skalę 750-1500 kg, oczywiście nie nielegalną.
Ale to interesujące wiedzieć, że udało ci się przeskalować tak duży, myślałem, że można go przeskalować powyżej 100 g. Czy zostało ci dużo aluminium? Ile soli? I grubość arkusza?
 
Top