Sole amfetaminy

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Teoria.

Wolna zasada amfetaminy uzyskana w wyniku syntezy jest przekształcana w postać soli (wolna zasada może być wdychana, stosowana w zawiesinie doustnej i tabletkach ulegających rozpadowi w jamie ustnej (ODT)) do stosowania doustnego, donosowego lub dożylnego. Amfetamina jest sprzedawana i używana w postaci soli. Dowiemy się, czym są sole amf. (amfetamina) i czym się różnią.
Otrzymuje się głównie trzy sole:
RsJUNaxow9
F4KGr2lzEZ
EhjNmGDHCT
Od razu powiem, że wszystkie trzy sole są tylko białe. Jeśli sól jest kolorowa, oznacza to, że zawiera zanieczyszczenia. Jeśli ktoś mówi ci, że jest to jakaś nietypowa sól, to wyślij do czyszczenia i płukania produktu, który sprzedaje. Tak więc wszystkie trzy sole są całkowicie białym proszkiem. Fosforan i siarczan amfetaminy są drobnokrystaliczne i mają wysoką gęstość nasypową, podczas gdy chlorowodorek jest amorficzny, puszysty (niska gęstość nasypowa). Fosforan i siarczan amfetaminy są dobrze przechowywane, ale chlorowodorek amfetaminy jest bardzo higroskopijny, nasycony wilgocią z powietrza i rozprzestrzenia się, jest przechowywany tylko w szczelnym opakowaniu bez dostępu powietrza. Jeśli chodzi o moc, to jedna sól jest "lepsza", "silniejsza" od drugiej. Cząsteczka soli amfetaminy składa się z dwóch części, cząsteczki amfetaminy (kation) i reszty kwasowej (anion). Zatem im więcej substancji czynnej (amfetaminy) na jednostkę masy soli, tym silniejszy wpływ na organizm.
BM5AV2lPFJ
Obliczę, ile amfetaminy znajduje się w 1 g każdej z wymienionych soli.
Masy molowe:
Siarczan - 368,50 g/mol
Fosforan - 233,20 g/mol
Chlorowodorek - 171,67 g/mol
Zatem w 1 g (w zaokrągleniu) siarczanu amfetaminy - 0,00271 mol, fosforanu - 0,00429 mol, chlorowodorku - 0,00583 mol.
Masa molowa wolnej zasady amfetaminy wynosi 135,21 g/mol

Zatem 1 g siarczanu amfetaminy zawiera 0,73 g, fosforan zawiera 0,58 g, a chlorowodorek amfetaminy zawiera 0,79 g amfetaminy. Tak więc siarczan i chlorowodorek amfetaminy nie różnią się zbytnio ilością substancji aktywnej, podczas gdy fosforan amfetaminy zawiera jej ~1,3 razy mniej.

Jeśli chodzi o wszystkie miejskie legendy o tym, że siarczan jest "bardziej stymulujący", a fosforan "bardziej euforyczny", to nie mają one żadnych podstaw dowodowych. W ludzkim organizmie kwaśny jon jest rozszczepiany niemal natychmiast, a amfetamina tworzy metabolity, które działają na receptory dopaminy. Różnica w efektach może być spowodowana pozostałościami lub celowo dodanymi zanieczyszczeniami, ale nie formą soli. Czysta amfetamina w dowolnej postaci działa dokładnie tak samo.

Istnieją farmaceutyczne formy amfetaminy. Kilka obecnie sprzedawanych preparatów amfetaminy zawiera oba enancjomery, w tym te sprzedawane pod markami Adderall, Adderall XR, Mydayis, Adzenys ER, Adzenys XR-ODT, Dyanavel XR, Evekeo i Evekeo ODT. Spośród nich Evekeo (w tym Evekeo ODT) jest jedynym produktem zawierającym wyłącznie racemiczną amfetaminę (jako siarczan amfetaminy), a zatem jest jedynym, którego aktywną część można dokładnie określić po prostu jako "amfetaminę". Dekstroamfetamina, sprzedawana pod markami Dexedrine i Zenzedi, jest jedynym obecnie dostępnym enancjomerycznie czystym produktem amfetaminowym. Dostępna jest również forma proleku dekstroamfetaminy, lisdexamfetamina, sprzedawana pod marką Vyvanse. Ponieważ jest to prolek, lisdexamfetamina różni się strukturalnie od dekstroamfetaminy i jest nieaktywna, dopóki nie zmetabolizuje się do dekstroamfetaminy. Wolna baza racemicznej amfetaminy była wcześniej dostępna jako Benzedrine, Psychedrine i Sympatedrine. Lewamfetamina była wcześniej dostępna jako Cydril. Wiele obecnych farmaceutyków amfetaminowych to sole ze względu na stosunkowo wysoką lotność wolnej zasady. Jednakże, zawiesina doustna i tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (ODT) zostały wprowadzone odpowiednio w 2015 i 2016 roku.

Na przykład Adderall występował jako mieszanina czterech soli amfetaminy. Mieszanina składa się z równych części racemicznej amfetaminy i dekstroamfetaminy, co daje stosunek (3:1) między dekstroamfetaminą i lewamfetaminą, dwoma enancjomerami amfetaminy.
7RmvXBaIcx
Pod względem chemicznym Adderall składa się z równych części (masowo) monohydratu asparaginianu amfetaminy, siarczanu amfetaminy, siarczanu dekstroamfetaminy i sacharynianu dekstroamfetaminy. Ta mieszanina leków ma nieco silniejsze działanie na ośrodkowy układ nerwowy niż racemiczna amfetamina ze względu na wyższy udział dekstroamfetaminy.

Eksperymenty.

Można przeprowadzić prosty eksperyment w celu identyfikacji typu soli amfetaminy. Rozpuść 100 mg (100 mg wystarczy, ale więcej jest lepsze) próbki amfetaminy w 7-10 ml wody o temperaturze pokojowej. Przeprowadź niezbędną reakcję wymienioną poniżej.

Reakcja jakościowa dla jonów siarczanowych.
Roztwór siarczanu i chlorku strontu
Dodaj wodny roztwór chlorku strontu (SrCl2) do roztworu jonów siarczanowych i obserwuj zmiany. Chlorek strontu (SrCl2) daje biały osad (SrSO4) z roztworami jonów siarczanowych. SrSO4 jest nierozpuszczalny w kwasach.

Roztwór jonów siarczanowych i chlorku baru.
Dodaj wodny chlorek baru (BaCl2) do roztworu jonów siarczanowych i obserwuj różnice. W roztworze powstaje biały osad BaSO4. BaSO4 nie rozpuszcza się w mocnych i rozcieńczonych kwasach.

Azotan srebra i jony siarczanowe.
AgNO3 nie tworzy osadu z wodnymi rozcieńczonymi roztworami siarczanów. Siarczan srebra (Ag2SO4) jest dość dobrze rozpuszczalny w wodzie. Stężony roztwór Ag2SO4 może jednak osadzać się w postaci osadu.

Lista osadów jonów siarczanowych z kolorami:
  • Siarczan strontu - SrSO4 - biały;
  • Siarczan baru - BaSO4 - biały.
8ImOrtB923
Reakcja jakościowa dla jonów fosforanowych:
Roztwór azotanu srebra i jonów fosforanowych.
Azotan srebra i roztwór jonów fosforanowych reagują i tworzą żółty osad fosforanu srebra (Ag3PO4). Osad ten rozpuszcza się w rozcieńczonych roztworach kwasu azotowego HNO3 lub amoniaku.
LGiAMsKedh
Chlorek żelaza i jon fosforanowy.
Chlorek żelaza (FeCl3) i PO43- reagują i dają żółty osad fosforanu żelaza (FePO4). Ten żółty osad rozpuszcza się w rozcieńczonym kwasie azotowym. Nie rozpuszcza się jednak w kwasie octowym (CH3COOH).
PwrbRCHsi4
Chlorek baru i jon fosforanowy.
Wodny roztwór chlorku baru (BaCl2) i wodny roztwór PO43- reagują i dają Ba3(PO4)2, biały osad, który rozpuszcza się w rozcieńczonym kwasie solnym (HCl).
DtnfOUhMq1
Reakcja jakościowa dla jonów chlorkowych:
Dodać roztwór jonów chlorkowych do octanu ołowiu(II) lub azotanu ołowiu(II).
Chlorek ołowiu(II), biały osad powstaje po dodaniu wodnego roztworu chlorku do roztworu octanu ołowiu(II) (Pb(CH3COO)2) lub azotanu ołowiu(II) (Pb(NO3)2).

Pb(CH3COO)2(aq) + 2Cl-(aq) → PbCl2(s) + 2CH3COO- (aq)
Pb(NO3)2(aq) + 2Cl-(aq) → PbCl2(s) + 2NO3- (aq)

Powstaje biały osad chlorku ołowiu(II) (PbCl2).
GxWVrZQpCH
 
Last edited by a moderator:

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Czy kwas fosforowy nie pochłonąłby 3 cząsteczek amfetaminy? Dlaczego nie odda wszystkich 3 wolnych protonów? Czytałem gdzieś, że jest to możliwe, ale trzeba by zneutralizować kwas, jak to zrobić? Dziękuję.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Zależy to od ilości wlanego kwasu. Jeśli dodasz tyle samo moli kwasu, co moli wolnej zasady, otrzymasz monofosforan. Jeśli potrzebujesz fosforanu di- lub triamfetaminy, musisz dodać 2 lub 3x moli kwasu do wolnej zasady.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Dziękuję, nie wiedziałem, że to takie proste.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
ale czy to nie sprawi, że sól nadal będzie kwaśna, do jakiego ph powinienem dążyć podczas produkcji fosforanu i czy nadal jest wystarczająco kwaśna, aby być korozyjna dla czegokolwiek? dzięki, że jesteś takim szefem za całą swoją wiedzę i pomoc tutaj na forum
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Należy dodać równoważnik molowy, aby nie osiągnąć pH w przypadku fosforanu di- lub triamfetaminy. Na przykład: 3 mole wolnej zasady amfetaminy wymagają 1 mola H3PO4 do wytworzenia fosforanu triamfetaminy; 2 mole wolnej zasady amfetaminy wymagają 1 mola H3PO4 do wytworzenia fosforanu diamfetaminy. Rozumiesz?
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
tak, dziękuję za pomoc
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
HyZP1wU6uk

Znalazłem schemat dotyczący kwasu fosforowego, czy uzyskanie ph równego 5 spowoduje powstanie fosforanu jednozasadowego?
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam również Ciebie. Czy wiesz, co oznacza ten diagram?
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Nie do końca, dlatego zapytałem. Właśnie czytałem o fosforanie jednozasadowym na Erowid i tam jest napisane, że jego 10% roztwór ma ph 4,95-5,00. Na wykresie wygląda, że H2PO4- jest w 100% na ph 5. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie, co pomyliłem i jakie jest jego rzeczywiste zastosowanie.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Domyślam się, że jest to skład jonowy kwasu ortofosforowego. Grafika pokazuje skład jonów w zależności od pH roztworu. Nie jest to związane z syntezą fosforanu amfetaminy.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Wiedziałem, że nie jest to bezpośrednio związane z fosforanem amfetaminy. Po prostu myślałem, że jeśli przy ph 5 jest 100% jonów H2PO4-, to 1 z 3 protonów kwasu jest oddawany, co oznaczałoby 1mol amfetaminy na 1mol H3PO4 (najwyraźniej takie samo ph jak podane na erowid). Mam nadzieję, że nie denerwujesz się takimi pytaniami. doceniam twoją pomoc
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Nawet gdyby tak było, ph zmienia się z każdą kroplą, a sól przy tym ph się tworzy
 

limpbizkuit65

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Najbardziej przejrzysty i przydatny post o zabijaniu mitów na temat czystej amfetaminy i jej obecności. Przetłumaczę go dla wszystkich moich klientów, aby zobaczyli, że większość lokalnych dealerów to nie tylko oszuści, ale także kłamcy.

Nigdy nie zapomnę momentu, w którym zobaczyłem bliskiego mi dilera mieszającego 0,25 g gównianej ulicznej amfetaminy, która nigdy nie wyschła, mleko w proszku, paracetamol, wybielacz i alkohol, aby zrobić cały gr i sprzedać go facetowi, który wrócił po więcej, mówiąc, że to najlepszy speed, jakiego kiedykolwiek próbował.

Czułem się tak samo winny, że pozwoliłem temu facetowi to zrobić, jak czułem się oszukany, ponieważ nawet starsi użytkownicy narkotyków gówno wiedzą o prawdziwych narkotykach, a są to ludzie, których prosiliśmy o radę, aby uniknąć podrobionych produktów, gdy byliśmy chłopcami z college'u. Najgorsze jest to, że ci starsi ludzie nie handlują ani nie dostarczają dilerom, więc nic nie zyskują na dezinformacji.

Wstyd. Głęboki wstyd
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jednym z głównych założeń naszej polityki jest dostarczanie wyłącznie czystych i wysokiej jakości produktów na rynek BB.
 

limpbizkuit65

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Dlatego też w pierwszej kolejności zaryzykowałem ze społecznością związaną z narkotykami w darknecie. Większość osób, które administrują lub znają dobrze znanych i szanowanych dostawców, było kiedyś oszustami, którzy stracili dużo pieniędzy z powodu oszustów.

Oczywiście oszuści są również obecni w darknecie, ale jeśli otwarcie komunikujesz się z użytkownikami i dostawcami, w końcu znajdujesz społeczności, które faktycznie podążają za swoją misją, wartościami i wizją.

Połóżmy kres błędnym informacjom związanym z narkotykami i zbudujmy zdrowe i jasne relacje między użytkownikami, producentami i ludźmi, którzy nie mają związku z tym światem, ale postrzegają nas jako brutalnych, niesprawiedliwych i wprowadzających w błąd.

Szukałem ludzi, którzy faktycznie poszli na kompromis z tymi ideami, odkąd miałem 13 lat i po raz pierwszy kupiłem speeda. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA TO, ŻE SIĘ URODZILIŚCIE I TRAFILIŚCIE TUTAJ.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Cześć, jak myślisz, jaki jest najlepszy sposób na zamianę soli w kryształy?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam. Amfetaminy nie można przekształcić w formę krystaliczną. Ma postać proszku.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
monofosforan może wyhodować małe kryształy, widziałem to na jednym ze specjalistycznych forów.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Pomyliłem drogę i otrzymałem sól, co powinienem zrobić, aby otrzymać kryształy? Metkatynon i amfetamina są takie same, tylko droga prowadzi do kryształu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Co za bzdury napisałeś? Czy ty rozumiesz angielski?
 
Top