Amfetamina w reakcji Leuckarta?

spatula

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 2, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Witam

Próbowałem wyszukać na forum reakcję Leuckarta dla amfetaminy, ale znalazłem ją tylko dla metamfetaminy.
Czy ktoś tutaj zna tę konkretną drogę do amfetaminy i mógłby ją opublikować na forum?

dzięki
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Znalazłem to dla mdma, może ktoś może określić zmiany dla amfetaminy.



Do kolby trójszyjnej wyposażonej w lejek wkraplający, termometr (do mieszaniny reakcyjnej) i skraplacz skierowany w dół (prosty aparat destylacyjny) dodaje się 133 g (1,72 mola) 40% roztworu metyloaminy i 88 g (1,72 mola) 90% kwasu mrówkowego. Temperaturę podnosi się do 160°C poprzez oddestylowanie wody i jednorazowo dodaje się 59,4 g (0,334 mola) piperonyloacetonu. Poniższą aparaturę można zastąpić kolbą z trzema szyjkami i dodać piperonyloaceton, zastępując na chwilę termometr lejkiem. Mieszaninę utrzymuje się w temperaturze 160-170°C przez 7 godzin, a keton, który się oddestyluje, jest okresowo zawracany do kolby. Pochodna formylowa jest hydrolizowana w mieszaninie reakcyjnej przez refluksowanie przez osiem godzin za pomocą 120 ml stężonego HCl (145 ml 31,5% kwasu muriatowego). Mieszaninę rozcieńcza się 200 ml wody i ekstrahuje benzenem (lub eterem itp.) w celu usunięcia materiału nierozpuszczalnego w wodzie. Roztwór wodny jest traktowany niewielką ilością węgla drzewnego, Norit (lub filtrowany przez węgiel aktywny ze sklepów zoologicznych). Roztwór jest alkalizowany amoniakiem (lub alternatywnie 25% NaOH), a wytworzony w ten sposób olej jest ekstrahowany benzenem (lub eterem itp.). Benzen przemywa się trzykrotnie wodą i suszy siarczanem sodu lub innym środkiem suszącym. Strumień gazowego HCl jest podawany przez roztwór do momentu, gdy nie tworzy się już osad. Osad odfiltrowuje się i pozostawia do wyschnięcia.

40% metyloamina jest powszechnie dostępną formą wraz z chlorowodorkiem metyloaminy. Rozcieńczenie 116 g chlorowodorku metyloaminy 68,5 g NaOH w 80 ml wody pozwoli uzyskać roztwór o stężeniu 40%. Powoli dodawaj chlorowodorek metyloaminy do roztworu NaOH po jego ostygnięciu. Utrzymuj roztwór w niskiej temperaturze, aby zmaksymalizować rozpuszczalność metyloaminy.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ale z tego co wiem, metyloamina jest wysoce ograniczona.
 
Top