Czy ktoś ma doświadczenie w destylacji saf z kamfory?

LoneStarHopeful

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Czy ktoś ma doświadczenie w destylacji safrolu z brązowego olejku kamforowego? Mam zamówienie na próbkę z Chin, która ma zawierać 27% safrolu. Obecnie zbieram części do budowy wytrzymałego aspiratora jako źródła próżni. Pompa do pracy ciągłej o wydajności 16 GPM, myślę, że w połączeniu z lodowatą wodą z łatwością osiągnie 20 mmHg, a spadek do 10 mmHg powinien być wykonalny. Czy ktoś widzi jakieś problemy z moim planem? Zamierzam podłączyć miernik próżni na linii próżniowej i skorzystać z wykresu znalezionego w przewodniku Chromic "Destylacja safrolu", aby nie lecieć na ślepo, ale z kilku rozmów, które znalazłem w Internecie, wydaje się, że niektórzy ludzie mają wiele kłopotów z wyciągnięciem go z oleju kamforowego? Wszelkie porady lub ostrzeżenia dotyczące potencjalnych pułapek byłyby mile widziane.

Stamtąd moim planem jest refluks z KOH w celu konwersji do izosafrolu, a ja wciąż prowadzę badania i zastanawiam się nad najlepszą metodą przejścia z izosafrolu do MDP2P. Wszelkie porady na ten temat również będą mile widziane. W tej chwili skłaniam się ku metodzie oksonowej, po prostu ze względu na łatwość pozyskiwania wymaganych chemikaliów, ale zdecydowanie jestem otwarty na sugestie dotyczące wyższej wydajności.
 
Top