Czy ktoś tutaj próbował zrobić 2,5-dimetoksybenzaldehyd przy użyciu benzaldehydu i pirydyny?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Prawie wszystko w tytule, ale jeśli masz, czy możesz dać mi wyobrażenie o tym, jak łatwo jest to zrobić?
Mam mnóstwo benzaldehydu i nie jestem zbytnio zainteresowany amfetaminą, wolałbym raczej przekonwertować go na 2,5-dmobzh (tak, to mój skrót dla powyższej chemii lol) i zaryzykować uzyskanie połowy ilości produktu końcowego, ponieważ jest on dla mnie podwójnie przydatny!
Ponadto benzaldehyd jest naprawdę łatwy do zdobycia, więc jeśli jest to stosunkowo wykonalna synteza, myślę, że jestem na czymś i mogę zacząć stosować niektóre przepisy 2c.
Jakieś przemyślenia lub problemy, które mogę napotkać? Nie potrzebuję kilograma...
Nawet 250g wydaje mi się przesadą, ale nieważne, nie jestem sprzedawcą
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Przepraszam, chodziło mi o 3,4-trimetoksybenzaldehyd
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Przynajmniej mogłem zrobić meskalinę w małych ilościach....
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Jeśli musisz zadać to pytanie, oznacza to, że tego nie zrobisz. Nie jest dla ciebie jasne, dlaczego, ale w końcu kupisz lub otrzymasz niektóre z nich. Może podejdź do waniliny z myślą o 3,4,5-(MeO)3-BA, a nie 2,5-(MeO)2... próbowałeś z p-anizaldehydu i praca jest ciężka.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Tak, nauczyłem się. Zdałem sobie sprawę, że 5 minut po tym, jak to opublikowałem, miałem na myśli coś w rodzaju 3,4-hydroksy ph czy coś takiego, pomyliłem prekursor meskaliny, główny prekursor 2c i 3,4-hydroksyfenryloaminę. Całkowicie różne
...przepraszam za to. Od tego czasu miałem lekcję na temat fenetyloamin i sposobu, w jaki zasadniczo czytasz chemikalia wstecz, więc pozycja 3 i 4 są całkowicie błędne, nie wspominając o hydroksy zamiast dimetoksy lub trimetoksy. Przepraszam za to!
 
Top