aqueuos metyloamina 40%

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Jak zrobić wodną metyloaminę?
czy tak to się robi?
Weź sól chlorowodorku metyloaminy, a następnie rozpuść ją w odpowiedniej ilości wody, następnie schłodź roztwór do około 5 * C i dodaj wystarczającą ilość (wstępnie schłodzonego) rozcieńczonego NaOH (aq), aby utworzyć wodną wolną zasadę metyloaminy w roztworze z NaCl.
jak obliczyć ilość użytej hcl metyloaminy i wody? ile rozcieńczonego NaOH jest wymagane?
czy ktoś może opublikować przykład dla 200 ml 40% roztworu wodnej metyloaminy?

Czuję, że potrzebujemy jasnego opisu tej procedury, ponieważ większość z nas prawdopodobnie nie może uzyskać 40% aqueuos metyloaminy, może uzyskać tylko metyloaminę hcl.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
60% roztworu będzie stanowić woda. Wzór na to jest następujący: "masa wody = (60/100) * całkowita masa roztworu".

oblicz mola metyloaminy hcl. stosunek powinien wynosić 1:1, więc potrzebujesz tyle samo moli metyloaminy, co NaOH. przelicz mola na masę i to jest ilość, której potrzebujesz. tutaj jest kalkulator do konwersji, ale możesz poszukać innego, jeśli chcesz ^_^

Rozpuść hcl metyloaminy w wodzie, następnie ostudź, a następnie dodaj schłodzony roztwór NaOH.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Większość osób twierdzi, że przy użyciu tej metody nie można uzyskać 40% stężenia roztworu wolnej zasady. Czy masz z tym jakieś osobiste doświadczenia? Jeśli wypróbowałeś tę metodę i uzyskałeś dobry wynik, czy możesz podać przykładowy przepis? Potrzebuję go do obliczeń. Dzięki.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
brak osobistego doświadczenia, przepraszam. tylko matematyka, którą mam z innych stron internetowych. staram się badać rzeczy, zanim je opublikuję, ale proszę, popraw mnie, jeśli się mylę. dzięki <3

Nie wiem, czy się mylę, bo myślałem, że formuły chemiczne są dość mocno osadzone w kamieniu. mam nadzieję, że mam rację. jeśli nie, to w porządku, mogę nadal próbować szukać, jeśli ktoś z was nadal tego potrzebuje @rampage ^_^

Nie chcę być powodem, dla którego czyjś produkt jest wadliwy lub, co gorsza, powodem, dla którego czyjeś laboratorium się rozpada ^^;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamin-40-from-methylamin-hcl.7950/#post-35651

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamine-freebase-solution-preparation.10551/#post-56501

oto kilka pomocnych linków, które znalazłem na stronie :D
mam nadzieję, że znajdziesz to, czego szukasz fam

@rampage to też dla ciebie
 
Top