Próba wskrzeszenia starych materiałów o grzybach

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Po znalezieniu w domu pudełka ze starym... bardzo starym (między 8 a 13 lat) sprzętem do uprawy grzybów, postaram się wyciągnąć z niego kilka rzeczy.

Spróbuję zrobić płynną kulturę, aby zobaczyć, czy wróci do życia, zaczynam od reszty komercyjnej strzykawki PV (P. Cubensis "Pura Vida")

(Nie będę tu przywoływał wszystkich środków higieny i ochrony środowiska, których to wymaga... to nie jest cel i w tym temacie i przestrzegałem tylko minimum, czyszczenie rąk, przyborów i miejsca pracy alkoholem, przypalanie igły świeczką, nic więcej nie miałem...).

Początek pracy 21/05 około godziny 14-tej.

- 200ml H20
- 8,5gr miodu
O1cvXYt6mh
PCrtqBPKgF
RoyYVX0Zb3

- Dobrze wymieszać 15min pod ciśnieniem 15 psi (+- 30min gotowania w sumie)
WxkUHu1Y0g
LyShpJzXYA
KrweagRGb9

- Pozostawić do ostygnięcia przed otwarciem szybkowaru - pozwolić płynowi ostygnąć, jeśli jest jeszcze trochę gorący...
Uwaga: są małe osady pływające, z miodu, jak przypuszczam... skarmelizowane? W tamtym czasie wolałem miód akacjowy, ale tym razem nie miałem go pod ręką.

- Wstrzyknięcie 2 ml nadtlenku wodoru o objętości 10
TneAzDxwaG

- Dobrze wymieszać Wstrzyknięcie zarodników
Sn9zc0g2XP
AwlkT3O0Eb

Uwaga: Mam nadzieję, że wystarczająco ostygło... niecierpliwy jestem.
- Przechowywanie w ciemności w temperaturze 20/25°

Kilka godzin później bawiłem się robiąc 2 strzykawki zarodnikowe ze starymi odbitkami (jedna ode mnie i jedna od przyjaciela) z 2008 roku i wciąż mam komercyjne tło strzykawki z "Ekwadoru". Wszystko to po to, aby przeprowadzić inne testy, kiedy tylko będę mógł. Jestem ciekaw, czy cokolwiek przetrwało.
0cNyMFzfoh

to wszystko było robione amatorsko...
Wtedy byłem lepiej wyposażony...
Zobaczymy, czy to mnie zmotywuje do ponownego wyposażenia się.

ciąg dalszy nastąpi (jeśli ten temat ma tu coś do rzeczy... nawet nie jestem pewien)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Wreszcie wieczorem 21-go wysterylizowałem drugą płynną hodowlę.
Rankiem 22-go zaszczepiłem ją tym razem za pomocą mojej domowej strzykawki zarodnikowej od P.C. Australian
 
Top