Najlepszy sposób wytwarzania bezwodnego acetonu?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Próbowałem użyć siarczanu wapnia zgodnie z filmem, który widziałem na youtube, mieszając go z acetonem przez 12 godzin, a następnie destylując aceton, ale nie jestem pewien, czy to zadziałało.

Czy ktoś może doradzić?
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Sól epsom (siarczan magnezu) gotować w piekarniku w temperaturze 400f przez kilka godzin.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Takie proste? Świetnie.

Miałem wrażenie, że aceton ma pewne specyficzne właściwości, które wymagają innego środka suszącego.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Istnieje możliwość długoterminowego przechowywania, ale o ile jest czysty i został całkowicie wysuszony w piekarniku, zawsze używałem go zamiast sit molekularnych.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jak myślisz, jak długo wysuszony aceton pozostanie suchy, jeśli znajduje się w zamkniętej butelce?
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
W zależności od tego, ile razy był otwierany i używany. Używam każdego bezwodnego rozpuszczalnika od razu, a wszystko, co dotyczy przechowywania, byłoby z mojej strony zgadywaniem.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Sito molekularne 3a jest moim zdaniem lepsze. Nie trzeba go odfiltrowywać, nie pozostawia syfu w acetonie. Jest wielokrotnego użytku i może wysuszyć aceton do 10 ppm. Działa w temperaturach ujemnych i może odwadniać krzemionkę, sama będąc środkiem suszącym. Jest obojętny na wszystko, siarczan magnezu reaguje z niektórymi rzeczami i suszenie go jest do bani. Jeśli nie spłukujesz go co 20 minut, zamienia się w kamień tak twardy, że nie można go rozbić młotkiem.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Całkowicie poprawne, chociaż kiedy byłem naszkicowany w tamtych czasach, używałem tylko tego, co było najłatwiejsze do zdobycia i było tanie, teraz to inna historia
I tak, powinieneś uruchomić mieszadło z magnezem :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jaki jest najlepszy sposób suszenia sita molekularnego 3a w celu jego ponownego użycia?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Umieść go w piekarniku na blasze do ciastek w temperaturze 400° na kilka godzin (wyżej, jeśli się odważysz, ale twój piekarnik cię wypali).
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Czy wystarczy 300C lub 350C na nieco dłużej?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
To jest gorętsze niż temperatura, o której mówiłem. 300°C to 572°f. Istnieje temperatura, która jest zbyt gorąca, ale nie pamiętam, jaka to była, gorętsza niż czułem, że mój piekarnik powinien działać. Nie ma żadnej faktycznej "aktywacji", która jest procesem chemicznym, aktywacja oznacza po prostu suszenie. Moja najlepsza rada to postępować zgodnie z instrukcjami producenta
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Założyłem, że masz na myśli celcjusza.

Dzięki za radę. Całkowicie zgadzam się z Tobą co do łatwości użycia sit zamiast magnezu.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tak, my, Amerykanie, trzymamy się naszego nonsensownego imperialnego systemu miar, w którym woda zamarza w temperaturze 32° i wrze w temperaturze 212°, a stopa ma 12 cali, a mila 5280 stóp. Większość naszych pomiarów wykonujemy w ilościach takich jak 1/16 (0,06125), 1/32 i 1/64... Po co dzielić coś na 64 części 🤔? Narkotyki są dostępne w 1/8 i 1/4 uncji, co stanowi 28,3 grama, więc oto 3,5 grama, wiem, że technicznie powinno to być 3,5375 g, ale my, Amerykanie, nie potrafimy tak dobrze liczyć.
 
Top