Question Najlepszy sposób na krystalizację 4MMC na dużą skalę

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Goodevening,

Szukałem na forum najlepszego sposobu na krystalizację mefedronu na dużą skalę, ale znalazłem wiele różnych metod z wieloma różnymi opiniami od różnych osób. Szukam najlepszego sposobu na uzyskanie ładnych kryształów. Używam 2b4mp z DCM jako rozpuszczalnikiem. Wszystkie wskazówki i porady będą bardzo mile widziane.

Pozdrawiam serdecznie,
Mora
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Ile dla u wynosi duża skala?
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Potrzeba krystalizacji około 15 kg na początek
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
1 dzień
 

Attachments

  • MD7zGK52uI.mp4
    3.4 MB · Views: 0
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Jeśli masz czas, najlepsze kryształy uzyskuje się z roztworu wody i alkoholu 30/70 w suchym pomieszczeniu w temperaturze 18-20ºC. Proces ten zajmie jednak kilka dni. Do osuszenia powietrza najlepiej użyć osuszacza.
Jeśli masz ograniczony czas, wyparka obrotowa jest dobrym wyborem do odparowywania rozpuszczalnika. Wybierz ją w zależności od objętości. Na 15 kg mefedronu zużywa się 30 litrów rozpuszczalnika (woda/alkohol). Będziesz więc potrzebował wyparki obrotowej na 10 litrów lub więcej.
Ale szybka krystalizacja zawsze da drobną frakcję. Proces wzrostu kryształów jest zależny od czasu.
 
Last edited:

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Mogę to zrobić, ale nie potrzebuję
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Inną metodą krystalizacji jest obniżenie temperatury cieczy krystalizacyjnej. Aby uzyskać frakcję gruboziarnistą, konieczne jest stopniowe obniżanie temperatury do poziomu poniżej -20ºC.
Drobną frakcję można uzyskać poprzez szybkie zamrożenie. Jako czynnika chłodniczego można użyć suchego lodu (CO₂).
Krystalizacja jest dość wrażliwym procesem. Uzyskanie optymalnych wyników wymaga praktyki. Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, skontaktuj się ze mną przez PM.
 
Top