Przemyślenia/opinie dotyczące redukcji brzozy

x9Ev3nTh0riz0n9x

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z redukcjami Birch, którymi chciałby się podzielić? Proszę bez metod jednogarnkowych, ale prawdziwe redukcje brzozy. Wiecznie próbowałem znaleźć pomocny film. Słyszałem, że synteza bezwodnego amoniaku jest również dość prosta.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Bezwodny amoniak dostępny w handlu (w etanolu lub metanolu 2-4M) do redukcji sodu. Ale jeśli chodzi o ciekły amoniak w domu - zapomnij.
 

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
Witam @ x9Ev3nTh0riz0n9x
Znalazłem to w oficjalnym dokumencie


Redukcja brzozy: odbywa się poprzez redukcję efedryny lub pseudoefedryny rozpuszczonym metalem
lub pseudoefedryny w obecności amoniaku.
Reakcja polega na zmieszaniu efedryny lub pseudoefedryny z bezwodnym amoniakiem gazowym i metalem sodowym lub litowym .
Następnie mieszaninę pozostawia się do odparowania amoniaku. Izolacja oleju metylowego odbywa się poprzez bezpośrednią ekstrakcję rozpuszczalnikiem i filtrację.
Produkt reakcji jest dalej oczyszczany przez utworzenie soli chlorowodorkowej i rekrystalizację.
i ponowną krystalizację. W nielegalnej praktyce redukcja Bircha jest zwykle przeprowadzana w jednoetapowej reakcji przy użyciu powszechnie dostępnego amoniaku i pasków litu z baterii. Pomimo tego, redukcja Bircha zwykle daje bardzo "czysty" produkt końcowy.
produkt końcowy. Kilka zanieczyszczeń specyficznych dla trasy, takich jak N-metylo-1-(1-(1,4-cykloheksadienylo))-
2-propanamina. Reakcja z udziałem bezwodnego amoniaku jest niebezpieczna, a eksplozje w tajnych laboratoriach nie są rzadkością.
 
Top