Question Redukcja brzozy poprzez napromieniowanie mikrofalami - H3PO2/I

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Czytałem artykuły, w których hipofosfor był używany w napromieniowaniu mikrofalowym, jod również był używany w środowisku mikrofalowym, więc zastanawiałem się, czy ktoś ma jakieś informacje na temat napromieniowania mikrofalowego redukcji brzozy przy użyciu hipo, jodu i psuedoefadryny?

Teoretycznie myślałem o wstępnym wymieszaniu świętej trójcy, dodaniu jej do mikrofalówki, a następnie ustawieniu sondy na poniżej 160 ° C, zaczynając od niskiej mocy i zwiększając ją.

Powinieneś być w stanie wyczuć "ten zapach", jeśli "zapach" jest niewyczuwalny, włóż go z powrotem do mikrofalówki w celu ponownego napromieniowania.

Czy ktoś ma jakąś literaturę na ten temat?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Reakcja Bircha wykorzystuje metal sodowy lub litowy w ciekłym bezwodnym amoniaku, bękarcia odmiana zwana "shake and bake" wytwarza amoniak in situ, obie nie mają nic wspólnego z reakcjami, które wykorzystują jod i czerwony fosfor, lub H3PO2 lub H3PO3 lub NaI lub KI z H3PO4. Zupełnie inna konstrukcja, przepraszam. Wszystkie te reakcje są egzotermiczne, wysoce egzotermiczne, więc nie ma potrzeby mikrofalowania ani podobnych fanaberii.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Dziękuję przyjacielu, wygląda na to, że będę trzymał się płaszcza.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mikrofale mają niesamowity niewykorzystany potencjał w chemii w zakresie czasu reakcji i reakcji bezrozpuszczalnikowych, ale kiedy czytasz o tych rzeczach, ważne jest, aby pamiętać, że mikrofalówka dla chemii to nie to samo, co to, czym podgrzewasz zupę.
Po pierwsze, kuchenka mikrofalowa w kuchni wykorzystuje "cykl pracy" do regulacji mocy. Jeśli ustawisz swoją kuchenkę mikrofalową na 50% mocy, to w rzeczywistości będzie ona działać z pełną mocą, włączając się na 5 sekund i wyłączając na 5 sekund (nie dokładnie 5 sekund, to zależy od producenta, ale po prostu działa z pełną mocą, a następnie w ogóle się nie włącza). Naukowa kuchenka mikrofalowa faktycznie dostosowuje moc wyjściową magnetronu. Długość fali promieniowania mikrofalowego jest również regulowana i generalnie jest znacznie niższa niż w przypadku urządzeń komercyjnych
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Dziękuję przyjacielu, przyniosłem mikrofalówkę chemiczną, ponieważ moją ulubioną metodą P2P jest leuckart. Gówniana wydajność, ale amina pełna mocy.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
"The Smell" - zakładam, że masz na myśli specyficzny zapach RP/I lub podobnej reakcji, który sygnalizuje, że reakcja dobiegła końca, tak?
Mam dla ciebie kilka zabawnych faktów: "The Smell" to zapach fenyloacetonu aka P2P. Poważnie. Ekstremalnie kwaśne środowisko i wysoka temperatura powodują, że część mety ulega hydrolizie do P2P i to jest "The Smell".
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Prawdziwa historia. Zawsze myślałem, że to dobry zapach. aż do niedawna pracowałem z p2p.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Nigdy nie zapomnę mojego mentora wyciągającego kawałek ręcznika papierowego włożonego do skraplacza i mówiącego "powąchaj to", zanim powąchałem, zapytałem, czego szukam, a on odpowiedział, że będzie ładnie pachnieć, ale wiesz, że to dla ciebie złe. Haha, fenyloaceton. Masz rację.
 
Top