Proszek Bmk zrobił hydrolizę z kwasem fluorowodorowym i mieszanka staje się mleczna po ostygnięciu, nie wiem dlaczego.

marky123

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Przeprowadziłem hydrolizę proszku bmk kwasem chlorowodorowym, a olej zmienia kolor na mleczny po schłodzeniu, co może być tego przyczyną?
 

EdwardMatthew

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 8, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Mleczny wygląd oleju po schłodzeniu po hydrolizie proszku BMK kwasem solnym może być spowodowany tworzeniem się nierozpuszczalnych produktów ubocznych lub emulgowaniem. Czy rozważałeś możliwość występowania zanieczyszczeń w proszku BMK lub użytym kwasie, które mogłyby prowadzić do takich reakcji?
 

mark82green

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 12, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Zrobiłem tę metodę kilka razy i zadziałała dobrze, musimy wziąć dwa litry wody destylowanej 2 litry kwasu solnego kilogram proszku bmk umieścić go na podgrzewanym mieszadle magnetycznym w temperaturze 95 stopni przez dwie godziny, zamiast zobaczyć, jak koło się rozszczepia, wyjdzie piękny złoty żółty kolor.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Jest to emulsja (h2o). Która jest bardzo trudna do rozbicia, po około 2 tygodniach bez ruchu to zabarwienie zniknęło. Problem już się nie pojawia, ponieważ jest teraz przekształcany bez h2o.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
A raczej h2o ustabilizowało się po 2 tygodniach
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Filtracja na gorąco przez zatyczkę wykonaną w połowie z bawełny i w połowie z cienkiej waty szklanej rozbija praktycznie każdą emulsję. Lub destylować wodę pod próżnią, próżnia rozbija azeotrop, który przy ciśnieniu atmosferycznym prowadziłby do destylacji z parą wodną. Dodanie solanki, nasyconego roztworu NaCl działa w większości przypadków. Jest wiele opcji.
 
Top