Brom

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
(może ostrzeżenie byłoby "miłe") dotyczące benzenu / bromu :)
Są one prawie niemożliwe do uzyskania. Cóż, z rejestracją firmy i dokumentami jest to możliwe, ale na razie pominę (firma ma zaledwie 2 tygodnie).

Ponieważ wydałem już mnóstwo pieniędzy na zakup sprzętu, nie ma innego wyjścia, jak tylko zrobić go samemu (brom).

Teraz widzę wszystkie te filmy pełne niebezpiecznych oparów i ciężkiego systemu wentylacji, ostrzeżeń i tak dalej, ale natknąłem się na ten poniżej.

Jestem ciekawy, wydaje się, że w ten sposób mogę uzyskać brom, po prostu usuwając górną warstwę za pomocą pipety lub czegoś bez "zbytniego niebezpieczeństwa".

Jakieś doświadczenia? Czy jest to wykonalne? Również przy użyciu NaBr zamiast bromku potasu?

https://imgur.com/a/xHw0vMD
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Nie możesz pominąć tego kroku i kupić bromowanego prekursora?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Tak, jasne, ale dostałem całkiem sporo, więc po tym z pewnością byłaby to opcja. Chociaż nie jestem pewien, czy jest to o wiele łatwiejsze. Czas i krzywa uczenia się pokażą
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
jeśli jesteś z europy, mogę kupić easy brom lub Hbr z perhydrolem o wiele łatwiej zrobić jak na wideo
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Dzięki. Zapamiętam to na później. Mogę też kupić produkt końcowy bezpośrednio, ale to trochę mija się z celem tego przedsięwzięcia.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Dlaczego, jeśli kupisz dużo 2b4m, dadzą ci dobrą cenę. To samo, jeśli zrobisz 100 kg, nie musisz używać reaktora 100l w moim kraju używają mauzera 1000l i mieszają wszystko razem i otrzymują kryształ jak lód.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Jeśli chodzi o cenę, to są to liczby, które nie są dla mnie celem. Zamierzam po raz pierwszy spróbować swoich sił w chemii. Byłbym bardziej zadowolony z 250g własnej roboty doskonałej jakości (kiedyś) niż 100kg czegokolwiek, co jakiś obcy "zmieszał razem".
Ale i tak dzięki
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Zacząłem go produkować i proces jest dość łatwy, ale trzymanie go bez parowania jest trudne i za każdym razem, gdy to robiłem, wkładałem go do zamrażarki, aby nie parował tak łatwo.

Po jakimś czasie znudziło mi się to i poprosiłem firmę o import, kupiłem 2 litry i starcza na długo.
Po prostu ciężko jest nad tym zapanować.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Odpowiadając na to pytanie: w pewnym sensie działa, ale wygląda na dalekie od "użyteczności"

 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Brom można otrzymać z kwasu bromowodorowego z nadtlenkiem wodoru (utleniaczem może być inny okson itp.), można go otrzymać z bromków metali w reakcjach kwasu siarkowego z utleniaczem. W większości reakcji brom można uzyskać bezpośrednio podczas reakcji bez konieczności izolowania go w czystej postaci, co jest bardzo nieprzyjemną substancją.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Wczoraj wypróbowałem coś, co wydaje się obiecujące, używając bromku potasu, podchlorynu sodu i HCl.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Wszystkie roztwory podchlorynu są stabilizowane wodorotlenkiem sodu; należy wziąć pod uwagę tę nieprzyjemną kwestię. Używasz bardzo niewygodnego środka utleniającego.
Możesz wypróbować kwas fosforowy lub siarkowy, kwas solny nie jest najlepszą opcją, ponieważ może utleniać się do chloru w momencie, gdy skończy się bromek.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Może NBS jest możliwe dla Ciebie? CuBr2 również jest możliwy. Układ CuO/jod. Układ H2O2/HBr (mój ulubiony wybór).
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Dzięki!
Jeśli dobrze rozumiem, mógłbym bromować bezpośrednio przy użyciu N-bromobursztynoimidujako substytutu br2? Zaoszczędziłoby to ogromną ilość pracy + byłoby łatwe do uzyskania.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Katalizatorem bromowania NBS jest kwas Tos, reakcja jest bardzo szybka, selektywna i czysta. NBS jest drogi w porównaniu do innych źródeł bromu.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Za późno. 500g jest w drodze. co to jest kwas Tos?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
KBr jest powszechnie dostępny (NaBr nie wiem). Wystarczy dodać trochę kwasu siarkowego i przygotować się do destylacji próżniowej. Powoli dodawaj H2O2 za pomocą lejka dodawczego. Gdy to zrobisz, weź lejek oddzielający i dodaj trochę stężonego h2so4, wlej roztwór bromu + wody do lejka oddzielającego, odciągnij dolną warstwę do probówki i uszczelnij palnikiem. Najbardziej niebezpieczną częścią jest dodanie cieczy do lejka sep.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Tak, to też jest na YouTube. H2O2 jest tutaj ograniczony, więc trudno go zdobyć poza oczyszczaniem. Znalazłem kilka, na które wciąż czekam, ale tylko 35%.
 
Top