Czy kokaina może być jeszcze bardziej oczyszczona przez ponowne utlenianie?

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Cześć,

obecnie zmagam się ze znalezieniem przyzwoitego źródła. Nawet po
1. płukanie acetonem
2. rekrystalizacji etanolu (przyspieszam filtrację próżnią, czy to może być problem?)
3. konwersji do bazy
4. Płukanie Hexan L-L
5. Ponowna konwersja do HCL
6. Drugie płukanie etanolem
Otrzymuję co najmniej 4 bardzo różnie wyglądające kryształy.... Testy koloru nadal dają niejasny wynik z powodu obecności wielu różnych składników. Nawet płukanie wodą nie pomaga.
Przeczytałem więc wiele na ten temat i doszedłem do pytania, co by się stało, gdybym traktował HCL jak liście w produkcji?

To znaczy
1. Rozpuszczanie w roztworze alkalicznym w celu uzyskania zasady
2. Dodanie benzenu lub nafty
3. usunąć wodę i dodać kwas siarkowy + węglan sodu
-> otrzymuję pastę
4. Dodaj pastę do kwasu siarkowego i wody
5. dodać nadmanganian potasu (mam nadzieję, że rozłoży wszystko oprócz kokainy)
6. Ponownie przekształcić w bazę poprzez amoniak hxdroxid
->baza
Baza do hcl powinna być czysta.


Czy to zadziała? Czy ktoś kiedyś próbował?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
To wszystko jest zbyt zawiłe. To już przesada. Jestem przekonany, że nie masz pojęcia, co robisz. Wynika to wyłącznie z doboru słownictwa i informacji, których nie uwzględniłeś. Jestem całkiem przyzwoitym krystalografem, zobaczmy kryształy. Czy używasz rekrystalizacji w wielu rozpuszczalnikach? Mogę podać schemat, który praktycznie nie pozostawi śladów domieszek, ale nie będzie używał nafty ani benzenu. Na pewno nie użyje siarczanu sodu, który wytwarzasz z nieznanego powodu. Czy sprawdzasz swoje ph podczas tych wszystkich badań? Kokaina jest wrażliwą cząsteczką i jest 100% szans, że ją zepsujesz.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Opublikuj wyniki testu koloru odczynnika.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Ok, nie jestem pewien co do odczynnika Ehrlicha. Nie powinien stać się zielony... Pozostałe dają mieszane sygnały.
 

Attachments

  • 8PZFQqUbdj.jpg
    8PZFQqUbdj.jpg
    1.4 MB · Views: 152
  • X3TYI6ROC7.jpg
    X3TYI6ROC7.jpg
    2.3 MB · Views: 157

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Te i kilka innych to wszystkie narzędzia do czyszczenia, które można znaleźć w Internecie. Ale masz rację, nie mam pojęcia, co dzieje się na poziomie molekularnym. Nie jestem chemikiem. Ale naprawdę lubię uczyć się tych wszystkich rzeczy i nagradzać się dobrym ciosem. W rzeczywistości wydaję więcej pieniędzy na sprzęt i chemikalia, niż chcę przyznać. Przeczytałem tak wiele artykułów naukowych i patentów, że doszedłem do wniosku, że będzie to możliwe. Sposób, który opisałem w skrócie, można znaleźć na erowid. Jeśli możesz mi pomóc zidentyfikować, czym są te kryształy, byłbym naprawdę wdzięczny. W lodówce trzymam również próbkę 4mg na ml MeOH. Jeśli możesz polecić dobrą mieszaninę rozpuszczalników do fazy ruchomej do chromotografii cienkowarstwowej, byłbym bardzo wdzięczny. Moje próby nie mogły rozdzielić składników.

To są zdjęcia kryształów, które mam na myśli. Najpierw w etanolu. Wiele różnych rzeczy, zawsze myślałem, że tylko czyste, gładkie na górze są prawidłowe. Czy to prawda? Zdjęcie 2. to również etanol. Zdjęcie 3. to Hexan, nie jest to zimowa kraina czarów, jakiej się spodziewałem. Kryształy są matowe i nie są czysto białe. Te dwa zdjęcia to eter benzynowy z bazy. Również te igły nie wyglądają dobrze.
 

Attachments

  • gDiozSavkx.jpg
    gDiozSavkx.jpg
    3.8 MB · Views: 159
  • zqK4DT6Zwx.jpg
    zqK4DT6Zwx.jpg
    1.2 MB · Views: 168
  • vGxNdqMc91.jpg
    vGxNdqMc91.jpg
    1.5 MB · Views: 168
  • KvZ51EJM4Y.jpg
    KvZ51EJM4Y.jpg
    2.1 MB · Views: 164
  • 2b3hN0nmC6.jpg
    2b3hN0nmC6.jpg
    2 MB · Views: 170

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Jestem tylko jakimś dupkiem z internetu, ale oto moja interpretacja:
MARQUIS, brak pozytywnej reakcji
MORRIS, pozytywna kokaina
ROBODOPE, brak pozytywnej reakcji
SIMONS, kokaina pozytywna
EHRLICH, brak pozytywnej reakcji
MECKE, pozytywny fenacetyna
LIEBERMAN, pozytywny kokaina

Kryształy. Analizuję teraz i zgadzam się, że zdjęcie 1, między godziną 11 a 2 to kwintesencja kryształów chlorowodorku kokainy, które widzę.
Zdjęcie 2 pokazuje tę samą strukturę, którą widzę w moich krystalografiach, którą uważam za przeciwbólową "kokainę", być może benzokainę.
Zdjęcie 3 to piękne kryształy kokainy, które wydają mi się bardzo czyste.
Zdjęcia 4 i 5 mają strukturę jednoskośną, której aspekt i proporcje odpowiadają literaturze dotyczącej fenacetyny.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
KHTs68SbXQ
Z3sGxTCiFW
Vx9Qz6JHMq

Na pierwszym zdjęciu widać tę samą strukturę, którą nazywam benzokainą. To jest po prostu rozpuszczone w lodowatej wodzie pitnej RO@2ml/g, a następnie szybko zdekantowane na patelnię i odparowane.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Moja żona była na moim tyłku, aby zrobić coś innego niż patrzeć na kryształy kokainy, kiedy odpowiedziałem początkowo, czego nie zdążyłem powiedzieć, to niezła robota w reakcjach odczynników i zdjęciach kryształów, kiedy po raz pierwszy odpowiedziałem, myślałem, że odpowiadam jakiemuś dziecku, które bawi się swoim jedzeniem, a ty zaimponowałeś mi dokładnością swojej odpowiedzi. Myślę, że jesteśmy w podobnym miejscu z podobnymi motywacjami dotyczącymi kokainy. To mój ulubiony narkotyk i długo szukałem więcej informacji na jego temat. Znalazłem mnóstwo informacji, ale wiele z nich wykracza poza zakres moich umiejętności chemicznych.
Istnieją tajemnice, które pozostają ukryte na temat tej substancji chemicznej i mam nadzieję, że uda mi się je odkryć. Zapraszam do dzielenia się wiedzą, którą odkryjecie, a ja również podzielę się z wami moją. Najnowszym znaleziskiem pod nagłówkiem chemii kokainy jest dla mnie książka "podręcznik kokainy" i "podręcznik użytkowników kokainy" autorstwa Davida Lee. Są to starsze publikacje (78 i 80), ale zawierają kilka fragmentów wiedzy, których wcześniej nie znałem. Są one dostępne do pobrania za darmo z wielu miejsc. Jeśli ich nie czytałeś, powinieneś to zrobić. Jeśli nie możesz ich łatwo znaleźć, mogę połączyć cię ze stronami pobierania plików pdf. Próbowałem załadować jeden, ale zrezygnowałem po 3 nieudanych próbach.
Czytałem, że żółtawe zabarwienie nie jest pozytywną reakcją na Ehrlicha i jest dość powszechne. Osobiście nie widzę w tym zieleni. Może zielonkawo-żółty, który nie jest concusmm×
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Wow, dzięki za przyjazną i pełną szacunku odpowiedź. Jestem pewien, że możemy znaleźć lepsze sposoby oczyszczania. Czy rekrystalizacja wody, którą miałeś na myśli mówiąc "Mogę dać ci schemat, który w rzeczywistości nie pozostawi praktycznie żadnych śladów domieszek"? Jeśli spojrzę w mój notatnik, próbowałem tego już 6 razy, nigdy z sukcesem :( Co zrobiłem:
-Nalałem 2ml wody do probówki z zakrętką
-założyć zakrętkę i włożyć do wody z lodem
-w międzyczasie zmiażdżyć 1g materiału
-wziąć probówkę, otworzyć ją i wsypać do niej proszek. (Może byłem zbyt powolny i 2 ml wody ponownie osiągnęło temperaturę pokojową)
-zamknąć probówkę i wstrząsnąć -> bardzo mało się nie rozpuściło
-wylać z probówki, opierając się na szklanym stiererze, aby uniknąć kapania i przytrzymać nierozpuszczony materiał z powrotem
-użyłem do tego deski do krojenia szkła wykonanej ze szkła hartowanego
-umieściłem płytę na macie grzewczej do terrarium (nigdy nie przekroczy 35°C) + użyłem przenośnego wentylatora, aby pomóc w odparowaniu wody.
..... Trwało to wieki, ponieważ konsystencja przypominała syrop klonowy... Przekrzywiłem płytę, aby uzyskać większą powierzchnię dla ciepła i wentylatora, ale nadal bardzo powolne parowanie w porównaniu z etanolem. Jak tylko przestało cieknąć na mojej płytce, umieściłem ją w chłodnym miejscu w pobliżu okien, aby wiatr pomógł w krystalizacji. I zgadnij co? Wszystkie dziwne kryształy nadal tu są... + brak dobrego efektu. Woda i temperatura musiały zhydrolizować sensowną cząsteczkę... Następnym razem umieszczę kokainę również w probówce w zimnym miejscu, dodam tylko zimną wodę, krótko wstrząsnę i wrzucę do porcelanowego lejka Buchnera z próżnią (nadal nie jestem pewien, czy próżnia faktycznie może przyspieszyć hydrolizę). Odpowiadając na pytanie: Czy sprawdzasz swoje ph podczas tych wszystkich badań? Tak, za pomocą dobrze skalibrowanego cyfrowego ph-metru i zwykłych pasków testowych. Czy dostosowujesz ph wody, aby tego uniknąć?
Tak jak tutaj https://drugs-forum.com/data/attach..._stability_of_cocaine_in_aqueous_solution.pdf
wartość ph wynosząca 5 jest zalecana do przechowywania w temperaturze pokojowej.
Oczywiście znam też książki Davida Lee, to był również mój punkt wyjścia, ale teraz trochę przestarzały....
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Czy możesz wyjaśnić, jak działa soubility? Mogę znaleźć źródła podające, że 2,7 - 3,2 ml etanolu może rozpuścić jeden gram. Jeśli spróbuję użyć do 4 ml na g. Pozostałości w filtrze nadal dają pozytywny wynik testu z odczynnikiem Morrisa. Moja teoria jest taka, że zmieszany jest tam jakiś rodzaj cukru. Cukier może rozpuścić się w wodzie i tworzy maź, która może rozpuścić więcej kokainy? Jestem pewien, że widziałem to już z chloroformem. Jeśli próbowałem krystalizacji chloroformu bez płukania acetonem, wszystko się rozpuściło. Ale jeśli proszek został prawidłowo umyty acetonem, mogę odfiltrować kawałki chloroformem, ponieważ nie wszystko się rozpuściło. Myślę, że moim wrogiem jest emulgator, który pomaga równomiernie wymieszać różne związki.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Kiedy powiedziałeś, że jest lepki po kąpieli. Wiedziałem, że mówimy o cukrze. Mannitol prawdopodobnie jest alkoholem cukrowym, więc rozpuszcza się w etanolu, metanolu i wodzie. Raz przypadkowo użyłem NIE zimnej wody i zmienił się w brązowy klej, a 20 ekstrakcji później udało mi się stracić całą kokainę. Nie, dekantacja, zwykle robię to dokładnie 1 raz i jeśli wydobędę coś wartościowego, zrobię całą torbę, ale 4/5 razy nic nie dostaję. Gotowanie gorącego izopropylu zapewnia mi całkiem niezłą ekstrakcję przez większość czasu. Wkładam go do Buchnera, wlewam gorący izopropyl, wiruję przez 5 sekund i włączam przełącznik. Następnie rozpryskuję kilka ml wrzącego gorącego izopropylu, aby wyssać wszystko, co pozostało w buchnerze.
Jeśli weźmiesz tę lodowatą wodę i zneutralizujesz ją odrobiną sb, możesz wybrać kamyki i wyeliminować większość cukru, który pozostaje rozpuszczony w wodzie, a następnie zmiażdżyć go, ponownie ugotować w nowej wodzie i odrobinie bazy i zebrać go po raz drugi. Czy wiesz, że c.hcl jest tak polarny, że dysocjuje w 50% w wodzie o 7 ph, używanie miernika ph jest ważne, ponieważ jeśli twoje ph pasuje do twojego pka, to technicznie jest to 50% zjednoczone i grozi ci utrata 1/2 gówna. Upewnij się, że sprawdzasz, czy twoje ph jest co najmniej 2 powyżej pka, ale kokaina jest również delikatna i łatwo się psuje. Ekstrakcja kwasem, ph<6.6 kiedy próbujesz ją wyczyścić, zanim rozdzielisz polarne/niepolarne, sprawdź ph i wyreguluj je, bo jeśli jest 7 to tracisz produkt. Widziałem kilka artykułów, które dotyczyły obecności lewamizolu. Istnieją 2 podobne prace (druga jest moim zdaniem fałszerstwem i kradzieżą własności intelektualnej). Oba artykuły zawierają 3 próbki kokainy i lewamizolu i w obu z powodzeniem usunięto lewamizol poprzez zneutralizowanie go i oczyszczenie heksanem, a następnie ponowne protonowanie gazem hcl. Pierwszy artykuł, który przeczytałem, chociaż zapowiadał rekoniugację kwasu Lewisa i 3-krotne płukanie heksanem jako wyróżnioną trasę, oczyszczając cały lewamizol w zaledwie 2 praniach, jeśli przeczytasz artykuł, inna metoda również usunęła cały lewamizol, ale wymagała 3 prania. To był chloroform na hcl w wodzie. Kokaina hcl rozpuszczona w wodzie, wstrząśnięta chloroformem 3 razy, a następnie odparowana pod próżnią. Jak z pewnością wiesz, lewamizol jest złotym standardem trudnych do usunięcia substancji.
Nie widziałem żadnych dowodów sugerujących, że próżnia ma jakikolwiek szkodliwy wpływ na kokainę. To prowadzi mnie do czegoś, o czym nigdy nie słyszałem ani nie widziałem. Wirowanie. Właśnie szukałem fizycznych właściwości mannitolu i kokainy hcl i zauważyłem kilka interesujących faktów. Kokaina hcl ma mol. Wt. 2x mannitol. Jednocześnie mannatol ma powierzchnię polarną 2x większą niż kokaina hcl (120A vs. 55A), co czyni go niesamowitym kandydatem do centrufugowania. To spadochrony i torpedy. Również 120 angstremów można odfiltrować za pomocą dysku celulozowego i powinieneś być w stanie znaleźć odpowiedni rozmiar większy niż 55 i mniejszy niż 120.
 
Last edited:

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Ponieważ posiadam wirówkę (lub zbudowałem ją ze starego silnika drona), spróbuję.
Wracając do tematu i odpowiadając na moje własne pytanie. Tak, kokainę można ponownie utlenić w celu oczyszczenia. Zobacz https://www.emcdda.europa.eu/publications/eu-drug-markets/cocaine/production_en#figure1

Kolejny link dla zainteresowanych. Myślę, że warto przeczytać.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
YIKES! To moje pierwsze wrażenie z tego drugiego linku. Nie sugeruję się tym, co tam jest napisane. Mógłbym, ale musiałbym przeanalizować to z faktycznymi informacjami i uruchomić liczby. Moje pierwsze wrażenie jest takie, że to świetny sposób na utratę dużej ilości produktu. Przestałem go czytać, gdy dotarłem do dziesiątej fałszywej / wprowadzającej w błąd informacji. To będzie długa podróż, aby obalić to wszystko za pomocą cytatów.
 
Top