Czy mogę bezpiecznie używać pompy próżniowej z typowymi rozpuszczalnikami MDMA? (ksylen, IPA, HCL, NAOH itp.)?

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Cóż, otrzymałem nową pompę próżniową, wcześniej używałem małej pompy ręcznej i szczerze mówiąc była wystarczająco dobra, więc... skoro ma silnik itp., czy mogę jej używać do destylacji próżniowej bez ryzyka?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
W zależności od materiału części pompy, które wchodzą w kontakt z rozpuszczalnikiem, należy podłączyć zimną pułapkę w celu skroplenia oparów wytwarzanych przez próżnię. Zapobiega to również rozprzestrzenianiu się oparów rozpuszczalnika w pomieszczeniu.


Powinieneś także stworzyć możliwość regulacji podciśnienia, nie zawsze potrzebna jest pełna moc ssania.
Rozwiązałem to za pomocą trójnika w przewodzie ssącym, gdzie mogę wstrzyknąć fałszywe powietrze, aby wyregulować podciśnienie.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx dużo przyjaciela, to bardzo miłe, dla pary miałem ekstraktor bezpośrednio na wyjściu pompy ręcznej, ale ta metoda jest właśnie tym, czego potrzebuję.
Jeszcze raz dziękuję.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
więc... próbowałem zrozumieć, jak to połączyć... i... nie jestem pewien haha....
czy mógłbyś mi wyjaśnić?

Jaką część powinienem podłączyć do adaptera próżniowego?
 

Attachments

  • xGW4v1JM9S.PNG
    xGW4v1JM9S.PNG
    112.8 KB · Views: 329

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

ok, wszystko zrozumiałem, montaż jest bardzo prosty i logiczny haha...... wystarczy... kąpiel lodowa powinna wystarczyć, prawda? nie potrzeba do tego ciekłego azotu, prawda?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Używam kąpieli lodowej/solnej w temperaturze -21 -24°C, ale powinieneś użyć czegoś takiego jak dewar , aby utrzymać zimno przez dłuższy czas.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Najpierw połączenie z zimną pułapką, a następnie najlepiej sposób regulacji fałszywego powietrza w celu ustawienia próżni, a następnie do strony ssącej pompy.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Cześć, to nie jest zimna pułapka. Jest to adapter próżniowy do destylacji próżniowej.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Zależy od rozpuszczalnika (na przykład lepiej użyć ciekłego azotu z eterem dietylowym), ale zwykle, jak powiedział Pennywise, wystarczy kąpiel z solą lodową.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
tak tak wiem, wrzuciłem zdjęcie mojego adaptera próżniowego, moja zimna pułapka jest w drodze!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

zwykła sól kuchenna? po co sól?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
jeśli chodzi o dewar.... jest inna opcja? sam lód/sól do kąpieli nie wystarczy? jak użyć metalowego pojemnika o odpowiednim rozmiarze?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Im większa ilość soli, tym niższa temperatura zamarzania (do pewnego momentu; gdy ilość soli jest wystarczająca, aby nie rozpuszczała się więcej, temperatura zamarzania już nie spada). Woda oceaniczna zawiera około 3,5% soli; woda morska zamarza w temperaturze około 28°F (-2° C). 10% roztwór soli zamarza w temperaturze około -6°C (20°F), a 20% roztwór zamarza w temperaturze -16°C (2°F).
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jeśli masz możliwość ciągłego dodawania lub wymiany lodu/soli, jest to również możliwe bez izolowanego naczynia. W zależności od tego, jak długo pompa jest używana, solanka chłodząca nagrzewa się, a pułapka staje się nieskuteczna.
Dewar utrzymuje mieszaninę soli i lodu w niskiej temperaturze przez długi czas.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Więc, mam iść do całkowitego nasycenia? jak solanka? czy to byłoby konieczne, jeśli byłoby w stanie zamrozić w temperaturze niższej niż -16? z ciekłym azotem itp? dla prostej kąpieli wodnej/lodowej, ponieważ widziałem, że podąża za proporcją, jaki procent soli byś mi polecił?

Nie mam dewara, ale pojemnik termiczny mógłby zadziałać? (nie wiem, czy termos jest poprawnie nazwany po angielsku? (ten używany do utrzymywania zimna / ciepła żywności / kawy itp.)
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Coś takiego mogłoby zadziałać? (jest to typowy sposób na uzyskanie żywności / kawy itp. w dobrej temperaturze) tutaj nazywa się termo lub termo
 

Attachments

  • uGnkNzsETc.jpg
    uGnkNzsETc.jpg
    18.7 KB · Views: 297

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Przesyciłem solankę solą, więc u mnie na dnie nadal jest sól, która się nie rozpuściła, powyżej zawsze jest gruba miękka warstwa lodu, jak breja śnieżna i według termometru -21-23°C zimno. Z acetonem mógłbym spróbować jeszcze głębiej, ale to mi wystarcza. Solanki używam również do chłodzenia kolby podczas redukcji egzotermicznej, cały czas używam tej samej solanki.
Jeśli chcesz zejść jeszcze niżej, dowiedz się o dostawach suchego lodu w Twojej okolicy, suchy lód może być prawdopodobnie używany do 48 godzin, a także dostarczany zgodnie z harmonogramem.

Tak, jeśli jest wystarczająco duży, dewar jest taki sam, tylko dwa razy i bardziej izolowany w standardzie przemysłowym, kupiłem jeden tanio w sklepie internetowym z drugiej ręki w rozmiarze odpowiednim dla mojej pułapki.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Bardzo dziękuję, ciekawe info!!!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Więc... to brzmi teraz tak, że jedyne, czego potrzebuję, to zmierzyć temperaturę i uzyskać bardziej logiczną konsystencję, myślałem tylko o tym, jak trudno byłoby uzyskać lodowe skały z solanki, ale jeśli mówisz, że wystarczy zmierzyć temperaturę i uzyskać śnieżną konsystencję, zrobię to poprawnie.

Jeśli chodzi o suchy lód, myślałem o tym, wewnątrz mojej domowej kolby dewara może rozwiązać ten problem. teraz poszukam, czy uda mi się go zdobyć.

Jeśli chodzi o suchy lód, to nie ma problemu z oparami, prawda? Po prostu sublimuje bez żadnego ryzyka, prawda?

Jeśli chodzi o rozpuszczalniki gazowe, które chcę "wyeliminować", będą to IPA, ksylen, DCM ... i HCL / NAOH ze stopni alkalicznych / kwasowych....
Czy można je łatwo "wyeliminować"?
 
Top